7 6 ZEELAND Defensie pakt dit jaar groots uit op de Zeeuwse Luchtvaartdagen met onder meer uitleg over de luchtoorlog en een schietsimulator. LUCHTVAARTDAGEN ARNEMUIDEN Het is vertier, maar mensen worden ook geïnformeerd 10 ZOMERSE TIPS A I Nu ook in Zeeuws- Vlaanderen lüliLH og even plakt hij snel een bordje met de woorden 'entree' op een hek. Coördinator Joop van Weele ziet op het laatste moment altijd nog wel dingen die even gedaan moeten worden. Hij is weer helemaal klaar voor de traditionele Zeeuwse Lucht vaartdagen op vliegveld Midden Zeeland in Arnemuiden. Eigenlijk hoeft hij niet zo nodig met zijn hoofd in de krant. Want het gaat niet om hem, maar om alles wat de deelnemers en vrijwilligers or ganiseren voor de bezoekers, vindt hij. Toch is Joop wel de aan gewezen persoon die kan vertel len hoe dit luchtvaartfeestje in el kaar steekt. Al sinds de oprichting van de Zeeuwse Luchtvaartdagen is hij er namelijk als coördinator bij betrokken. Het evenement wordt sinds 2008 georganiseerd door Wings to Victory, in samen werking met vliegveld Midden Zeeland en de daar gevestigde be drijven en verenigingen. In 2012 kreeg het voor het eerst de titel Zeeuwse Luchtvaartdagen. „Het was feitelijk de open dag van Wings to Victory die is uitge groeid tot de Zeeuwse Luchtvaart dagen. Steeds meer mensen we ten het evenement nu te vinden. Wat dit jaar heel mooi is, is dat De fensie groots uitpakt met uitleg over de luchtoorlog, een schietsi mulator, flightsimulators en een F16A gevechtsvliegtuig", vertelt Joop. „Het is vertier, maar mensen worden ook geïnformeerd. En het is een goed moment voor hen om nieuw personeel te werven. Het mes snijdt zo aan twee kanten." Joops aandacht wordt gevraagd door een vrijwilliger, er is wat mankracht nodig om de PC-7 van de luchtmacht weg te duwen. Met behulp van het nieuwe communi catiesysteem met oortjes is dat zo geregeld. Handig dat ze daar in geïnvesteerd hebben. „We hebben besloten die investering dit jaar te doen, want met zo'n team vrijwil ligers is een goede communicatie heel belangrijk. We hebben voor de opbouw 15 tot 20 vrijwilligers, tijdens de dagen zelf zijn het er 30 tot 40. Zo heb je snel contact." Het is ook niet voor niets dat hij zich verplaatst over het terrein met een fiets, want anders loop je je helemaal verloren. Het terrein is zo groot dat ze het inmiddels in vakken met een letter verdeeld hebben.„Dat scheelt een hoop als zaterdag 6 augustus 2016 Tip 1 Vuurwerkshow op mu ziek, Zoutelande Op het ritme van bekende mu ziek, schieten vanavond de mooiste sierpijlen de lucht in. Een adembenemend schouw spel dat goed te volgen is van af de Langstraat ter hoogte van de trap naar de wandel boulevard. Plaats en tijd: Centrum Zou telande, 21.30 tot 22.00 uur TIP 2 Avondmarkt, Renesse Shoppen in het donker. Van avond liggen de kramen weer vol koopjes op de zomernacht- markt in Renesse. Plaats en tijd: Ring Renesse, 19.00 tot middernacht. TIP 3 Boerendag, Domburg Rondom de kerk en in de hoofd straat van het kustdorp gaan ringrijders met elkaar de strijd aan. In galop rijden ze met een lans in de hand op een ring af die halverwege de baan hangt. Met de lans probeeren ze de ring te steken die na elke ronde kleiner wordt. De ruiter die de meeste ringen steekt, is de win naar. Verder wandelen op de Boerendag in Domburg veel mannen en vrouwen in Zeeuw se klederdracht, op het markt pleintje is een demonstratie line- dance en er staan kraampjes met streekproducten, brocante en zelfgemaakte artikelen. Plaats en tijd: Centrum Dom burg, hele dag TIP 4 Honderd huizen van Be- daux, Sluis De Tilburgse architect Jos. Be- daux drukt met zijn tijdloze ont werpstijl een belangrijke stem pel op het stadsgezicht. Naar aanleiding van de expositie 'De honderd huizen van Bedaux', leidt een gids architectuurbe langstellenden langs een aantal Bedauxhuizen. De wandeling duurt 1 uur. Prijs 4 euro per per soon. Vooraf aanmelden via soanlanie@gmail.com of tele foonnummer 06 40415686. Plaats en tijd: Grote Markt, 11.00 uur TIP 5 Kermis, Sint Maartens dijk Traditiegetrouw staat in het hart van Sint-Maartensdijk op de laatste dag van de kermis een braderie. Na de braderie is er muziek en blijft het gezellig in de smalstad. TIP 6 Molenbezoek, Zierikzee Molen 'De Hoop' is in 1850 ge bouwd door molenmaker Dirk David van Dijk. Vanaf de 12 me ter hoge omloop kijk je ver uit over de stad, het eiland en de Oosterschelde. Plaats en tijd: Lange Nobelst- raat 43, tussen 9.00 en 12.00 uur. TIP 7 Ezelwandeling, Kamper land Meehobbelen op de rug van een ezel in Kamperland. Op stap gaan met een groepje ezels is niet alleen leuk voor meisjes. Ook stoere mannen ge nieten van een ritje op rug van deze slimme mensvriendelijke dieren. Meehobbelen kost 15 eu ro per persoon. Kinderen beta len 12.50 euro. Inclusief sap en koek onderweg. Aanmelden via info@ezelhuis.nl of 06 28888087. Info: ezelhuis.nl. Plaats en tijd: Catharina Ma ria Hof, 10.30 uur tot 12.30 uur TIP 8 Wielerronde, Burgh- Haamstede De renners rijden een koers van 80 km rond het dorp. Start en fi- nisch zijn in de Noordstraat. Rondemiss Amber Sonnemans uit Burgh-Haamstede zal de winnaar de medaille omhangen. Plaats en tijd: Start en finish Noordstraat, aanvang 19.00 uur TIP 9 Rommelmarkt, Middel burg Struinen langs de kraampjes op de maandelijkse rommelmarkt op het gezelligste pleintje in de Zeeuwse hoofdstad. Plaats en tijd: Vischmarkt, 8.00 uur tot 16.00 uur TIP 10 Beachyoga, Domburg Deze zomer rolt yogalerares Els Dourleijn elke ochtend om 9.30 uur haar yogamat uit op het strand van Domburg, vlakbij de Watertoren. Meedoen kost 8 euro. Info: yo- gadomburg.nl makelaar» Te koop gevraagd in Zeeuws-Vlaanderen Starterswoningen regio Axel Vrijstaande- en hoekwoningen regio Hulst Twee-onder-een-kapwoningen regio Terneuzen Appartementen Terneuzen/ Hulst Kluswoningen Recreatiewoningen www.m2makelaars.nl Niet alleen kijken, maar ook zelf plaatsnemen in zo'n oude kist. Het kan allemaal, fotos lex de meester T Coördinator Joop van Weele heeft het druk met de organistatie. Hij verwacht over beide dagen, mede dankzij de goede weers verwachtingen, zo'n 8000 bezoekers. Voor iedereen Mariska van der Kolk Arnemuiden N Interesse? Neem contact op via 01I5-768080 —Joop van Weele, coördinator Zeeuwse Luchtvaartdagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34