'Gif zorgde voor onnodige onrust bij consumenten' De Zeeuwse inbreng in de eredivisie Uitbreiding natuurgebied zorgt voor geluidsoverlast en beperkingen Gasten van camping De Zwinhoeve klagen over ronkende machines. Volgens de provincie kan het niet anders: op 1 oktober begint het beperkende stormseizoen. VERBODEN DE WERF BETREDEN Tilly Sintnicolaas gaat de komende jaren de mossel promoten. zeeland 4 Welke spelers zien we terug in het betaald voetbal? zeeland 12 Toeristen en streekbewoners zijn verbaasd over de afsluiting van her strand ter hoogte van natuur gebied Het Zwin. Er is onbegrip over het tijdstip - midden in het toeristenseizoen. Bovendien heb ben gasten van camping De Zwin hoeve met geluidsoverlast te kam pen. Volgens de provincie kan het, wegens het afgelopen broed- en komende stormseizoen, écht niet anders. De Vlaamse aannemerscombina tie Aertssen/Artes-Depret begon afgelopen voorjaar met het eerste werk voor de uitbreiding van na tuurgebied Het Zwin, bij Retran chement. Honderdtwintig hectare van de Willem Leopoldpolder wordt erbij getrokken. Het werk duurt drie jaar. De afgelopen maanden ging het vooral om grondverzet in de polder, maar nu rijden de machines ook in het be staande natuurgebied. Daar zijn ze onder meer bezig met het ver breden van de geul. En dat is op camping De Zwinhoeve, direct aan de andere kant van de dijk, te merken. „Je kunt goed horen dat ze aan het werk zijn", vertelt be heerder Stefan Coppoolse. „Boven dien begonnen ze vorige week een keer om vier uur 's nachts. Toen hebben we veel klachten ge had van onze gasten." Na gesprekken met de aanne mer en de provincie is er wel één en ander verbeterd, geeft Coppool se aan. „Maar het blijft balen dat dit midden in het zomerseizoen nodig is." Hij is erdoor verrast. „We hadden verwacht dat het werk pas 15 augustus zou begin nen. Maar twee weken eerder, dat Vorige week startte het werk om vier uur 's nachts. Dat zorgde voor veel klachten scheelt nogal." Ook voor passan ten heeft het werk gevolgen. Ter hoogte van De Zwinhoeve zijn twee trappen en een deel van het strand afgezet. Het strand is bij het Zwin overigens wel via de houten vlonder te bereiken. Gasten van de camping en streekbewoners uiten op social media en bij de krant hun onge noegen. Volgens projectleider Mo nique Ekkebus van de provincie is het werk in deze periode onver mijdelijk. „De aannemer heeft te maken met het broedseizoen en het stormseizoen. Het broedsei zoen liep van 1 april tot 1 augus tus. Binnen die periode zijn aller lei werkzaamheden niet mogelijk. En op 1 oktober begint het storm seizoen. Vanaf dan gelden er ook beperkingen, met name voor het werken aan en bij de waterkering. De aannemer móest dus nu wel beginnen." Het wordt overigens nog 'erger', want per 15 augustus wordt ook het fietspad langs de Internationa le Dijk, tussen Cadzand-Bad en Knokke, afgesloten. „De aanne mer moet er te vaak overheen om dat pad toegankelijk te houden", legt Ekkebus uit. Fietsers in de richting van Knokke moeten van af dan omrijden via Retranche ment. m vrijdag 5 augustus 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Boosheid over werk Zwin Retranchement —Stefan Coppoolse, De Zwinhoeve 't Zwin. FOTO RONALD DEN DEKKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71