Is hij soms echt gek? Dodelijk ongeluk Luxe in Scheveningen 21 °C F"S In Zon& Zomer Minder scheidingen Er wordt niet meer, maar juist minder gescheiden in de Vinex- wijken. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Walcheren Zelfs de Republiekeinen ^twijfelen aan Trumps mentale gezondheid. Honkvaste campinggasten „Het is een opsteker voor degelij ke, burgerlijke stelletjes", zegt Jan Latten, hoogleraar sociale de mografie van het CBS. In Vi- nexwijken hadden 26 van iedere duizend stellen die eind 2014 nog samen waren, hun huwelijk een jaar later opgebroken. In heel Nederland ligt dat getal op 33. In de grotere steden zijn de schei dingskansen het grootst. „De pro centuele verschillen zijn niet groot, maar het is dus een mythe dat je niet gelukkig zou kunnen worden of blijven in de Vi- nexwijken." De lagere scheidingskans komt door de bevolkingssamenstel ling. In Vinexwijken, de uitbrei dingsgebieden aan de randen van de grote steden die werden aangewezen in de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening Extra, zijn mensen vaker hoger opgeleid, hebben een koopwoning en rela tief vaak kinderen. Stellen met die kenmerken gaan drie keer minder vaak uit elkaar dan bij voorbeeld lager opgeleide stellen met kinderen die in een huurwo ning leven. In april nog haalde een raadslid van de Christenu nie uit Amersfoort het nieuws door te stellen dat één op de twee relaties in Vinexwijk Vat horst uitdraaiden op een schei ding. Uit de cijfers van het CBS blijkt nu het tegendeel: zelfs ver geleken met andere Vinexwijken lag het aantal scheidingen er juist lager. „In de steden houdt een relatie in vergelijking vaker Het is een mythe dat je niet gelukkig kan worden of blijven in de Vinexwijken op, terwijl men in de Vinex-wij- ken een bewustere keuze lijkt te hebben gemaakt", zegt Latten. Overigens blijkt uit het onder zoek dat de financiële crisis méér effect heeft gehad op rela ties in de Vinexwijken dan el ders. Het aantal scheidingen daal de daar enige tijd, waarschijnlijk omdat men het huis niet ver kocht kreeg. Daarna liep het aan tal scheidingen weer in de pas met de rest van Nederland. YERSEKE - Bij een ongeval op de Molendijk in Yerseke is giste ren 58-jarige een vrouw uit Rei- merswaal om het leven geko men. Het ongeval gebeurde rond 14.05 uur, toen een personen auto en een busje op elkaar bots ten. Vermoedelijk was het busje op de verkeerde weghelft terecht gekomen. Het slachtoffer over leed ter plekke. Vanaf de rotonde Zanddijk werd de weg afgeslo ten. Het verkeer werd omgeleid. Kras.nl/50179 of bel 0900-9697 Nieuwsmedia Terwijl de toeristen in Zeeland massaal binnen hun vertier zoeken, geniet Robert Verheij samen met andere kitesurfers van het onstuimige weer. Langer bij elkaar in Vinexwijk Tobias den Hartog Aimere —Jan Latten, demograaf bij CBS P4 lllfMIII I" Maak heerlijke strandwandelingen of bezoek koninklijk Den Haag. Verblijf in het 5-sterren Grand Hotel Amrath Kurhaus Inclusief ontbijtbuffet en gebruik wifi Klantbeoordeling 8,3: "Fijn weekendje aan de kust" 70 cpg Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten. vrijdag 5 augustus 2016 De PZC is onderdeel van Geregeld zon pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 183 7 11688 5 5 5 5 30 •ZEELAND4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1