O CD Bradley de Nooijer krijgt een basisplaats van zijn vader L 12 ZEELANI Nancy van de Ven wacht inhaalrace Qualifier verrast Lesley Kerkhove Daphne Mesu klimt door knappe tijdrit Van Slooten en Boot klaar op WK BETAALD VOETBAL ZEEUWSE SPELERS De eredivisie trapt vanavond af. De Zeeuwse inbreng komt van Bart Nieuwkoop en Rick van Drongelen, die zondag tegen Ajax in de eredivisie debuteert. Ruben de Jager hoopt bij FC Twente ook zijn debuut te maken. Lacrosse MOTORCROSS Motorcrossster Nancy van de Ven uit Vlis- singen hoopt dit weekeinde haar kansen op de wereldtitel levend te houden. In het Zwitserse Frauenfeld wordt de voorlaatste Grand Prix voor vrouwen gereden. Doordat Van de Ven in de vorige Grand Prix, in Ita lië, in de eerste manche uitviel met motor- pech, heeft ze als nummer twee een gat van 24 punten te overbruggen naar lijstaanvoer- ster Livia Lancelot. „Dit is een motorische sport", zei ze in Italië. „In één van de volgen de wedstrijden kan ook bij haar iets kapot gaan." In de resterende wedstrijden zijn nog too punten te halen. Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee is gisteren verrassend uitgeschakeld in de tweede ronde van het ITF-toernooi in het Duitse Bad Saulgau. De als tweede geplaatste Schouwse speel ster had een vlotte start tegen de Italiaanse qualifier Jasmine Paolini (6-4-setzege), maar vervolgens nam de Italiaanse het heft in handen. Ze won de volgende twee sets met 4-6 en 3-6. Kerkhove is nog wel actief in het dubbel spel, waarin ze de afgelopen weken zo suc cesvol was. Vandaag speelt ze met Richel Hogenkamp in de kwartfinale. Wielrenster Daphne Mesu uit Middelburg is gisteren geklommen naar de vijfde plaats in de internationale jeugd tour in Assen. Dat had de Zeeuwse nieuwelinge te danken aan haar derde plaats in de tijdrit. Ze had 52 se conden meer nodig voor de 13 kilometer lan ge rit dan winnares Eva Jonkers. In het alge meen klassement heeft Daphne Mesu een achterstand van 1.14 op diezelfde Jonkers, die leidster is. Morgen wordt een omloop ge reden waarna de zesdaagse zaterdag wordt afgesloten met een criterium. De enige andere Zeeuwse renner die de tijdrit gisteren bij de beste tien aflegde, was Mart van Cadsand uit Wemeldinge. Hij werd achtste in categorie 1. Pieter Boot en Ronald van Slooten zijn gis termiddag in de eerste ronde van het WK beachtennis gestrand. In het Italiaanse Cer- via verloor het Schouwse duo van het Slo veense duo Brinovec/Cevka. De setstanden waren 6-1 en 6-2. Boot en Van Slooten waren toegelaten tot het toernooi met een wildcard. Het Zeeuw se koppel is regerend Nederlands kampioen bij de mannen. Vorig jaar deden ze al 's mee aan het EK beachtennis. Toen was de twee de ronde het eindstation. Burgos Stratenloop Dat Bradley de Nooijer vanavond zijn debuut in het betaalde voet bal maakt, komt niet als een ver rassing. De 18-jarige verdediger sloot bij het begin van de voorbe reiding aan bij de eerste selectie van FC Dordrecht en maakte de afgelopen weken een stabiele in druk. Hij krijgt als linksback een basisplaats van zijn vader Gérard, die dit seizoen hoofdtrainer is. Rody Hoegee, geboren in Goes, is één van zijn assistenten. Wat voor seizoen FC Dord recht tegemoet gaat, is voor velen binnen de club een groot vraagte ken. De doelstelling is wel duide lijk: niet degraderen, want dat is dit seizoen mogelijk in de Jupiler League. De afgelopen weken wer den door 'Dordt' verschillende spelers vastgelegd, om de selectie te versterken én aan het minima le aantal van zestien contractspe lers te komen. Bradley de Nooijer heeft overigens nog geen con tract. De Souburger is gretig en moet dat ook blijven, is de ge dachte van zijn vader. Als Brad ley de Nooijer presteert komt een contract vanzelf. Vanavond staat hij tegenover een bekende. Istvan Bakx is nog altijd de rechtsbuiten van FC Oss en dus de directe tegenstander van Bradley de Nooijer. FC Oss eindigde vorig seizoen als laatste in de Jupiler League en nam af scheid van trainer Reinier Robbe- mond. Francois Gesthuizen is hem opgevolgd en heeft naast Vlissinger Bakx nog een Zeeuw se troef in handen. Tom Boere is overgekomen van FC Eindhoven en hoopt in Oss eindelijk zijn be lofte in te lossen. De spits, afkom stig uit Terneuzen en opgeleid bij AA Gent en Ajax, wil na twee mindere jaren bij FC Eindhoven laten zien dat hij het scoren nog niet verleerd is. PASPOORT vrijdag 5 augustus 2016 TENNIS WIELRENNEN BEACHTENNIS 1 Jorrit Duininck uit Kloetinge speelt vandaag voor de zevende plaats op het EK lacrosse. In Boe dapest verloor hij gisteren met het Nederlands team met 9-5 van Duitsland. Daardoor treft Oranje nu Schot land om te bepa len wie zevende wordt. M Wielrenner John ny Hoogerland uit Langeweegje finishte gisteren als 94e in de der de rit van de Ron de van Burgos. Hij zat voorin het tweede peloton. Op het laatste klimmetje van de dag brak het pe loton in tweeën. De zege van Tim Pleijte woensdag in de Boulevard loop van Vlissin- gen was zijn 25e in het stratenloop- circuit. Daarmee is hij recordhou der. Arjan Beije staat tweede met 14 zeges. In 2009 in Westkapelle won Pleijte voor het eerst. ■c o q. (O Barry van der Hooft Dordrecht ive'can' Rick van Drongelen. Niet bij, Barry van der Hooft Rotterdam Naam: Rick van Drongelen Club: Sparta Rotterdam Geboortedatum: 20 de cember 1998 Positie: Centrale verdedi ger Contract tot: 2019 Duels in betaald voetbal: 15 (1 doelpunt)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41