Toernooien te over voor de voetballers Wielerkoers goed bezet ZEELAND 13 Eindwinnaars van circuit RSC verdedigt vrijdag 5 en zater dag 6 augustus de titel op het toer nooi van Serooskerke. Naast de Souburgers nemen Goes, Terneu- zen, Arnemuiden en Serooskerke deel aan het toernooi. Aanvang vrijdag 19.30 uur. Zaterdag wordt om 18.00 uur begonnen. Meer info op wserooskerke.nl. Borsele Sloepoort Cup Van zaterdag 6 tot en met zater dag 13 augustus wordt voor de der tigste keer de Borsele Sloepoort Cup gehouden. De wedstrijden zijn verdeeld over twee locaties: Nieuwdorp en Lewedorp. Het toernooi bestaat uit vier poules met ploegen uit de vierde tot en met de tweede klasse en één su perpoule met verenigingen die op eerste- en hoofdklasseniveau spe len. Op de velden van Nieuwdorp treft hoofdklasser Vlissingen woensdag 10 augustus om 19.00 uur Kloetinge. Op hetzelfde tijd stip en op dezelfde locatie spelen eersteklasser Goes en het naar de tweede klasse gedegradeerde Bru- se Boys tegen elkaar. De fmaledag is zaterdag 13 augustus. Meer info op svnieuwdorp.nl. Eendrachtcup Op de voetbalvelden van Vosmeer wordt van zaterdag 6 tot en met zaterdag 13 augustus de Eendracht cup afgewerkt. Op Tholense Boys na doen alle ploegen van het ei land mee aan het toernooi. Zater dag 6, dinsdag 9 en donderdag 11 augustus zijn de poulewedstrij den. De finaledag is op zaterdag 13 augustus. Info op vwosmeer.nl. Verhage-Lemahieu Cup Bij voetbalverenigingen Schoondij- ke en Breskens vindt van maan dag 8 tot en met zondag 14 augus tus de Verhage-Lemahieu Cup plaats. De finale wordt gespeeld zondag 14 augustus om 14.30 uur op het sportpark van Schoondijke. Breskens verdedigt de titel. Meer info op verhage-lemahieu-cup.nl. ING Cup Op het Zuidersportpark van Ter- neuzense Boys wordt woensdag 10 en zaterdag 13 augustus gestre den om de ING Cup. Terneuzense Boys treft op de eerste speeldag Philippine en HW'24 neemt het op tegen Zaamslag (aanvang 19.00 uur). Op de slotdag neemt Terneu zense Boys het om 15.00 uur op te gen HVV'24 en kruisen Philippi- Borsele Sloepoort Cup beleeft zaterdag 13 augustus de finaledag. ne en Zaamslag de degens. Zie ook wterneuzensboys.nl. Zeeland Assurantiën Kloetinge 2 verdedigt zaterdag 13 augustus de titel op het Zeeland Assurantiën toernooi dat plaats vindt op de velden van SV Hein- kenszand. Vanaf 15.00 uur wordt er in twee poules gestreden. Het speel schema is te vinden op svhein- kenszand.nl. Groot Hontenisse Op het sportpark van Terhole wordt zondag 14 augustus het Groot Hontenisse Toernooi gehou den. Vanaf 12.00 uur nemen SDO, Hontenisse 2, Graauw, Vogelwaar de en Terhole het tegen elkaar. johan Vredenbregt kan tevreden zijn. De organisator van de Ronde van Burgh-Haamstede zag de afge lopen weken de inschrijvingen binnenstromen. „Met bijna vijftig deelnemers mogen we niet kla gen", zegt hij. „Onze mazzel is dat er op die dag weinig andere koersen in de buurt zijn", stelt Vredenbregt. „Er is zaterdag alleen nog een wed strijd in Zevenbergen. De erva ring leert dat er op de dag van de wedstrijd ook nog altijd renners inschrijven bij ons. Het is ook va- Bijna 50 renners op de startlijst bij de Ronde van Burgh-Haamstede kantie en er zijn altijd nog ren ners die het rondje nog even wil len meepakken." De deelnemers krijgen 80 kilo meter, oftewel 32 rondjes, voor de wielen. Vorig jaar ging de zege naar Paul Moerland. De renner uit Fijnaart liet toen een kwakkeljaar achter zich en boekte zijn eerste zege van het seizoen. Ook nu staat de Brabander weer op de startlijst. Hij krijgt af te rekenen met tal van Zeeuwse renners. Dikke bandenrace De start en finish zijn in het cen trum, tegenover de Korenmarkt. Het startschot klinkt om 19.00 uur. 's Middags wordt in samen werking met Haamstede Actief een dikke bandenrace voor de jeugd gehouden. De aanvang is 15.00 uur. „We zijn er klaar voor", zegt Vredenbregt. donderdag 4 augustus 2016 Mannen. H20:1. Erwin Harmes. H35: Ralph Wiessner. H45:1. Erik Goossen. H55:1. Rinus Poortvliet. H65:1. Frans Bos. Vrouwen. D20:1. Roxanne Machielsen. D35:1. Monique Verschuure. D45:1. Annet vd Linden. D55:1. Jannie de Vries. Jongens 07-08:1. Jasper Boonman. 09-10:1. Koen Steenblok. 11-12:1. Thijs Koops. 13-14:1. Robert de Graaf. Meisjes 07-08:1. Floor Lorier. 09-10:1. Amy de Graaf. 11-12:1. Nynke Joossens. 13-14:1. Jasmijn Geldof. In de aanloop naar het nieuwe voetbalseizoen vinden er diver se toernooien plaats in Zeeland. De Borsele Sloepoort Cup ver welkomt de hoogstspelende Zeeuwse ploegen, maar er is meer. Een overzicht. Len Wolters Vlissingen De wielerronde van Burgh-Haam- stede is zaterdag aan de 36e edi tie toe. De belangstelling voor het criterium is goed te noemen. Er hebben zich inmiddels al bijna 50 renners aangemeld. Jan Dagevos Burgh-Haamstede Paul Moerland kon in 2015 de champagne ontkurken. Hij schreef de Ronde van Burgh-Haamstede op zijn naam foto dirk jan gjeltema ibobank AlCttïM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62