Worteltulband 4-! 20 Lezers helpen lezers Wat eten we vandaag Dit recept is een carrotcake die ge bakken wordt in een tulband vorm. Vet een tulbandvorm al tijd goed in en bestrooi de binnenkant met bloem voor het beslag er in gaat. Een tulbandvorm is namelijk altijd iets moelijker om te storten dan een cake vanwege de richeltjes waar het gebak al tijd iets makkelijker in kan blijven han gen. De azijn in dit recept is nodig om dat baksoda (natriumbicarbonaat) altijd iets zuurs nodig heeft om te kunnen rij zen. In verhouding bevat deze tulband minder suiker omdat worteltjes al van nature zoet zijn. Bereiding Schrap de worteltjes en rasp ze fijn. Meng de bruine suiker met de zachte boter, de eieren, de walnoten en de ge raspte wortel. Verwarm de oven voor op i8o°.Meng baksoda en azijn en voeg dit met de havervlokken en gemalen amandelen, de gember en kaneel bij het beslag. Spatel als laatste de beide soorten meel door het beslag. Vet een tulbandvorm in met boter of olie en be stuif de binnenkant met bloem. Schud het teveel aan bloem uit de vorm. Laat het beslag in de vorm glijden en zet het geheel in de warme oven. Bak de tul band in ongeveer 1 uur gaar. Neem de vorm uit de oven, laat een minuut of 10 uitdampen en stort de tulband op een rooster om verder af te koelen. GEHOORD... IN DE TRAM f „Ik ben het afgelopen jaar ver huisd naar Londen en dit is de eerste keer dat ik terug ben in Nederland. Jammer dat het weer zo slecht is, dat is me gewoon achterna ge gaan. Ik ben verhuisd voor mijn werk als stylist. In Lon den heb je gewoon meer kan sen, het wereldje daar is veel groter." „Ik ga vooral bij familie en vrienden langs. Dat contact is wat ik mis aan Nederland. En natuurlijk ook dat alles hier een stuk goedkoper is, van eten en wonen tot kle ding." Ingrediënten Komende dagen Sato Okoro (24) vrijdag 5 augustus 2016 Wilt u ook een oproep doen? E-mail dan een korte tekst met contactgegevens en eventueel een foto (in jpg-formaat) naar lezershelpenlezers@pzc.nl. Wie kan mij helpen aan twee houten zittingen en rugleunin gen van deze stoeltjes? jobuijsstroo@gmail.nl Oproep! Wie wil er als vrijwilli ger mee met het vakantieschip J. Henry Dunant? Week 43 (22 augustus tot 27 augustus) nog nodig: 3 personen voor de zorg, 1 voor de keuken, 1 voor bar/receptie. Meld je aan, het is mooi werk! Opstappen in Vlaar- dingen, reiskosten worden ver goed. Inlichtingen: ovanhelden@redcross.nl Gratis af te halen in Vlissingen: jaarboeken 1993 t/m 2012 van het Centraal Bureau Genealo gie. tiny-hofman@kpnplanet.nl Wie heeft belangstelling voor de boeken: Aan den waterkant door Nannie van Wehl, geïllus treerd door Henk de Vries. Klaas, een Sinterklaasverhaal door W.G. van de Hulst, met te keningen van W.G. van de Hulst-junior. Het sprookje van Assepoester, verteld door In- ga-Britt Allert, getekend door Nils E. Hansson. Walt Disney's Cinderella Assepoester. Het bos, geschreven en getekend door Alain Gree, sprookjes boek. Nelly de Regt, nellyderegt@live.nl Onze King Arthur Groep zoekt schoenendozen. In september willen wij kinderen verrassen met een goed gevulde schoe nendoos. Anita Schimmel, Amersfoort, secretariaat@ kingarthurgroep.nl Gezocht: boterhambordje van Villeroy Boch, model Flora. Het liefst met de korenbloem. Kosten worden vergoed. Fam. Steijn, rocopi43@gmail.com Ik zoek het adres in Australië van Marjo (Marjorie), geboren 17 juni 1946 in Brabant. Vorig jaar april reisden wij toevallig samen van Adelaide naar Schip hol. Zij ging naar haar broer in Brabant en ik naar huis. Wij heb ben veel gelachen en daardoor was de vlucht zo voorbij. Ook in Singapore hadden wij toevallig een kamer naast elkaar. Tonny Blonk, apblonk@planet.nl It GEEN KRANT ONTVANGEN? 088-0561510 Vragen over VERHUIZING OF VAKANTIE? 088-0139910 Abonneren U kunt gebruikmaken van onze aanbiedingen via pzc.nl/abonneren of neem contact op met onze klantenservice voor een aanbod. Klantenservice Wilt u een vakantie of verhuizing doorgeven, uw abonnement beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910 van maandag t/m vrij dag van 9.00-17.00 uur. Of geef uw wijzigingen online door via pzc.nl/service. Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur bezorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorgklacht? De bezorgservice is bereikbaar van maandag t/m vrijdag tussen 7.00-17.00 uur. Op zaterdag van 8.00-12.00 uur. U kunt 24 uur per dag online uw bezorgklacht doorgeven via pzc.nl/service of via 088-0561510. Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn onze leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nalezen op pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroep.nl/adverteren. Auteursrechten Alle auteursrechten en databankrechten ten aan zien van de inhoud van deze uitgave worden uit drukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij de PZC c.q. de desbetreffende makers. PZC De Persgroep Nederland Edisonweg 37e, Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 HOOFDREDACTIE SALESDIRECTIE Hoofdredacteur Arie Leen Kroon Commercieel directeur Tessa van Waarde REDACTIES Walcheren 088-0130221 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 088-0130221 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 088-0130221 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus 145 4530 AC Terneuzen Sport sport@pzc.nl 088-0130241 Heeft u tips voor de redactie? Mail naar redactie@pzc.nl 088-0130200 JANNY VAN DER HEIJDEN a Vanuit ons hotel in Den Haag gaan we naar het cen trum met tramlijn 1. Daar kan je, zonder ov-kaart, nog losse kaartjes kopen. De passagier voor ons, een buitenlander, meldt zich kortaf bij de trambestuurder met 'two'. Die kijkt de man half begrij pend aan en legt vervolgens met dik ke tegenzin 2 kaart jes voor hem neer. Hij draait zich om en legt het geld weg. Zijn rug drukt ver ontwaardiging uit voor de botte ma nier van bestellen. „Goedemorgen me neer", zeg ik, „kan ik bij u twee dagkaar ten kopen?" Zijn rug ontspant, hij kijkt me aan en zegt in onvervalst Haagsch: „Kêk, daar word ik nah vroluk van. Van dat andere type word ik zóó schêt- ziek. Ik versta best wel een beetje En gels, maar dat kan je tooch auk anders vrage." Ik knik be gripvol, betaal en wens hem nog een plezierige dag. Henk Halfmouw Pinky is niet meer. De 19 jaar oude Chileense flamingo uit Flori da, vermaard om zijn 'danspasjes', is zo toegetakeld door een be zoeker van het themapark Busch Gardens in Tampa, dat een die renarts hem heeft laten inslapen. De dader is gearresteerd. Wat de 45-jarige man heeft bezield, is onduidelijk. Waarom een 7,5? Wat staat op de planning? GEBAK, 12 plakken 250 gram geraspte wortels 200 gram bruine suiker 350 gram boter (kamertemperatuur) 6 eieren 75 gram havervlokken 100 gram gemalen amandelen 75 gram walnoten, verbrokkeld 1 eetlepel cider azijn 2 flinke theelepels baksoda 2 theelepels gemberpoeder 2 theelepels gemalen kaneel 150 gram boekweitmeel 150 gram volkorenmeel MORGEN Tortilla limoensoep met nachos. Met kip en avocado. MAANDAG Een recept voor Duitse aardappel omelet. —Geeft zijn humeur het cijfer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20