Wij hebben er zin in! Bertens stuit op lastige Errani U 25 Tweede, dat is niks. Daar baal je alleen maar van, zeker als je zo dicht bij goud bent Vanaf morgen Dagelijks sportkatern RIO DE JANEIRO Kiki Bertens stuit in de eerste ronde van het olympische tennistoernooi op Sa ra Errani uit Italië. De Watering- se debutante staat momenteel 23ste op de wereldranglijst na een uitstekend voorjaar. Ze bereikte onder meer de halve finale van Roland Garros. In de vier onderlinge duels was de Italiaanse steeds te sterk. Mocht Bertens dit keer wel aan het langste eind trekken, wacht in de tweede ronde de winnares van de partij tussen de Tsjechi sche Barbora Strycova en de Bel gische Yanina Wickmayer. De speelsters staan respectievelijk 21ste en 36ste op de wereldrang lijst. Robin Haase staat 62ste op de wereldranglijst en lootte in het enkelspel olympisch debutant Joao Sousa, die 26 plaatsen hoger staat. Op het ATP-toernooi in Marseille won de Hagenaar eer der dit jaar van de Portugees. Die partij was op hardcourt, ook de ondergrond in Rio. Bij winst wacht Haase waarschijnlijk de zwaarst mogelijke tegenstander. De nummer één van de wereld Novak Djokovic moet dan wel in de eerste ronde afrekenen met de Argentijn Juan Martin del Potro. In het dubbelspel treft Haase met Jean-Julien Rojer het als zes de geplaatste Spaanse koppel Rafael Nadal en Marc Lopez. mee. En dan kom je erachter dat ook de beste rensters wel een keer stilvallen." Tegenwoordig is Vos ploeggenote van Van der Breggen bij Rabo-Liv. En, vreemd genoeg, ook haar baas, want Vos is eigenaar van haar eigen ploeg. „Wat zij allemaal doet, daar heb ik echt veel res pect voor. Ze is de hele dag met wielren nen bezig. Met de ploeg, met het vrou- wenwielrennen als geheel, met haar eigen trainingen. Ik word vaak de nieuwe Ma rianne Vos genoemd, maar we zitten heel verschillend in elkaar. Ik wil vooral win nen in de grote wedstrijden, Marianne wil óók winnen in de kleinste koersen die er zijn. Ze beleeft wielrennen intenser dan ik. Ik zie Marianne niet zonder fiets, terwijl ik zonder wielrennen kan. Ik fiets niet meer als ik 35 ben, hoor." Wat ze dan doet op haar 35ste? „Geen idee. Ik ben niet zo'n planner. Als ik aan de toekomst denk, dan denk ik aan Rio. En geen dag verder." lijken met die van een gehaktmolen: ze maalt haar concurrentes met een infer naal beentempo één voor één tot hoopjes gehakt - zonder ook maar om te kijken. Dat is ook meteen haar zwakte: Van der Breggen rijdt altijd. Aan pokeren of bluf fen doet ze zelden. „Als er een groepje is ontsnapt, dan kijken ze allemaal naar mij. Ik rijd wel hoor, met mijn stomme kop. Dat heb ik altijd gedaan. Ik ben niet zo van het wachten en het verstoppen. Ik val het liefste aan. Dat heeft me ook gebracht waar ik nu ben. Als je het nooit probeert, dan weet je niet waar je grenzen liggen. Een paar jaar terug waren veel vrouwen al verslagen op het moment dat ze zagen dat Marianne Vos demarreerde. Ik sprong wel RIO DE JANEIRO De Olympi sche Spelen gaan beginnen: twee weken sport op het hoog ste niveau. Elke dag finales, medailles, vreugde en verdriet. Wij hebben er zin in. Vinden het een mooie klus, een uitda ging ook om u dag in, dag uit zo goed mogelijk te informe ren. In Brazilië is het vijf uur vroeger dan bij u. Dus soms eindigen evenementen na on ze deadline, dan zijn we net te laat om u te berichten. Soms zullen we op tijd zijn en zult u denken: die jongens van de krant zijn weer lekker snel van daag. Dan krijgt u de medaille vers van de pers. Soms ook eindigt de wedstrijd na middernacht uw tijd, dan leest u pas anderhalve dag la ter op deze pagina's over het succes, op een moment dat in een volgende nacht alweer be langrijke prijzen zijn verdeeld. Toch denken we u iedere dag opnieuw te kunnen verrassen met originele invalshoeken. Want bij ons moet u kunnen le zen wat u nergens anders vin den kunt. Vanaf morgen dage lijks gepresenteerd in een apart sportkatern. Sinds vijf dagen zijn we met een ploeg in Rio de Janeiro. Met zeven mannen en vrou wen liefst: Bonne Kerstens, Hans Klippus, Joost de Jong, Natasja Weber, Rik Speken- brink, Thijs Zonneveld, foto graaf Pim Ras en ondergete kende gaan u berichten over mooie sport en, hopen we, een aardige stapel medailles voor de Nederlandse sporters. Ach tergronden, analyses, het feest, de teleurstelling, u gaat het hier allemaal terugvinden. Maar zijn we met onze stuk ken eens wat later dan we zou den willen - journalisten haten onhandige deadlines - dan kunt u voor de laatste zeges of nederlagen altijd terecht op de site van deze krant. Daar werkt een grote groep men sen 24 uur per dag om u altijd volledig op de hoogte te hou den, met nieuws, foto's en film pjes. Ik wens u prachtige Spelen. Wessel Penning Chef d'équipe vrijdag 5 augustus 2016 —Anna van der Breggen mijn stomme kop' Anna Van der Breggen (26): „Ik kan zonder wielrennen. Ik fiets niet meer als ik 35 ben, hoor." foto cor vos *thlon Kiki Bertens FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25