'Levensecht leren' op Zomerschool is leuk Oostbeer echt open voor bezoek 10 WALCHEREN Drie weken naar school, terwijl klasgenootjes lekker vakantie vieren. Een ramp? Niet voor de 59 kinderen, die naar de Zomer school in Vlissingen gaan. Want in de lokalen van Het Vlot in gebouw de Combinatie is er geen kind dat baalt dat het naar school moet. Sterker, ze genieten. Van het feit dat ze in eigen tempo worden bijgespijkerd in rekenen, taal en lezen. En in 'samenwer ken'. „Want dat kan ik niet zo goed", geeft de 9-jarige Dylano grif toe. Dylano's buurman, de even oude Brian, laat weten dat het sa menwerken Dylano de ene keer wat beter afgaat dan de andere keer. „Maar we moeten ook veel al leen doen hoor. Ik krijg bijvoor beeld extra logopedie, omdat ik een beetje dyslectisch ben." Aan rekenen, taal en lezen heeft geen kind een hekel op de Zomer school. Want stuk voor stuk wil len ze in het nieuwe schooljaar graag met wat minder moeite aan sluiten bij hun klasgenoten. Hoe wel alle lessen 'leuk' zijn, noemt geen van de kinderen als favoriete bezigheid een traditioneel vak. Spelen en 'uitjes' vallen het meest in de smaak bij onder anderen Chadia, Rayaan, Zjuzjevio, Jayden en Caylen: net als Brian en Dyla no, leerlingen van groep 5. Helemaal niet erg, vindt tijde lijk directeur Salim Ben Sellam. Want het motto van de Zomer school is 'levensecht leren'. „Als de kinderen boodschappen doen met de juf, moeten ze rekening houden met de uitgaven. Ze moe ten dus uitrekenen hoeveel geld ze nog kunnen spenderen alvo rens met de boodschappen naar De kinderen vinden het geweldig. Ze gaan met plezier naar Zomerschool en komen blij naar huis de kassa te gaan. Ze zijn dus al druk aan het rekenen als ze in de winkel rondlopen." Ook tijdens een uitje naar het strand leren de zomerscholieren spelenderwijs een aantal vaardig heden. „Als we er naartoe wande len, leren ze er verkeersregels bij. En op het strand leren ze iets over eb en vloed. Bij alles wat we doen, steken de kinderen wel wat op", benadrukt Ben Sellam. Nu vandaag de Olympische Spe len beginnen, stond het thema voor de lessencyclus dit jaar bij voorbaat vast: Klaar voor de start? Doen! Het doen, staat daarbij voor al voor 'ontdekken', verklaart Ben Sellam. Ontdekken van nieuwe in zichten, maar ook van de eigen ca paciteiten. Ouders en verzorgers konden gisteren zelf kijken of de kinderen resultaat boeken. Ze werden niet teleurgesteld, was te zien aan de reacties van de trotse vader van Abiniya, en de tevreden moeder ('ook omdat-ie zo'n plezier in school heeft') van Rayaan. Het Vlissingse verdedigingswerk de Oostbeer is sinds gisteren open voor bezoek. Een onderaardse gang is de afgelopen maanden blootgelegd en gerestaureerd door medewerkers van bouwbedrijf Jo- ziasse. Aan het eind van de gang kan een bezoeker nog natte voe ten halen, maar een groot deel van de gang is - voor mensen, die niet al te moeilijk ter been zijn - goed te betreden. De Oostbeer maakt deel uit van de vesting van Vlissingen. Het ver dedigingswerk aan de Commando- weg wordt door de De Stichting Vesting Vlissingen gezien als 'ver stopte historie'. De opknapbeurt van de beer moet de geschiedenis zichtbaar maken vóór toeristen en inwoners van Vlissingen. De onderaardse gang en de bui tenkant aan de landzijde zijn ge restaureerd. De zeezijde van de Oostbeer moet vóór 1 oktober tip top in orde zijn. Als het aan Nien- ke van Heulen ligt, staan dit na jaar ook informatieborden in de omgeving van het vestingwerk en prijzen grote stalen letters de Oostbeer aan. De ambtenaar van de gemeente Vlissingen, 'gediplo meerd crowdfunder', heeft al een mooi bedrag ingezameld, maar hoopt nog wat geld in te zamelen om de omgeving van de Oostbeer aantrekkelijker te maken met zite- lementen en maquettetafels. De Oostbeer kan op aanvraag door groepen worden bezocht. Aanmelden bij Mannenmode Knuijt op de Oude Markt, waar vandaan ook de nieuwe stadswan deling vertrekt. De Oostbeer is daar niet in opgenomen, omdat hij te ver van historische bijzon derheden in de binnenstad ligt. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD KERMIS zaterdag 6 augustus 2016 René Hoonhorst Vlissingen Opa Cees kijkt wat Jayden in een week Zomerschool deed, terwijl Shasha (blauwe jurk) Zjuzjevio's werk inspecteert, foto lex de meester Sasha, verzorgende 2 leerlingen René Hoonhorst Vlissingen V SL 77y}>. Raadslid Pim Kraan loopt als één van de eersten de vrijgemaakte gang van de Oostbeer in. foto lex de meester MIDDELBURG Excursie park Toorenvliedt Het instituut voor na- tuureducatie en duurzaamheid (IVN) organiseert van daag een excursie door park Toorenv liedt in Middelburg. Er wordt om 13.30 uur verzameld bij de hoofdingang van het park aan de Kou- dekerkseweg. Vol wassenen betalen 3.00 euro en kinde ren tot en met twaalf jaar 1.50 eu ro. MIDDELBURG Extra kerkdiensten Vanaf dit najaar gaat Oud-Katholiek Zeeland op de twee de en vierde zater dag van de maand diensten verzorgen in de Sint-Augusti- nuskerk te Middel burg. De zondagvie ringen vinden plaats op de eerste en de derde zondag van de maand en de vie ringen op zaterda gochtend worden gehouden op de tweede en vierde za terdag van de maand. MIDDELBURG Een kleine week kunnen kermisliefhebbers weer in Middelburg terecht. De markt en Plein 1940 staan vol attracties. Middelburg houdt dit jaar voor het eerst reke ning met mensen die niet goed tegen prikkels kunnen, maar wel graag eens naar de kermis gaan. Deze 'prikkelarme' kermis duurt morgen twee uur. Van 13.00 tot 15.00 uur gaat de volumeknop op zacht of zelfs uit. Ook de lichteffecten zullen veel minder zijn. Sneldraaiende attrac ties schroeven hun tempo flink omlaag, foto lex de meester ZATERDAG ARNEMUIDEN Vliegveld Mid den-Zeeland, 10.00-18.00 uur- Zeeuwse Lucht- vaartdagen; DOMBURG Centrum, vanaf 10.00 uur- Dom- burgse boerendag met o.a. ringrijden, li- nedancen en markt; KOUDEKERKE Karreveld Industrie terrein, 08.30-12.00 uur - Gratis viswed strijd; Dorpsplein, vanaf 09.00 uur- Vrijmarkt, kofferbak verkoop en ringrij den; MELISKERKE Odulphuskerk, 13.30-16.30 uur- Openstelling kerk ter bezichtiging en expositie 'Kerken op Walcheren toen en nu'; MIDDELBURG Plein 1940 en Markt, 10.00 - 01.00 uur - Kermis; Cultuurhuis, 10.00 uur-cultuurwork shop voor (groot)ouders en (klein)kinderen; Park Toorenvliedt, 13.30-15.30 uur-Ex cursie dor park o.l.v. een IVN Gids; Cine ma Middelburg, van af 19.00 uur - Verto ning 'Quand on a 17 ans'/'Strike a pose'; OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, van af 10.00 uur - Na tuurbelevingsactivi teit bij Terra Maris; SEROOSKERKE Johanneskerk, 13.00-17.00 uur- Openstelling kerk en expositie; VLISSINGEN Kanovijver, vanaf 08.30 uur - Duin en strandtochten de Vrolijke Tippe laars; Oude Markt, 10.30 en 14.00 uur- Stadswandeling o.l.v. een gids; Sint Jacobskerk, 15.00- 18.00 uur - Inloop concert 'Ensemble Quatorze'; Bel- lamypark, 19.30- 23.30 uur - Zangfes tijn 'Vlissingen Zingt'; Boka Bizarro Beach, 21.00 uur- Salsa; ZOUTELANDE Langstraat, vanaf 22.30 uur-Vuur werkshow; ZONDAG MIDDELBURG Zuidsingel 70,10.00 uur-Bijzondere eu charistieviering Oud-Katholiek Zee land; Abdijplein, 12.00-17.00 uur- Kunstmarkt; Vlas- markt, 13.00-17.00 uur - Jazzconcert 'OI'Man Ron Friends'; Plein 1940 en Markt, 13.00 - 23.00 uur-Kermis; Cinema Middelburg, 15.00 uur-Verto ning 'Quand on a 17 ans'; RITTHEM Fort Rammekens, 14.00 uur - Rondlei ding; VEERE Grote Kerk, 15.30 uur-Concert Niek Baar (viool) en Ben Kim (piano); VLISSINGEN Ter Reede, 14.30 uur-Optreden koor 'Snot en Kwiel'; Pan- ta Rhei, 17.30 uur- Optreden Misty Ba sement; ZOUTELANDE De Strandzot, 15.00-18.00 uur- Optreden Stefan van de Sande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38