>r Karsdorp De Jager aast op zijn debuut Stand-in voc Thomas van den Houten zit nog in spanning II 13 Onbewogen. Nuchter. Bezeten van het spelletje. Prettig in de om gang. Patrick Poldervaart weet wel hoe hij Rick van Drongelen moet omschrijven. „Het is echt een fantastische jongen om mee te werken", zegt de medewerker van sportmanagementbureau Pri ma Sportbusiness. Poldervaart is de zaakwaarnemer van het Axelse talent en maakt zijn ontwikkeling van dichtbij mee. „Rick is een bij zonder geval. Hij is nog heel jong maar speelt straks al in de eredivi sie. Hij is eigenlijk nog jeugdspe ler, maar wel eentje met een ande re status." Poldervaart helpt Van Dronge len (17) waar hij kan en is ook een klankbord voor de jonge profvoet baller. „Met Rick heb ik veel con tact, soms dagelijks", vertelt zijn begeleider. „Dat verschilt bij iede re speler, maar Rick is iemand die het leuk vindt om contact te heb ben. Als er een stuk in de krant staat stuurt hij een foto, als er een interview voor de camera online staat stuurt hij een linkje. Daarna belt hij vaak om er even over te praten. Ik ben laatst ook bij hem thuis geweest in Axel. Zijn ouders houden een boek bij van zijn car rière. Daar hebben we samen in zitten bladeren, er kwamen aller lei verhalen op tafel. Over de tijd bij JVOZ en noem het maar op. Ie dere keer komt er een nieuwe foto bij in dat boek." Als het goed is wordt het een heel dik boek, want Van Dronge len lijkt een mooie carrière tege- Feyenoord de komende maanden een druk programma heeft, met competitieduels, bekerwedstrij den en duels in de Europa League die elkaar snel opvolgen. „We gaan Europa in, dat wil ik graag meemaken", vertelde Nieuwkoop al na het winnen van de KNVB be ker. „Natuurlijk hoop ik op veel speeltijd. Als je ergens aan gero ken hebt, wil je altijd meer." Ruben de Jager heeft nog geen vast rugnummer. Waar hij vorig jaar het begin van de voorbereiding moest missen door de ziekte van Pfeiffer, was Bart Nieuwkoop deze voorberei ding vanaf dag één van de partij. De Tholenaar weet dat de concur rentie moordend is bij Feyenoord en hij lijkt voorlopig genoegen te moeten nemen met een rol als stand-in voor Rick Karsdorp. Nieuwkoop weet echter ook dat „Het wordt een interessant duel", zei de Middelburgse trainer in aan loop naar de vuurdoop tegen MVV. „Een nieuw meetpunt voor ons om te kijken waar we staan." Augustine Loof is deze zomer overgestapt van PSV naar stadge noot FC Eindhoven. Vorige week stond hij met zijn nieuwe werkge ver negentig minuten op het veld in het Philips Stadion. FC Eindho ven won de Lichtstadderby met 0-1 en tankte zo vertrouwen rich ting de competitiestart. Die vindt voor FC Eindhoven vanavond plaats in Doetinchem, tegen De Graafschap. Als de voortekenen niet bedriegen heeft de uit Koe wacht afkomstige Loof een basis plaats, als rechtsback. Of Thomas van den Houten met een basisplaats aan zijn twee de seizoen bij Telstar begint, is nog de vraag. Dinsdag, in de laat ste test tegen Jong Ajax (3-0-ne- derlaag) mocht hij alleen de laat ste twintig minuten spelen. Voor Telstar begint de competitie pas maandag, met een uitwedstrijd te gen RKC. „Ik ben benieuwd of ik mag starten", zegt Van den Hou ten, die weet dat Telstar een be langrijke pion is kwijtgeraakt. „Ta- rik Tissoudali maakte er vorig sei zoen negentien. Je kon de bal al tijd bij hem kwijt." Tijdens de voorbereiding speel de Telstar zeven duels, waarin het slechts vijf keer scoorde. De oefen wedstrijd tegen ADO'20, met Mid delburger Gert-Jan van Leiden centraal achterin, eindigde bijvoor beeld in 0-0. „Veel clubs in de Ju- piler League hebben zich ver sterkt", zegt Van den Houten. „Ik ben benieuwd hoe we het dit sei zoen gaan doen." Bij Telstar is Dennis de Nooijer sinds deze zomer seizoen de assis tent van hoofdtrainer Michel Vonk. Voor de oud-spits wacht op PASPOORT moet te gaan. De jeugdinternatio- nal wordt gevolgd door scouts uit binnen- en buitenland en is al ge- linkt aan Chelsea en andere Engel se clubs. Interesse uit Rusland? Of van Ajax, dat hem eerst bij de be loften zou willen stallen? Patrick Poldervaart gaat niet op namen in maar kent de geruchten. „Maar het is pas concreet als er een aan bieding wordt gedaan", zegt hij. „Dat is tot nu toe nog niet het ge val. Er is ook geen enkele nood zaak om tot een transfer te ko men." Status Hij legt uit: „Prima Sportbusiness is een groot bureau, met een enorm netwerk. Dat is een voor deel voor ons en een voordeel voor Rick. Het gaat ons om zijn carrière. Rick moet de komende ja ren de juiste stappen kunnen zet ten. Onze samenwerking met Sparta is goed en ook dat is belang rijk. Hij kan met Sparta in de ere divisie spelen, bij de club waar hij is opgeleid. Dat is fantastisch. Ie dereen kent hem bij de club, hij heeft een bepaalde status. Als er een andere club met een aanbie ding zou komen, moet je daar alle maal bij stil staan en er zorgvul dig over nadenken." Het is, zo weet Patrick Polder vaart, ook anders bij Rick van Drongelen. „Engelse clubs halen vaak jongens van zestien of zeven tien uit Nederland. Die worden dan voor de jeugdopleiding ge haald en ze kunnen in de Youth League spelen. Rick is al een paar stappen verder. De vraag is dan ook altijd: wat geef je op voor waar je naartoe gaat? Rick is beze ten van het spelletje. De intensi- Er is ook geen enkele noodzaak om tot een transfer te komen teit waarmee hij trainingen in gaat... Ik vind het een lust voor het oog om hem aan het werk te zien. Voor zijn leeftijd is hij een fantastische prof." Eerste rij En eentje die met beide benen op de grond staat en niet gaat zwe ven door complimenten of trans fergeruchten. „Er komt geregeld veel op Rick af maar hij gaat daar goed mee om. Hij weet dat veel clubs op de eerste rij zitten, maar daar gaat hij zich niet anders door gedragen of anders door voetbal len." Zondag debuteert Van Dron gelen in de eredivisie. Niet bij, maar tegen Ajax. Patrick Polder vaart zit op de tribune. „Volgens mij komt er ook weer een bus uit Axel", weet de zaakwaarnemer. „Ik vind dat mooi. En Rick ook, dat weet ik zeker." vrijdag 9 december een heel bijzonder duel. Dan staat hij met Telstar in eigen huis tegenover het FC Dordrecht van tweelingbroer Gé- rard en neefje Brad ley. Een nieuw meetpunt voor ons om te kijken waar we staan vrijdag 5 augustus 2016 maar Ruben de Jager train de vanaf het begin van de voorbereiding mee met de eerste se lectie van FC Twente en ging ook mee op trainingskamp naar Duitsland. De 19-jari- ge aanvaller uit Lewe- dorp kreeg deze week nog geen vast rugnummer toegewe zen, maar dat kan nog komen. Hij hoopt dit seizoen zijn de buut in het betaald voetbal te maken en daarna de volgende stappen te zetten. Gisteren trainde De Jager opnieuw met de eerste selectie mee. Of hij morgen bij het duel van FC Twen te tegen Excelsior op de bank zit, wordt van daag duidelijk. Roy Hendriksen begint het nieu we seizoen vanavond met een thuiswedstrijd tegen MVV. De hoofdtrainer van Helmond Sport heeft zijn selectie de afgelopen weken nog kunnen versterken en speelde met zijn ploeg een aantal nuttige oefenduels. Barry van der Hooft Vlissingen tegen Ajax Bart Nieuwkoop. Patrick Poldervaart, zaakwaarne mer Rick van Drongelen Naam: Bart Nieuwkoop Club: Feyenoord Geboortedatum: 7 maart 1996 Positie: Rechtsback Contract tot: 2020 Duels in betaald voetbal: 5 (O doelpunten) Roy Hendriksen, trainer Helmond Sport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63