Aangemeerd De Zeeuwse inbreng in de eredivisie 'Gif zorgde voor onnodige onrust bij consumenten' Havenbedrijf ziet resultaten verbeteren Zeeland Seaports heeft in de eerste helft van 2016 een winst van 4,2 miljoen euro geboekt. Gina en Gerard Versluis uit Ridder kerk liggen met hun jacht graag in het haventje van het Goese Sas bij Wilhelminadorp. En zij zijn niet de enigen. In de zomermaanden is het er druk. zeeland s Tilly Sintnicolaas gaat de komende jaren de mossel promoten. zeeland 4 Welke spelers zien we terug in het betaald voetbal? Vorig jaar behaalde Zeeland Seaports (ZSP) een winst van 8 miljoen euro, na een bescheiden plus in 2014. Volgens het havenbe drijf verbeteren de resultaten zich. De operationele kasstroom (ebit- da) bedroeg 12,8 miljoen euro. De positieve kasstroom is 'beter dan verwacht', waardoor het havenbe drijf leningen makkelijker kan af lossen. Hoewel Zeeland Seaports tevre den is, houdt het nog een slag om de arm, omdat de markt zich op en neer beweegt door onder meer de Brexit en de gezakte olie prijs. Daarom is het 'nog voorba rig' om te voorspellen met hoe veel winst het havenbedrijf 2016 afsluit. Toch overheerst een positief ge voel. De komst van bedrijven en uitbreiding bij bestaande bedrij ven leiden tot nieuwe economi sche activiteiten en werkgelegen heid in en om de haven. Zo werd onder meer de eerste paal van Scheepswerf Reimerswaal gesla gen en openden Vlaeynatie en Plantacote hun nieuwe meststof- fenterminal. Ook is begonnen met de bouw van de suikertermi- nal van Vlaeynatie op de Axelse Vlakte, het nieuwe kantoor van chemiebedrijf Trinseo en het Eu ropese onderzoeks- en ontwikke lingscentrum op het Maintenan ce Value Park dat wordt ontwik keld. Daarnaast startte Transbox Uni ted een containerdienst tussen Terneuzen en Antwerpen. Het Belgische B-Logistics begon een spoorshuttle tussen Vlissingen en het Europese achterland. DB Cargo combineerde ladingpakket ten uit Terneuzen en Gent in de van richting het Roergebied. De ze nieuwe container- en spoorac- tiviteiten leveren bedrijven in en om de haven een win-win-situa- tie op. Ondanks de lage olieprijs zit er in de overslag van aardolieproducten een stijgende lijn In de eerste zes maanden van 2016 is ruim 16 miljoen ton zee vracht overgeslagen, hetzelfde als in de eerste helft van vorig jaar. De overslag van containers steeg met zo'n 15 procent. Het grootste segment in de haven, natte bulk, steeg met ruim 20 procent. Met name in aardolieproducten zat een stijgende lijn. Een daling was er in de droge bulk en breakbuik (min 10 pro cent). Er zat ook groei in de over slag van metalen constructies voor booreilanden en windpar- ken op zee, net als in de aanvoer en overslag van bananen. De vroegtijdige sluiting van de ko lencentrale van EPZ (november 2015) en een afname van overslag in onder meer zand, meststoffen en cellulose zorgden echter voor een daling in de twee segmen ten. vrijdag 5 augustus 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl FOTO MECHTELD JANSEN "v ZEELAND 12 Winst voor Zeeland Seaports Frank Balkenende Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29