Geef de vissers wat armslag in. 2 ZEELAND Pop up speelplein reist door de stad Koffiehoek Twee vakantieparken in Renesse willen met de screening van jongeren en een hogere borg rottigheid voorkomen. MIDZOMERNACHTMARKT SCREENING VAKANTIEPARKEN IN 0 VRIJDAG 5 AUGUSTUS -0 BOULEVARD VLISSINGEN 19.00 - 1.00 UUR Commentaar Het Europese visserijbeleid gaat op de schop. Met een meerja renplan voor de vangst van soorten als kabeljauw, schelvis, zwarte koolvis, tong, schol, wijting en langoustines, snijdt de Europese Commissie in het woud van regels en geeft zij de lid staten wat bewegingsruimte. Het plan koppelt duurzaamheid aan maximaal resultaat voor de vissers. De basisgedachte van het voor stel aan het Europees Parlement is goed: als de Noordzeelanden met wetenschappelijke hulp in de gaten houden hoe het met de visstand gaat, kunnen ze eventueel beschermende maatregelen ne men. Per soort worden zo dieptepunten in de visstand vermeden. Dit betekent dat de vissers op basis van een duurzame vispopula- tie altijd het maximale uit de zee kunnen halen. Het plan dringt de regelgeving terug. Per gebied mogen uitzonderingen worden ge maakt op de aanlandplicht. De commissie gaat uit van gemengde visserij en wil stoppen met de gehate zeedagenregeling. De visserij wordt zeker niet helemaal vrijgelaten. Als een bepaal de vissoort in de verdrukking komt, wordt de toegestane vangst bijgesteld. Ook mogen sommige belangrijke soorten alleen aan land worden gebracht in havens met een scherpe controle. Dus de vissers zullen nog niet helemaal tevreden zijn. Maar deze nieuwe aanpak is toch wel winst. De Europese Commissie heeft goed be grepen dat de huidige visserijbepalingen voor de Noordzee veel te betuttelend zijn en te bureaucratisch. Soms zijn ze zelfs duidelijk achterhaald. Ten behoeve van de kabeljauwstand kneep Europa de complete visvangst nog af, terwijl de soort zich al herstelde. Zo fnuikt Brussel de bedrijfsvoering van de vissers. Daarom is het goed dat de oude regels van tafel gaan. Het Europees Parlement krijgt een kans voor open doel om de vissers vooruit te helpen. Kans voor open doel om visserij op de Noordzee vooruit te helpen ZOMERFESTIJN Almanak Bij de koffieautomaat vinden vaak allerlei gesprekken tussen de collega's plaats. Meestal gaan die over heel gewone zaken. Op het Vlissingse kantoor ging het er die dag echter heel anders aan toe. Een medewer ker kwam de koffiehoek binnen en trof daar twee vrouwelijke collega's aan. De ene keek, door haar hurken gezakt, in de neus van de ander. Bezorgd wilde de man vragen of er iets aan scheel de. Maar de dame van de neus was hem voor en vroeg aan de inspectrice: „Is-ie nu schoon?" Oostbeer weer te bezoeken Ferry Doedens naar Tholen Waterschap baggert sloten Stront aan de knik ker in Arnemuiden Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl Rampweg, waar de laatste jaren veel overlast was van jongeren. Ter wijl bedrijven in de omgeving be wust geen groepen meer aanne men, doet Roompot dat nog wel. Maar niet meer zonder de boekers aan een onderzoek te onderwer pen, aldus parkmanager Jeroen de Reus. „Nadat een boeking is ge maakt, gaan wij kij ken uit welke sa menstelling de groep bestaat, hoe oud de gasten ensen die een va kantie boeken bij vakantieparken De Soeten Haert en Klein Poelland in Renesse, worden voortaan ge screend. Bestaat het risico dat ze overlast gaan veroorzaken, dan kan Roompot de reser vering annuleren. Het is één van de maat regelen om rottigheid in Renesse te voorkomen. De Soeten Haert is een recrea tiepark, gelegen aan de donderdag 4 augustus 2016 ii MIDDELBURG Je gezicht laten beschilderen, zelf speelgoed ma ken, stuiteren op de springkus sens. Het had buiten zullen ge beuren op het eerste pop up speelplein dat deze zomer door de wijken van Middelburg trekt. Maar vanwege het wisselvallige weer konden de kinderen van de wijk Griffioen terecht in een gymzaal in de buurt. Daar zaten ook Marit Vermeulen en Jasmijn van Dijke aan een knutseltafel. „We maken een etui", vertelde Jasmijn. „Voor mezelf, voor het nieuwe schooljaar." Het pop up speelplein staat op 10 augustus in de wijk Zuid op het Meiveld van 13.30 tot 15.30 uur. Kijk voor de andere dagen en tijden op www.bredescholenmiddel- burg.nl. foto ruben oreel Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Vanaf volgende week kun nen bezoekers de Oost- beer van buiten én binnen bewonderen. Het interieur en de zijde aan de kant van de Commandoweg zijn ge restaureerd. De zeezijde van het verdedigingswerk wordt na de bouwvak afge maakt. Historisch geïnteres seerden kunnen ook deelne men aan stadswandelingen. Kaartjes zijn te verkrijgen via de VVV, Knuijt Mannen mode en bij de Zonnetrein. THOLEN De Stichting Tholen 650 jaar heeft de bekende soap acteur Ferry Doedens ge strikt voor de talentenshow Dit is Tholen, die plaats vindt op zaterdag 1 oktober. Doedens zal deel uitmaken van de jury. De andere ju ryleden zijn dansdocent Vol kan Tasdan, onderwijsdirec- teur Maarten van der Kooij en wethouder Kees van Dis. Opgeven voor de talenten show kan trouwens nog, via de website van de stichting. MIDDELBURG Waterschap Scheldestro- men is in het buitengebied aan de najaarsschoonmaak begonnen. Om een goede doorstroming te garande ren, worden eens in de acht jaar alle sloten gebaggerd. Dit jaar is het gebied tussen Middelburg, Gapinge, Sint Laurens en het Kanaal door Walcheren aan de beurt. Het werk begint deze maand en is uiterlijk in de cember klaar. Tegelijk wor den ook de sloten gemaaid. Wim Bartels uit Arnemuiden ondervindt overlast van een mestput tussen de A58 en het dorp. In een brief ver zoekt hij de gemeente te zoeken naar een oplossing. De eigenaar is zich van geen kwaad bewust, want hij heeft een vergunning en dekt het naar eigen zeggen netjes afQ Gasten onder de loep MET OM 0.30 UUR GROOTS VUURWERK! ARNEMUIDEN Wendy Wagenmakers Renesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30