Gratis cursussen Nederlandse universiteiten wereldwijd in trek Tommy Wieringa 17 Geldbollen operatief verwijderd Onderzoek naar geldkoeriers op Schiphol levert aanhoudingen op. Het enige wat er beter werd in de Keulse kliniek was de bankrekening van Robert Gorter Afgelopen dagen stierven drie patiënten van een al ternatieve kankerkliniek in Bracht, net over de grens in Noordrijn-Westfalen. Ze waren onder behandeling van de Duit se natuurgenezer Klaus Ross. Zijn patiënten beschreven hem als betrouwbaar en empathisch. De behandelkamers van het 'Klaus Ross Center for alternati ve cancer treatment' waren altijd goed gevuld. De geneesheer, grijs, met een gedistingeerd baardje, bracht infusen aan vol kruidenmengsels en vitamine preparaten. Klaus Ross zou in Nederland nog geen spuit mo gen zetten, maar kon vlak over de grens ongestoord zijn gang gaan. Mijn moeder ontdekte in 2004 een rode vlek op haar tepel. Ze ging ermee naar haar antroposo fische huisarts, die het een ont steking noemde en haar dien overeenkomstig behandelde. Zijn diagnose stond vast, een doorverwijzing was niet nodig. Bijna twee jaar bleef hij bij zijn oordeel. zijn overtuigd van hun onfeilba re oordeel en laten zich niet op andere gedachten brengen, ook niet bij overweldigend bewijs van het tegendeel. Als de theorie niet klopt met de feiten, dan kloppen de feiten niet; dat vat het wereldbeeld van de antropo- soof wel zo'n beetje samen. Toen eenmaal door een andere arts werd vastgesteld dat het wel degelijk kanker was, piekerde mijn moeder er niet over om zich te laten opereren of bestra ling en chemotherapie te onder gaan. De natuurgenezers deden hun intrede, de orthomoleculair therapeuten en de kwakzalvers zoals Henk Fransen, die welis waar slechts basisarts is, maar zich aanmatigt kanker te kun nen bestrijden met dure kruiden mengsels uit zijn eigen winkel tje. De kasten van mijn moeder puilden uit van de potjes met exotische kruidenmengsels, en zymcomplexen en multivitami- nen. Als alternatieve geneesmid delen beschouw ik sindsdien al le geneesmiddelen waarvan al leen de bijwerkingen kunnen worden aangetoond. Met mijn moeder bezocht ik in 2007 de kliniek van de antro- posoof Robert Gorter in Keulen. Een gesoigneerd heerschap met brilletje en vlinderdas, in wie ze haar eigen principiële excentrici teit dacht te herkennen. Ze onderging er herhaaldelijk een zogenaamde hyperthermi- sche behandeling, waarbij ze tot boven de 40 graden werd verhit omdat dat kankercellen zou be strijden, een therapie die welis waar resultaat kan opleveren, zij het uitsluitend in combinatie met bestraling en chemothera pie. Robert Gorter leverde alleen deel één van het pakket, zoals ook bij zijn behandeling met dendritische cellen - zodat de ge- nezingsratio nul was. Het enige wat er beter werd in de Keulse kliniek was de bankrekening van Robert Gorter. genezers die haar slechts dure be loften hadden verkocht. Uit het feit dat ze nog leefde, vond ze, mochten we opmaken dat de be handeling haar leven in elk geval had verlengd. Toen de situatie onhoudbaar werd en de tumor door de huid dreigde te breken, liet ze zich alsnog opereren en onderging ze chemotherapie. Ze stierf vorig jaar november. Intussen voeden zich vlak over de grens, maar ook in Neder land, talloze parasieten met de wanhoop van de stervenden. Ze kunnen ongestraft hun gang gaan, dode patiënten doen geen aangifte en nabestaanden heb ben beslist andere dingen aan hun hoofd. SCHIPHOL Het Openbaar Minis terie heeft vorige maand op lucht haven Schiphol ruim 1,5 miljoen euro aan contanten in beslag geno men. Eén van de zeven verdach ten die werden aangehouden, was een piloot van een Colombiaanse luchtvaartmaatschappij. Hij had 475.000 euro verborgen in een ver borgen compartiment in zijn kof fer, en dat afgedekt met zijn pilo- tenkostuum. De man beweert dat hij het geld voor iemand anders moest vervoeren. De douane, de marechaussee en het OM doen momenteel onder zoek naar geldkoeriers op de lucht haven. Die werken vaak voor cri minele organisaties die geld wit wassen of terroristische activitei ten financieren. In een maand tijd heeft dat al vijf grote witwason- derzoeken en zeven aanhoudin gen opgeleverd, maakt het OM nu bekend. Zo zijn ook een 51-jarige vrouw uit Colombia en haar zoon aange houden. Ze hadden geldbollen in geslikt ter waarde van bijna 300.000 euro. De bollen in het lichaam van de zoon (25), bijna twee ton aan cash, moesten opera tief worden verwijderd. Twee vrouwen uit Litouwen werden betrapt op de smokkel van bijna 475.000 euro in vier spuitbussen. Ze waren op weg naar Ecuador. De vrouwen van 32 en 22 hebben inmiddels toegege ven eerder ook al geld illegaal te hebben vervoerd naar Zuid-Ameri- ka. Verder pakte de marechaussee een Nigeriaan op die met ruim een ton naar zijn geboorteland wil de vliegen, en een Rus die 150.000 euro in sokken in zijn bagage had verstopt. Of het nu een serie statistiek is of een bijspijkercursus Fries; via de universiteiten kan iedereen die snakt naar kennis online certifica ten halen. De Massive Open Onli ne Courses (MOOC's), die enkele weken duren, gaan meestal over thema's waarin de universiteit is gespecialiseerd. De Nederlandse universiteiten bieden een kleine honderd online cursussen aan. Ruim twee mil joen mensen schreven zich er tot dusver voor in. De deelnemers ko men overal vandaan; Martinique, Guadeloupe, Libië, Brunei, Syrië, Congo. De meeste cursisten ko men uit de Verenigde Staten. Het zijn vooral afgestudeerden die hun kennis willen bijspijkeren, maar ook geëmigreerde Nederlan ders. Voor lessen Fries is veel be langstelling in Amerika en Cana da. „Zij zijn veelal na de Tweede Wereldoorlog vertrokken en koes teren de culturele achtergrond", zegt een woordvoerder van de Rijksuniversiteit Groningen. Met het cursusaanbod komt ook De meeste cursisten komen uit de VS. Het zijn afgestudeerden die hun kennis willen bijspijkeren voor mensen voor wie een oplei ding mijlenver weg is, de universi teit ineens dichtbij. De TU Delft merkte hoe groot de impact kan zijn. Een Colombiaans dorp had slechts acht uur elektriciteit. Tot dat een bewoner de MOOC zon- ne-energie volgde en zijn kennis direct in de praktijk bracht. „Het dorp heeft nu 24 uur per dag ener gie. Dat was echt een eye-ope ner", vertelt directeur onderwijs Timo Kos trots. De universiteit van Leiden hoopt haar steentje bij te dragen met online cursussen over terrorisme. „Dat geeft deelne mers handvatten om in hun land in Afrika of het Midden-Oosten een bijdrage te leveren aan veilig heid en vrede", zegt woordvoer der Minke Holleman. Met de cursussen hopen de uni versiteiten zich internationaal in de kijker te spelen en studenten en onderzoekers aan te trekken. 50 saai 50tu"? vrijdag 5 augustus 2016 arasiGtG Antroposofen, weet ik uit de ja ren dat ik hun scholen bezocht, Ondanks dat genezing uitbleef, bleef mijn moeder trouw aan de De opbrengst van controles op Schiphol: contanten, 'geldbolletjes' en geld verstopt in bussen scheer schuim. FOTO'S OM Piloot smokkelt half miljoen euro Universiteiten experimenteren erop los met gratis online cur sussen. Miljoenen mensen van over de hele wereld volgen de digitale lessen van Nederlandse makelij. Dat aantal blijft groeien. Ellen van Gaaien Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17