Wat is er mis met Almere Poort? hhHHRMIH Dader steekpartij geestesziek m 4 NI NIEUWE WIJKEN HUWELIJKEN A Aan IS ontsnapte vrouw blijft in voorarrest In Vinexwijken zijn volgens het CBS minder scheidingen dan gedacht. Bewoner en columnist Wouter de Heus ziet echter nog veel huwelijksleed. ffy Het voorarrest van Laura H. (20) die volgens eigen zeggen met haar twee kinderen is ont snapt aan IS in Syrië, is met veertien dagen verlengd. H. werd maandagavond direct na aankomst op Schiphol opge pakt. Haar kinderen zijn in middels ondergebracht in een pleeggezin. Ze wordt verdacht van deelname aan een terroris tische organisatie in Syrië en/of Irak tussen september vorig jaar en 12 juli dit jaar en voorbereiding voor het plegen van terroristische misdrijven. Het OM verwijst naar Neder landse onderzoeken. Daarin wordt geconcludeerd dat het voor buitenlandse vrouwen niet aannemelijk is in Syrië te verblijven zonder betrokken te raken bij de gewapende strijd of op een andere manier IS te ondersteunen. Vorige maand zei ze in een interview met zender Kurdistan24 dat ze met haar zoons was ont snapt uit gebied dat onder con trole van IS staat. Haar man zou haar vorig jaar naar IS- gebied hebben meegevoerd. MOEDER Politie schiet verdachte in been Oproep patiënten Eastwood: Zeur niet zo Bejaarde belaagd Vinex: minder echtscheidingen Almere Poort voert een lijstje aan dat je niet moet willen aanvoeren: van alle Vi- nex-wijken is daar de scheidingskans het grootst. Van alle duizend relaties die het CBS bevroeg, waren een jaar later 51 kop pels gestrand. Fors meer dus ook dan in andere Vinex-wijken. CBS-professor Jan Latten is voorzichtig om een oorzaak aan te wijzen. „Er zal niets raars in het water zitten, zogezegd, want een plek heeft niet zo veel invloed op een relatie." Het gaat meer om de samenstelling van de bevol king. Een groter aantal hoger opgeleide be woners en meer koopwoningen drukken scheidingscijfers. „Ik kan me voorstellen dat er in dat deel van Almere meer huur woningen zijn dan in andere Vinexwijken en het mogelijk gaat om meer lager opge leide bewoners." Buiten dat kent Almere meer Amsterdammers die er door het ruimtegebrek in de stad hun toevlucht zoeken. „Het kan best zijn dat zij een nog wat turbulenter leven doormaken met uit gaan en minder vastberaden een langduri ge relatie nastreven." De man die woensdagavond in het wilde weg passanten neerstak in de Londense wijk Camden blijkt een 19-jarige Noor van So malische afkomst. De gedode vrouw is een Amerikaanse. De ge wonden komen uit het Verenigd Koninkrijk zelf, de VS, Israël en Australië. Twee liggen er nog in het ziekenhuis. Britse media melden dat er geen aanwijzingen zijn dat de mes sentrekker een politiek of reli gieus motief had. De politie spreekt van een 'spontane daad'. „Uit alles blijkt dat de aanval het gevolg is van psychische proble men", aldus commissaris Mark Rowley. „De aanval was niet ge pland en de slachtoffers zijn wille keurig gekozen." Volgens getuigen viel de warri ge man passanten plots van achte ren aan met een mes. Dat gebeur de op Russell Square waar elf jaar geleden 26 mensen omkwamen toen een zelfmoordterrorist zich opblies in een bus. Een getuige vertelde hoe de da der steeds maar heen en weer liep toen de politie aankwam. Hij werd uitgeschakeld met een stroomstootwapen, gearresteerd en overgebracht naar een zieken huis. „Het was echt een gek. Over al hoorde je geschreeuw. Op de grond lag veel bloed", aldus een medewerker van een hotel aan het plein. De Amerikaanse vrouw werd nog door hulpdiensten be handeld maar kon niet worden ge red. In de straten van Londen wordt na de steekpartij extra gepa trouilleerd, waarbij ook heel zicht baar gewapende agenten worden ingezet. Dit om het publiek gerust te stellen, aldus een woordvoerder van de stad. Vlak voor de aanslag was be kend gemaakt dat in Londen 600 extra agenten zouden gaan pa trouilleren naar aanleiding van de recente aanslagen in Brussel, Pa rijs en Nice. EN DOCHTER vrijdag 5 augustus 2016 ROTTERDAM k Een trotse moeder toont haar dochter aan de buiten wereld in de dierentuin van Moskou. Gorilla Kira en haar op 22 juli geboren baby leven inmiddels weer tussen de andere gorilla's. Alexander zemlianichenko/ap NOORDWIJKERHOUT Een politieagent heeft in de vroege ochtend gisteren een man in zijn been geschoten in Noordwijkerhout (Zuid-Hol land). „Tijdens een worsteling is een zodanig levensbedreigende situatie ontstaan, dat de agent zich genoodzaakt zag te schie ten", lichtte een woordvoerder toe. De verdachte probeerde volgens hem de agent in een wurggreep te nemen. De 36- jarige verdachte is aangehou den en met een schotwond aan zijn been naar het ziekenhuis gebracht. Bij witwasonderzoeken op Schiphol is bijna 1,5 miljoen euro aan contanten in be slag genomen. Vijf verdach ten moeten zich voor de rechter verantwoorden. BRACHT De politie roept alle patiënten die in de kankerkliniek van Klaus Ross zijn ge weest, dringend op zich te melden van wege 'een con creet gezondheids risico'. Hoewel me disch onderzoek nog moet uitwijzen wat er precies is ge beurd, zijn er afge lopen week drie do den gevallen na een behandeling in deze kliniek. Twee vrouwen liggen nog in het ziekenhuis. LOS ANGELES Mensen moet niet zo zeuren over de ver meend racistische uit latingen van Donald Trump. Dat zegt ac teur Clint Eastwood in een interview met tijdschrift Esquire. Eastwood zegt geen enkele kandidaat ex pliciet te steunen. LEEUWARDEN Een 88-jarige vrouw uit Leeuwar den is gisteren uit het ziekenhuis ont slagen nadat zij daar woensdag ge wond was opgeno men na een ernstig zedendelict. Zij bleek thuis in haar seniorenflat te zijn belaagd door een 39-jarige man, die na onderzoek nog dezelfde avond kon worden aangehou den. De politie stelt een uitgebreid on derzoek in. In 8 van de 10 grootste vinexwijken ligt het scheidings percentage onder het landelijk gemiddelde. Stadshagen"" IJburg Almere Buiterf Almere Stad Oester-. heem-V Ypenburg Leidsche Rijn Houten Camisselande Reeshof IJburg Amsterdam Almere Buiten Almere Stad Camisselande (Barendrecht) Reeshof (Tilburg) Stadshagen (Zwolle) Ypenburg (Den Haag) Leidsche Rijn (Utrecht) Oosterheen (Zoetermeer) Houten Vinex 0508161 BRON: CBS Tobias den Hartog Almere I De man die in Londen willekeu rig mensen neerstak is geen jiha- dist. Meer politie patrouilleert in middels wel in de Britse hoofd stad. Bob van Huët Londen/Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4