Heerlijk nazomeren! mu— effeweg.nl 9 Het recept is simpel: moeders verdienen thuis bij met de bereiding van hangop. Vanuit West-Brabant verovert Zuster Evie het land. Op tal van aanrechten staan karrenvrachten yoghurt uit te lekken. Busreizen mét HET vertrekgarantie! €139,- uster Evie is een fran- chise-formule die is bedacht door Eline Tromp-Vrielink. Jon ge moeder, veel thuis in Raamsdonk, man in de offsho re dus vaak weg, houdt van ko ken... En van hangop dus. „Als kind al. Ik vind dat pure verwen nerij. En hangop is niet zo moei lijk om te maken. Maar het kost veel tijd. Je moet volle yoghurt een uurtje of tien door een natte theedoek laten uitlekken voordat je verder aan de slag kunt met het ingedikte spul. Dus een ideaal klusje voor moeders die nog door jonge kinderen aan huis gebon den zijn en toch iets leuks willen doen dat ook nog geld opbrengt. Gewoon in hun eigen keuken. C'est ca." Wat opperzus Eline niet met een bedacht, was dat haar simpele recept in amper twee jaar tijd zó zou aanslaan. Want haar hangop wordt momenteel op tafel gezet door cateraars en in tal van restau rants. En de hangop is voor de ge wone consument dagelijks ver krijgbaar in tal van speciaalzaken. Of bij één van de Zusters Evie te bestellen voor een kinderpartij of een etentje thuis. Meest gevraagd is wel de hangop met frambozen en witte chocolade. Die met stroopwafel en de honing/noot lo pen volgens de dames ook als een tierelier, evenals de Barack O'Bana- na, een calorieënaanslag verrijkt met echte Bourbon-vanille, bana- nensorbet en pure chocolade. Zusters De 'hemelse hangop' is er in ver schillen porties, verpakkingen en variëteiten. Zo'n duizend porties per week maken ze samen. Er zijn inmiddels zeventien Zusters Evie in Brabant, Limburg en Gelder land die in eigen keuken alle hang op-varianten op exact dezelfde ma nier maken. Zoals de Roosendaalse zus, Daniëlle Heck. Die 'hangopt' voor al omdat ze met jonge kinderen thuis flexibel kan werken. „Ideaal om in eigen keuken bezig te zijn. Zo kan ik toch een aantal dagen per week werken. Soms is het aan poten, als er plots een grote bestel ling komt, maar dat hoort erbij. We hebben een vaste leverancier voor de yoghurt, maar laatst moet ik plots toch 25 losse pakken volle yoghurt uit de koeling van de su permarkt scoren. Dan zie je men sen wel even raar opkijken." Haar 'zuster' Rachel Raaijma kers uit Rijen beklemtoont dat dit bijzondere thuiswerk niet vrijblij vend is. „Je bent er toch wel iede re dag mee bezig, vooral ook om dat het een vers product is. Als je aan winkels levert, heb je verplich tingen. Maar als ik een paar dagen niet kan, regel ik dat wel met één van de anders zusters." Dat maakt de formule zo leuk, vindt Jantine van der Heijden uit Etten-Leur. De franchisers van Zuster Evie appen onderling, behe ren een Facebookpagina, beden ken samen nieuwe smaken, spre ken regelmatig iets gezelligs af. Het is een smakelijk businessmo del. Yoghurt moet hangen, maar tussendoor kun je best veel ande re dingen doen. Boodschappen doen, de kinderen naar school brengen. „En gezellig van je eigen huis genieten", lacht 'zus' Sabine van Dooren uit Dongen-Vaart. Ze is zwanger, maar hangopt nog vol op, enkele dagen per week. „Dat gaat heel goed samen. En het is ge woon leuk om iets te maken dat anderen lekker vinden." Meer producten Ondertussen bewaakt opperzus Eline de formule en de ambachte lijke kwaliteit. Zo is van ieder pot je hangop bekend waar het op welk moment is gemaakt, waar het op welke temperatuur heeft gestaan en wanneer het bij wie is uitgeleverd. „Als je het land en de wereld wilt veroveren, hoort dat erbij", lacht de Raamsdonkse. En dat is toch serieus de bedoe ling. Met nóg meer hangopma ma's en nóg meer producten, zo als appelmoes en huisgemaakte li monade. Zegt Eline: „Met gepas sioneerde zusters wordt het een landelijk netwerk dat het niveau van hobby ontstijgt." Vertrek op 5 september Vertrek op 5 september NU VANAF Vertrek op 2 september Vertrek op 16 september Vertrek op 26 september Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 dinsdag 2 augustus 2016 Hangop uit moeders keuken John Bas Raamsdonk 2.USter Ev, 2»*th>*st behoort? y* geloven a v. l ickoonkcid V •"hun droiwen" Stedentrip Parijs va. 139,- 4 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Logies en ontbijt Antiekmarkt Lille va. 169,- 4 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Logies en ontbijt Tirol, Kufstein en Tegernsee va. 459,- 8 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Oostenrijkse bergen en meren va. 469,- 8 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Barcelona en de Spaanse kust va. 539,- 10 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Rome en Milaan va. 559,- 10 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Sorrento, Napels, Capri en Vesuvius va. 839,- 15 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Andalusië va. 869,- 15 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek Halfpension Dalmatische kust, Trogir en Split va. 589,- 11 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Toscane va 619,- 11 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Rondreis Ierland va. 779,- 11 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Rondreis Schotse Hooglanden va. C 829,- 11 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek Halfpension Stedentrip Berlijn va. 139,- 4 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Logies en ontbijt Oktoberfest Thüringen va. 169,- 4 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Tsjechië en Praag va 289,- 8 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Logies en ontbijt Trentino en de Dolomieten va. €409,- 8 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Rome, Florence en Venetië va. €469,- 8 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Andorra en Barcelona va. 459,- 10 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Tiroler Alpenspektakel va. €519,- 8 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Eiland Krk, Kroatië va. 549,- 10 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Fietsreis Toscane va. 549,- 10 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek Halfpension All-inclusive Zeil am See va. 589,- 10 daagse busreis Gegarandeerd vertrek I All-inclusive Grand Tour Bella Italia va. 1199,- 22 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Stedentrip Londen va. 169,- 4 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Logies en ontbijt Stedentrip Kopenhagen va. 189,- 4 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek Logies en ontbijt Weimar, Leipzig en Dresden va. 429,- 8 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek Halfpension Wenen en het Wienerwald va. 479,- 8 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Cöte d'Azur - €50,- korting p.pva. 499,- 8 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Baltische Parels met Oostzee-cruise va. 669,- 8 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension IEifel - All-inclusive va. 379,- 5 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I All-inclusive m Wenen, Boedapest en Praag va. 539,- 10 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek Halfpension Singlereis Kroatië va. 549,- 10 daagse busreis Gegarandeerd vertrek Halfpension Sicilië en Zuid-ltalië va. 899,- 15 daagse busreis Gegarandeerd vertrek Halfpension Schotland en Ierland va. 999,- 15 daagse busreis I Gegarandeerd vertrek I Halfpension Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig s op nieuwe boekingen gemaakt van 02-08-2016 t/m 09-08-2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9