'We zagen er een keertje hetzelfde uit als de rest' Ift 11 v Y JKOQPJEDEAL.NLj dit weekend geldig Daar zaten ze dan ineens. Om hen heen verkeersdrukte ('over steken was een bijna-dooderva- ring'), rochelende mensen ('ge woonte, denk ik') en aan het einde van de dag de pittigste maaltijd die ze ooit proefden ('niet normaal meer'). De mei den - van verschillende Chinese ouders - vertellen het lachend, want de reis had vooral ook een hoog het-voelt-als-thuiskomen- gehalte. Renske: „We waren voor even tjes niet 'die Chinezen', zoals in ons dorp." Geertje: „En niet de kleinsten, ook weieens fijn." Renske: „Jaaaa." De twee zijn op en top Bra bants. Toch sluimerde vooral bij Renske de drang om eens naar hun land van herkomst te gaan. Geertje zou het vooral 'allemaal over zich heen laten komen'. Renske: „Ik voel me wel meer Nederlander, maar toch was ik nieuwsgierig." Uiteindelijk voel de het daar als rondstappen met 'een dubbele nationaliteit', zegt Geertje. Je ziet eruit als de rest, maar bent 'stiekem' toch bezoe ker. „Nu waren pap en mam bij zonder als we ergens kwamen." Ze kregen ruim drie weken de volle Chinese ervaring, zeg gen ze. De vieze wc's ('Oh my God!'), de drukte, de armoede. Maar ook: de Aziatische cultuur, die gezellige straatjes en heel veel mede-Chinezen. Renske: „Praten ging met handen en voeten, want we spreken geen Chinees en zij geen Engels. Maar ze waren vaak echt heel erg aar dig." Met mede-pubers werd het ijs gebroken door het uitdelen Renskes kindertehuis bleek verhuisd, de verzorgers met pen sioen. Toch greep het haar aan toen het gezin het nieuwe adres in Luoyang bezocht. „Die kinde ren hadden te eten, kregen aan dacht, maar niet die échte moe derliefde. Ik dacht wel: zo lag ik daar ook ooit, tot mam en pap mij kwamen halen. Heel heftig." Geregeld dacht ze: misschien ben ik hier wel geweest als baby. Misschien is mijn biologische moeder hier nu wel in de buurt. „Maar ik wist: dat gaan we niet te weten komen. Zo ging het nu eenmaal met adoptie in China destijds. Anoniem. Dat is wel jammer", zegt Renske. De reis voerde hen in gedach ten naar hoe het leven óók had kunnen lopen. Ver weg van het vwo in Brabant. Zonder de scou ting waar ze bij zitten. De turn-, dans-, voetbal- en badminton clubs waar de meiden zich in Nederland uitleven. Was Renske dan ook zo'n lekkere shopper geweest? Had Geertje haar Nin tendo Wii moeten missen? Rens ke: „Ik besefte daar heel sterk dat alles anders had kunnen lopen." Adoptieouders Cees en Mig non horen het vertederd aan. Voor hen was vooral de economi sche ontwikkeling van China opvallend. Vrees dat de meiden acuut een hang zouden krijgen naar een leven daar, hadden ze niet. Mignon: „Ze doen allebei vwo, dus de kans dat ze in het buiten land gaan studeren is er sowieso. Uiteindelijk heb ik ze het liefst in de buurt later, maar als ze toch voor langere tijd teruggaan, hoop je uiteindelijk vooral dat ze geluk kig zijn." Cees: „En de reis moet nu nog bezinken. Ze hebben zoveel in drukken te verwerken." Ze willen het wel, overigens, nog eens terug. Renske denkt aan backpacken, Geertje voelt voor een uitwisselingsproject met een universiteit in Hong kong. „Maar we blijven toch Hollanders", zegt Geertje. „En best Brabants", lacht Renske. van snoepjes, kip werd besteld met een 'tok, tok, tok'. Handen en-voetenwerk in eigen land. Jaren terug waren zij de baby's waar Cees en Mignon zo lang naar uitgekeken hadden. Twee meisjes, uit twee verschillende regio's, in Brabant tot zusjes ge maakt. Met de pubertijd kwam de nieuwsgierigheid naar het eerste deel van hun leven in wat ooit hun thuisland was. In Linchuan trof Geertje de pleegmoeder die haar eerste le vensjaar voor haar had gezorgd. Zo lag ik daar ook ooit, tot mam en pap mij kwamen halen „We konden niet echt praten, ondanks de tolk. Het was alsof je een oude vriend ziet, maar je stem kwijt bent. Toch maakte het heel veel emoties los." Renske: „Het was net Spoorloos joh, zó mooi." Geertje: „Dat kijk ik niet, haha. Er vloeiden - al had ik het niet verwacht - heel wat tranen. Die vrouw had mij toch gewoon een jaar verzorgd, lang geleden." Renske: „Ik kende Geertjes ach tergrond ook helemaal niet zo. Het was echt heel mooi." Geer tje: „Ze wist nog hoe fijn ik het vond als op de schommel de wind door mijn haren ging. Dat vind ik nog steeds heerlijk." VnnDicncAi AANBIEDINGEN ALLEEN Nu slechts €19,95 Nu slechts 49,95 Nu slechts 79,95 Nu vanaf 59,95 Nu vanaf €19,95 Vanaf slechts 9,95 67% zaterdag 6 augustus 2016 BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! RPberPay (7^ I) NIET TEVREOEN? GELO TERUG! Renske (links) en Geertje in China, op zoek naar hun roots. Een bloemenverkoopster kwam er spontaan bij staan voor de foto. Sommige adoptieouders grij pen de zomer aan om met het gezin naar het land van her komst van hun adoptiekinderen te reizen. Zo trokken Geertje (15) en Renske (13) Peters Rit onlangs voor een 'rootsreis' naar China. „Het was net Spoorloos joh, zó mooi." Tobias den Hartog Heesch Renske Peters Rit korting korting korting korting Luxe Verduisterende Gordijnen - kant en klaar! Verduisterend: slapen en lekker uitslapen! Kant-en-klaar met ogen of haken Isolerend, geluidwerend en anti-bacterieel 150x250cm-standaardformaat! Adviesprijs Korting U bespaart: 99,95 80% €80,- Moderne Design Eetkamerstoelen Schitterend Scandinavisch design; past in ieder interieur Comfortabele zitting, rugleuning en bekleding Verkrijgbaar in 3 leuke kleuren Ook zeer geschikt voor bijv. de hobbyruimte of wachtkamer Adviesprijs 149,95 Korting 67% U bespaart: €100,- Luxe en grote zweefparasol met diameter van 3 meter Optimaal genieten van het mooie weer Verkrijgbaar in 3 mooie kleuren Voorzien van robuuste voet en volledig verstelbaar frame Waterafstotend en weerbestendig doek Adviesprijs 299,95 Korting 73% U bespaart: 220,- Primaviera Deluxe Topdekmatrassen met FLINKE korting Verhoogt het ligcomfort van je bestaande matras aanzienlijk Optimale verdeling van je gewicht; vermindert lichamelijke klachten Ventilerend, vochtregulerend en anti-allergeen Verkrijgbaar in alle reguliere maten Adviesprijs 199,95 Korting 70% U bespaart: €140,- korting Adviesprijs 79,95 Korting 75% U bespaart: 60,- Adviesprijs 39,95 Korting 75% U bespaart: 30,- Stijlvolle dekbedovertrekken in 3 verschillende dessins Laat je slaapkamer stralen als nooit tevoren 1 -Persoons, 2-Persoons en Lits-Jumeaux verkrijgbaar Gemaakt van hoogwaardig veredeld microvezel; zacht, ademend en vochtregulerend Energiezuinige LED TL-Buizen van 60,120 of 150 cm Ideaal voor kantoren, bedrijfsruimtes, de zolder, schuur of garage Past gewoon in je huidige armatuur; je hoeft er niets voor aan te passen Bespaar fors op je energiekosten door LED-technologie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11