En opeens waren er zestien... Jonge katjes als voer voor slangen Dertig maanden cel geëist voor incest 2 NI MAAN LEO Column Ah, de Olympische Spelen komen er weer aan. Elke keer bezie ik dit spektakel weer met de nodige verbazing. Met lichte pijn in mijn hart denk ik aan de biljarden euro's die be steed worden aan het sportfestijn, en moet ik niet te lang stilstaan bij de vele goede doelen die daar baat bij zouden hebben gehad. Een veel gehoord argument van sportfanaten is dat meer mensen zullen gaan sporten door het zien van de Spelen, en zeker in de wes terse samenleving, waarin de mens steeds verder uitdijt, zou dat geen overbodige luxe zijn. Ik vraag me echter af of het zo werkt. Volgens mij heb je twee ca tegorieën mensen: sportmensen en niet-sportmensen, and never the twain shall meet. Jongetjes die bij het zien van Epke opeens aan de stok gaan hangen, meisjes die bij het aanschouwen van Dafne di rect naar buiten rennen; zij zullen sowieso wel gaan sporten, Olympi sche Spelen of niet. Ik behoor na tuurlijk tot die andere categorie. Preciezer: ik behoor tot het uiter ste puntje van het spectrum van die laatste categorie. Ja, ik ben zelfs zo'n waanzinnig niet-sport- Maar in gym was ik een volmaakte stuntel mens dat ik op bijles heb gezeten voor gym. Dat bestaat. Mijn cijfer lijsten stonden vol achten en ne gens, maar in gym was ik een vol maakte stuntel. Ik kon mijn (overi gens wél zeer lenige) hersens er gewoon niet toe krijgen mijn lichaam te overtuigen om de tou wen in te klimmen, een bal te van gen, over de bok te springen. En dus bracht ik mijn donderdagen na school door in een infernaal gymlokaal met nog vier andere kneusjes, terwijl een steeds wan hopiger wordende gymdocent ons probeerde te leren een bal te gooien. Ondertussen is de oorlog die ik de georganiseerde lichaamsbewe ging ooit verklaarde ietwat be koeld; ik yoga elke dag en wandel veel. Een fanatieke sporter zal ik echter nooit worden, ongeacht de wonderen van Epke en Dafne. De Stelling vandaag: Ik heb zin in Rio. TOOS HENK TOOS EN HENK ZIJN OP VAKANTIE Vijf films in de race voor Parel CZ-prijsvoor ZorgSaam Hoe verder met de natuur? Oproep Stuur ons uw mooiste zomerfoto Tussen vijftien beelden van Grieks marmer, cortenstaal of serpetijnsteen in de parktuin van het Domburgse Badhotel doemde donderdagochtend plots een object op van plastic afvoer pijpen, petflessen en aluminium folie. 'Wuivend riet' getiteld. Een grap, een statement of protest? Het Badhotel was niet erg con tent met het extra werk tussen de beelden van vijf Walcherse kunstenaars, tentoongesteld ter gelegenheid van het 150-jarig be staan van het hotel. Die beelden zijn er tot eind augustus te zien. De 'pop up art' van Anoniem zoals het bordje bij Wuivend Riet vermeldt, kende slechts kor- stondige roem. De gemeente ver wijderde het in de namiddag. „Misschien is het humor, wil de maker een discussie aanzwenge len of protesteren tegen iets? Maar het staat ongevraagd op ge meentegrond en het hotel is er niet blij mee. Dus weg ermee," verklaart wethouder Jaap Melse. Een advertentie op het prikbord van Zeelandnet heeft voor grote ophef gezorgd. Daarin werden jonge katjes gevraagd om aan slangen te kunnen voeren. Zee landnet heeft de advertentie in middels verwijderd. De oproep is woensdagavond op het prikbord (de Zeeuwse marktplaats) van Zeelandnet ge zet. Daarop kwamen veel veront waardigde reacties, zowel op so cial media als via e-mail. De in- ternetprovider heeft de adverten tie donderdagochtend verwij derd. „De smakeloze en aanstoot gevende advertentie is tegen de regels van ons prikbord", rea geert woordvoerder Tim Brou wer. De afzender is niet persoon lijk door de provider aangespro ken. Wel heeft hij een mail ge had over de verwijdering. Met 'het' bedoelde hij de vier jaar durende incest met zijn toen vijfjarige dochter. De incest zou 32 jaar geleden hebben plaatsge vonden. De officier van justie eis te gisteren tegen hem dertig maanden cel en het betalen van elfduizend euro schadevergoe ding. Drie jaar geleden deed de dochter aangifte. Vrijwel dage lijks zou ze door haar vader zijn misbruikt. Ze moest ook seks hebben met haar zusje en met haar broertje. Vader zou speciaal een opstapje hebben getimmerd zodat een van de kinderen door het raam kon kijken wanneer moeder thuiskwam zodat vader niet betrapt kon worden. Het was allemaal niet waar volgens B., het zou een wraakactie zijn. B. had een buitenechtelijke rela tie met de zus van zijn echtgeno te en uiteindelijk leidde dat tot een scheiding. Bovendien zou een oom van de meisjes het mis bruik hebben gepleegd. Of haar latere stiefvader met wie haar moeder een schijnhuwelijk was aangegaan om hem een verblijfs vergunning te kunnen bezorgen. Iedereen, behalve hij. Zijn ande- Volgens de vader zou de aangifte een wraakactie zijn re dochter zou ook zijn mis bruikt, maar die wilde geen aan gifte doen en hun broertje wist zich niets meer te herinneren. Uitspraak 18 augustus. vrijdag 5 augustus 2016 Bijles reageer op pzc.nl Gisteren: Vakantie parken doen er ver standig aan jonge ren te screenen. 485 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS 12? VRIETKIOEKl HE6&EM OMZE VAKANTIEFOTO'S KIIET SELIkET VLISSINGEN Vijf films dingen mee naar de Parel, de publieksprijs voor de beste boekverfil- ming van het festival Film by the Sea in Vlissingen. Het zijn: Beyond sleep, De helleveeg, Knielen op een bed violen, Schone handen en Publieke werken. Tot 15 september kan iedereen via de site besteboekverfil- ming.nl stemmen. De win naar krijgt tijdens het festi val, dat duurt van 9 tot en met 18 september, de Parel. TERNEUZEN De afdeling dialyse van zie kenhuis ZorgSaam in Ter- neuzen heeft de CZ verwen- zorgprijs gewonnen: 800 euro voor een verwenmid dag op 8 oktober. Elk jaar doet het CZ Fonds 40 ver- wenzorgdagen cadeau aan chronisch en ongeneeslijk zieken. De dialyseafdeling van ZorgSaam won, mag het ingezonden idee uitwer ken en krijgt daarvoor 800 euro. Wat het idee precies is, is nog een verrassing. MIDDELBURG De provincie heeft in een no ta opgeschreven hoe het verder moet met de natuur in Zeeland. Wie op de plan nen wil reageren, kan dat tot 24 september doen. De zogenoemde Kadernota natuurvisie Zeeland is te downloaden via de website van de provincie, www.zee- land.nl. Reacties kunnen worden gemaild naar: se- cretariaatwbn@zeeland.nl. Een reactie versturen per post is ook mogelijk. Wilt u uw leukste zomerfoto naar de PZC sturen? Deze kan gemaakt zijn in uw buurt óf op vakantie. De grappigste, mooiste of opmerkelijkste zomerfoto's komen in de krant. Alle in zenders maken kans op mooie weekprijzen en/of de hoofdprijs. Mail uw foto naar zomerfoto@pzc.nl Annemarie Zevenbergen Domburg Het extra kunstwerk 'Wui vend riet' van 'Anoniem'. FOTO RUBEN OREEL Jeffrey Kutterink Middelburg „Het is niet waar. En als het wel was gebeurd, zou ik het wel vertellen", zei de 61-jarige geëmotioneerde Vlissinger G. B. gisteren in Middelburg voor de rechtbank. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2