Dubbeldam: ditv is heel bijzonder 4 Spaanse wijnen met karakter 26 acri [incjB ir OLYMPISCHE SPELEN RIO 2016 '-Ï311SÉ AÖ voüïjgém uit Rio. endriks van „He □atr VLAGGENDRAGER Chef de mission Maurits Hen driks wilde een dag voor de opening van de Spelen niet het aantal medailles noemen dat hij van zijn ploeg ver wacht. Hij zei wel optimistisch te zijn. „De ambitie is om bij de grote sportlanden in de wereld te horen", meldde Hendriks. „Dat lukt alleen als we meer medailles win nen. We hebben enorm veel kanshebbers. We doen aan meer sporten mee dan ooit." Vier jaar geleden werden in Londen twin tig medailles gehaald, waarvan zes gouden, en daarmee eindigde Nederland op de der tiende plaats in het landenklassement. Het record is 25 plakken van de Spelen in 2000. „Het verwachtingspatroon is hoog. Dat is lo gisch door onze prestaties van de afgelopen jaren", aldus Hendriks, die ervoor waakte met het noemen van namen en aantal prij zen zijn sporters extra druk op te leggen. Hendriks zei dat 'Team NL', dat uit een re cordaantal van 242 sporters bestaat, er klaar voor is. „Als ik mensen in onze flat tegen kom, hoor ik van iedereen dat ze het de hoogste tijd vinden dat de Spelen begin nen. Ze staan te trappelen. Dat is een goed teken. De onderlinge sfeer is uitstekend. We moeten de kracht van dingen samen doen niet onderschatten." Hendriks heeft met zijn collega's van sportkoepel NOC*NSF er alles aan ge daan om de omstandigheden voor zijn team in Rio zo optimaal mogelijk te maken. Zo heeft Team NL in zijn onderkomen een eigen fitnessruimte en is er op de Copacaba- na een extra flat afgehuurd waar sporters die in de buurt vroeg moeten sporten of tussendoor lang moeten wachten, terecht kunnen. De Nederlandse zeilers hebben al geruime tijd een eigen huis in Rio. Naar huis Anders dan bij de vorige Spelen is dat niet alle Nederlandse sporters tot het einde van de Spelen mogen blijven. Wie in de eerste week uitgeschakeld wordt, wordt op een 'tussenvlucht' op 16 augustus naar huis ge zet. Alleen de medaillewinnaars hoeven niet weg. Het zou nog een extra motivatie kunnen zijn om goed te presteren. Hendriks zei dat het een moeilijke beslis sing was geweest om het op deze manier te doen. Hij besloot daar toch toe omdat het anders in de tweede week waarschijnlijk te vol wordt in de Nederlandse flat. En omdat hij niet meer kan instaan voor het welzijn van sporters, die als ze klaar zijn op eigen houtje met familie in Rio willen verblijven. „Ik geef toe dat het bij de Spelen hoort om die optimaal met elkaar te beleven", zei Hendriks. „Als we met de hele ploeg zou den zijn teruggekeerd, maar met een klein aantal medailles, dan is het ook niet goed. Het gaat hier toch echt om de medailles." Wat smaakt er nu beter bij een goed glas wijn dan wat olijven, zongedroogde tomaatjes of rode pepertjes gevuld met roomkaas? Speciaal voor u selecteerde uw krant vier bijzondere Spaanse wijnen. WHv ULM. ypVtfUWvve vvejK. t-w-v 4,4T ooAju^ix* \r Ga snel naar pzc.nl/wijn vrijdag 5 augustus 2016 Hans Klippus Rio de Janeiro Ruiter Jeroen Dub beldam draagt komen de nacht de Neder landse vlag tijdens de openingsceremonie in Rio de Janeiro. „Een bijzondere sportman", oordeelde chef de mission Maurits Hendriks bij het bekendmaken van zijn keuze. „Hij heeft alle titels ge wonnen: olympisch, wereld en Europees. Dat is fantastisch." Dubbeldam werd in 2000 olympisch kampioen. De 43-jarige ruiter zei on langs in deze krant dat hij graag eerder naar Rio wilde afreizen als hij als vlaggendra ger zou worden gevraagd. De reactie van de trotse Dubbel dam, die gistermiddag zelf niet aanwezig was omdat hij in het vliegtuig zat: „Ik vond het echt heel bijzonder dat Maurits Hendriks mij vroeg. Het viel trouwens nog niet mee om alle voorbereidingen te treffen om weg te komen, want het mocht absoluut niet bekend worden en ik heb er wel mijn reisschema voor moeten aanpassen." Aanvankelijk zou Dubbeldam pas maandag met de rest van de ruiterequipe naar Brazilië vliegen. De openingsceremo nie begint vannacht om 01.00 uur Nederlandse tijd. VINA BANDOLEIRA Z>r«m/Io KIAS BA1XAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26