Eigen hachje €990, A <r SWISS< SENSE9 9 Oplichter Residentie Orkest moet tien maanden de cel in ÖZCAN AKYOL K i Een dertigjarige man die voor ruim een kwart miljoen euro het Residentie Orkest en on derwijsorganisatie Nuffic heeft opgelicht, moet tien maanden de cel in. Dat heeft de rechtbank in Den Haag gis teren bepaald. De man, Ali A., werkte in 2013 op de finan ciële administratie van het Re sidentie Orkest en wist daar ruim een ton te verduisteren. Bij zijn volgende werkgever Nuffic, een organisatie ter be vordering van internationale samenwerking in het hoger onderwijs, drukte hij ruim an derhalve ton achterover. Hij was daar in 2014 financieel me dewerker. Met het geld zou de man auto's hebben gekocht: twee BMW's, een Volkswagen Passat en een Audi A6. De man was al eerder gesom meerd alles terug te geven. Tij dens de rechtszaak bleek dat hij nog geen cent heeft terug betaald. Griekenland: Er is een plan B nodig Column De SlijtersUnie, een club van ondernemers die wet telijk alcohol mogen verko pen, voert momenteel een heuse kruistocht tegen verschillende ste den. De Vereniging van Neder landse Gemeenten is namelijk een proef begonnen, waardoor bij voorbeeld boekhandels, kapsalons en kledingzaken ook een glas wijn aan hun klanten mogen voor schotelen, ondanks de strenge res tricties van de Drank- en Horeca- wet. Ik begrijp dat het de Slijters- Unie om alcoholmisbruik gaat, dat willen ze voorkomen, ja, ja, en dan is er natuurlijk ook nog oneer lijke concurrentie. Hoewel de rechter de klagers in het gelijk heeft gesteld, wordt her en der in het land nog steeds met deze mengvorm in de detailhan del geëxperimenteerd, beter be kend als blurring, want voor elk nieuw fenomeen moet een kek En gels woordje worden verzonnen. De wetten zijn er uiteraard om na te leven, maar van een aantal mogen we gerust zeggen dat ze ge dateerd zijn, of in elk geval aan verandering onderhevig. Mijn vriendin sleurt mij regelmatig mee naar winkels, waar onderne mers totaal verschillende diensten in een ruimte leveren. Zo zocht zij laatst een nieuwe jurk voor een feest, terwijl drie meter verderop een vrouw van een nieuw perma nent werd voorzien, met een glas rosé in haar hand. Is dat erg? Veel binnensteden in Neder land kampen met enorme leeg standen, omdat winkeliers onder druk van internet klanten en om zet verliezen, en dus hun deuren moeten sluiten. Dat vraagt om nieuwe creatieve initiatieven, die minder traditioneel van karakter zijn. Ik snap dat een caféhouder daar geen rekening mee houdt - ieder een denkt uiteinde lijk aan zijn eigen hachje - maar de overheid is er voor het algemene belang. Als we vanuit dat perspectief kij ken, is niemand gebaat bij winkel straten die over een paar jaar mas saal zijn uitgestorven, daar heeft zelfs de horeca last van, aangezien de toestroom van dagjesmensen zal afnemen. Een onderdeel van nieuwerwets ondernemen is dat strikte wettelij ke scheidingen tussen diverse branches worden weggenomen. De bakker zit ook al jarenlang in de supermarkt. Het argument van 'drankmis bruik' van de SlijtersUnie houdt natuurlijk geen stand, want de echte zuiplap vindt zijn neut toch wel. Voor de oneerlijke concurrentie valt wél wat te zeggen, maar ook daar is een oplossing voor: geef de horecaondernemers meer ruimte, zodat ook zij hun aanbod kunnen uitbreiden, waarmee verzuilde handel verdwijnt. De echte zuiplap vindt zijn neut toch wel ei4@a- 1 —11 donderdag 4 augustus 2016 DEN HAAG BERLIJN De Europese Unie moet een al ternatief bedenken voor het ge val Turkije het vluchtelingenak- koord met Brussel opzegt. Dat heeft de Griekse minister van Migratie Yannis Mouzalas ge zegd tegen het Duitse dagblad Bild. Voordat het vluchtelingen- akkoord van kracht werd, kwa men de meeste vluchtelingen die naar Europa trokken aan in Griekenland. De Duitse vicekan- selier Sigmar Gabriel zei maan dag dat de EU zich niet zal la ten chanteren door Turkije. De Turkse politie heeft de grootste cocaïnevangst in de geschiedenis van het land gedaan met in totaal bijna 252 kilo cocaïne in een zeecontainer in Iskendrun. @ÖzcanAkyol 90 dagen omruilgarantie* Ruim 70 winkels in Europa Persoonlijk advies Uitgebreid assortiment Prijs incl. bezorging en montage CBW-erfeend BOXSPRINGS S MATRASSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9