Goalgetter van Adidas 4) -18,6% 12 ECONOMIE Voor het eerst sinds 1987 is het leven in ons land iets goedkoper: 0,3 procent. Dat is niet alleen maar leuk. Zes vragen over inflatie én deflatie. -11,2% Het CBS geeft als verklaring de ontwikke ling van de huurprijzen In de schijnwerpers Dat de verkopen van Adidas in Noord-Amerika het afgelopen jaar met 26 procent zijn gestegen, kan niet los worden gezien van Kanye West. Sinds de rapper, muzikant én man van Kim Kardashian de sneakers met drie strepen draagt, is Adidas ook aan de andere kant van de plas best wel hip. Een nieuwe strategie - meer kortlopende collecties, naar het model van Primark - en een zomer vol sportevene menten zorgen er samen met Kanye voor dat Adidas dit jaar records gaat breken, zei topman Hainer gisteren bij de presentatie van de halfjaarcijfers. Kanye West en Herbert Hainer: verder is het niet echt een logische combi. Hainer, die zo ongeveer naast het hoofdkantoor van Adi das woont, vindt het al prachtig als hij 's avonds lekker een rondje kan rennen in de bossen, en als hij op zondag in de Allianz Arena de verrichtingen van Bayern München kan aanschouwen. Hainer is sinds 2014 de belang rijkste commis saris van de voet- <als zoon van balclub waarmee een slaaer. Adidas innige banden heeft. De voetbalwe reld heeft hem altijd gefasci neerd. Op de amateurvelden was de slagers- zoon vroeger 'een echte goal getter', vertelde hij zelf. Herbert piekte op het hoogste amateurniveau. Zijn jongere broer was tien jaar prof, bij i860 München. Een open boek is Hainers privéleven ver der niet. In 2006 stierf een van zijn dochters op 23-jarige leeftijd aan een longembolie. Hainer leerde dat hij niet altijd weg wilde zijn, maar vaker thuis bij zijn vrouw Angeli ca. Binnenkort krijgt hij daar alle kans toe. Sinds deze week werkt hij zijn opvolger in en eind september is het gedaan. Hij heeft dan ook alle tijd voor Bayern München, waar hij probeert de Bratwurstduft, de geur van braadworst, te behouden. Een hele klus, nu geld sport steeds meer in zijn klauwen heeft. Flitsen lil III 111 Delta Lloyd Adidas Fugro Inflatie staat voor de kosten van I ons levensonderhoud en is daar mee een belangrijke maat voor de koopkracht. Oftewel: hoeveel goede ren en diensten kun je voor een be paald aantal euro's kopen? Hierbij valt te denken aan uitgaven aan eten en drinken, vervoer, benzine, of gas en licht. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) berekent de infla tie door een 'mandje met boodschap pen' te nemen en daarvan de waar de te berekenen. Daar komt een ge wogen gemiddelde uit. De prijsstij ging in Nederland ligt al langere tijd behoorlijk onder het langjarige ge middelde van 2 procent. Oorzaak daarvan is uiteraard de jarenlange economische crisis, gevolgd door de eurocrisis. Dit betekent dat het leven ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar ietsjes goedkoper is gewor den: 0,3 procent dus. We hoeven nu dus minder euro's uit te geven om hetzelfde te kopen als een jaar gele den. Consumentenprijzen dalen. Dankzij lagere olie- en gasprijzen is tanken bijvoorbeeld goedkoper ge worden. Bovendien: voor vakanties, telefoonabonnementen en vlieg tickets betalen we minder. Het gaat niet voor alle producten op: kleding was vorige maand gemiddeld min der afgeprijsd dan een jaar geleden en dus wel iets duurder. Daar staat tegenover dat schulden hoog blijven en niet door inflatie extra snel slin ken. Veel mensen zijn hierdoor ge neigd meer af te lossen, waardoor ze weer minder geld hebben voor ande re bestedingen. Het CBS geeft als belangrijk ste verklaring de ontwikkeling van de huurprijzen. De huren zijn in juli met r,8 procent gestegen, terwijl ze in dezelfde periode vorig jaar nog met 2,4 procent stegen. De huurprij zen tellen zwaar mee met de bereke ningen voor de inflatie. En niet al leen de huren, maar ook de prijs van onder andere benzine en voedings middelen gingen vorige maand om laag. Als we naar het geheel kijken: als gevolg van de crisis houden men sen de hand op de knip en door de werkloosheid is er minder inkomen en minder te besteden. Dat zorgt voor dalende prijzen. De in elkaar gezakte olieprijs van de afgelopen twee jaar, en daarmee de energie prijzen, hebben de inflatiecijfers nog eens extra hard omlaag geduwd. De baas zijn van Adidas: dat was de laat ste jaren nou niet echt een héle leuke baan. Het Duitse merk ging gebukt onder de concurrentie. Maar inmiddels schijnt de zon in Herzogenaurach. Dankzij Kanye West én topman Herbert Hainer. Sander van Mersbergen Ontbijtgranen- en chipsproducent Kellogg's heeft het afgelopen kwartaal zijn winst weten op te voeren. Het bedrijf achter Kellogg's Cornflakes en Pringles profiteerde van de bezuinigingsoperaties. De winst in het tweede kwartaal was 280 miljoen dollar. Sportreus Nike stopt met de productie van golfclubs en andere uitrusting zoals tassen en ballen. Nike kampt met een tanen de interesse van consumenten in de sport. vrijdag 5 augustus 2016 Geboren op 3 juli 1954 in Dingolfing als zoon van een slager. Begon als twintiger een eigen café. Getrouwd met Angelica. Samen kre gen ze twee dochters. Sinds 1999 bij Adidas. Metaalbedrijf AMG verdrievou digde zijn winst in een moeilijke markt. Positieve cijfers van een Britse verzekeraar leidden tot meer vertrouwen in Delta Lloyd. n Ondanks record cijfers waren be leggers teleurge steld in de resul taten van sport merk Adidas. -131% Zeer matige kwartaalcijfers kwamen de bodemonder zoeker duur te staan. O o Natasja de Groot Den Haag M Wat is inflatie ook alweer? 2 Wat wil lage inflatie zeggen? 3 Wat betekent dit voor mijn portemonnee? 4 Waarom hebben we nu een lage inflatie? Het leven wordt weer goedkoper Televisies en videoapparatuur 0508161JG BRON: CBS Cijfers zijn procentuele verschillen in de afgeleide consumentenprijsindex (CPI), ten opzichte van vorig jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12