'Piloot F1-baas achter kidnap' 33? NIEUWS 7 Samsung S6 Samsung A3 2016 Samsung S7 Aparecida Schunck was in goede gezondheid en is gedurende haar gedwongen gevangenschap niet mishandeld. Het geëiste losgeld van 33 miljoen euro is niet be taald. Inmiddels zijn drie verdach ten opgepakt, van wie er één voor Ecclestone en de familie werkt. Geëmotioneerd viel Aparecida Schunck (67), de moeder van Ec- clestones Braziliaanse echtgenote Fabiana Flosi (38), zondagavond na haar bevrijding haar familie in de armen. Kort daarvoor hadden agenten haar gevonden in een huis in Cotia nabij Sao Paulo. De politie kwam Schuncks ont voerders op het spoor via camera beelden. Daarop was te zien hoe ze na haar kidnapping in haar ei gen auto werd weggevoerd en la ter met haar belagers moest over stappen in een andere wagen. Via het kenteken van de auto kon de speciale ontvoeringseenheid van de politie van Sao Paulo de eige naar achterhalen. Gecombineerd met het telefoonnummer dat op dook in Whatsappconversaties tus sen de familie en de ontvoerders over het gevraagde losgeld van 33 miljoen euro, wisten rechercheurs de daders en verblijfplaats van Schunck te traceren. Op verzoek van de politie hield de Formule i-baas, wiens vermo gen door het Amerikaanse zaken- tijdschrift Forbes geschat wordt op ruim 3 miljard euro, zich bui ten de onderhandelingen. Hij reis de ook niet af naar Brazilië. De politie hield zondag twee ontvoerders aan, een man van 23 en een man van 21. Gistermorgen vroeg werd nog een derde verdach te opgepakt, die een van de op drachtgevers van de ontvoering zou zijn. Volgens Braziliaanse me dia gaat het om een helikopterpi loot die voor Ecclestone en zijn fa milie zou werken. Aparecida Schunck werd op vrij dag 22 juli overmeesterd in haar appartement in Interlagos, een chi que wijk in het zuiden van Sao Paulo vlak bij het circuit waar jaar lijks de Grand Prix Formule 1 van Brazilië wordt verreden. Piet de Jong was mijn politieke betovergrootvader. Hij wist als voormalig onderzeebootcommandant ons land op vaardige wijze door de woelige jaren 60 te leiden. Piet de Jong was een warme persoonlijkheid. Tot op het laatst bleef hij betrokken bij de politiek. Hij sprak met humor en relativeringsvermogen. Hij was een koersvaste premier in een roerige tijd. Zijn adagium was dat een politicus geen andere taak heeft dan bij te dragen aan vrede en recht in de samenleving. Dat heeft Piet de Jong zijn lange leven gedaan, voor het land en voor het CDA. werd door journalisten die hem belden met vra gen over wat er was besloten. Als premier klaarde hij enkele lastige klussen, zoals de invoering van de btw en een nieuwe in komstenregeling voor het Koninklijk Huis, waar bij de Oranjes hun belastingvrijdom gedeeltelijk kwijtraakten. Faatstgenoemde zaak liep hoog op, en in Den Haag werd zelfs gefluisterd dat Juliana tegenover De Jong zou hebben gedreigd met aftre den. Bolhoed De jaren-De Jong waren in maatschappelijk op zicht zeer roerig. Zijn kabinet van rechtse signa tuur werd geconfronteerd met protestbewegingen van provo's en studenten. Voor de opkomende ge neratie gold marineofficier De Jong met z'n karak teristieke bolhoed als het prototype van een man van de oude stempel. Populair was hij wel onder de oudere kiezers. In televisieoptredens was hij vooral zichzelf. Hij sprak gewonemensentaal en kwam eerlijk en be minnelijk over. De KVP wilde hem op den duur echter kwijt omdat de partijbonzen zijn imago toch te conser vatief vonden. Er mocht in 1971 geen tweede kabi net-de Jong komen. „Na twaalf jaar zaten ze met mij in hun maag", keek de kleine grote politicus op z'n negentigste terug. „Ze wilden verjongen en wisten niet wat ze met deze makker aan moesten. De politiek is ongenadig met lui afdanken. Diep in mijn hart dacht ik: Ach, burgers van de wal..." De Jong verliet na een kort verblijf in de Eerste Kamer in 1974 teleurgesteld de politiek en dook het bedrijfsleven in. Pas in de jaren 90 kwam er gaandeweg meer waardering voor zijn verdien sten. Werd er na zijn premierschap nog gescham perd dat hij eigenlijk alleen maar vier jaar op de winkel had gepast, inmiddels geldt Piet de Jong als de 'meest onderschatte premier' die Nederland ooit heeft gehad. Op het roerige partijcongres in 2010 waarschuw de hij zijn CDA niet in zee te gaan met de PW. „Eaat die maar alleen marcheren", zei hij - tever geefs - in de volgepakte Rijnhal in Arnhem. Tot na zijn honderdste verjaardag bleef de oud-premier een gezond mens met een scherp ge heugen. Afgelopen woensdag is De Jong na een kort ziekbed overleden. slechts 100 min/1000 sms 12000MB (4G) eenmalig bijbetalen: €0 100 min/1000 sms 1000MB data eenmalig bijbetalen: €68 120 min in NL EU 1000MB (4G) slechts^ /mnd Ben* telE2 %kPn 0®. jL -T dinsdag 2 augustus 2016 FOTO ROBIN VAN LONKHUIJSEN Nadat ze negen dagen was vast gehouden door haar ontvoer ders, heeft de politie van Sao Paulo zondag de schoonmoeder van Formule 1-baas Bernie Ec- clestone bevrijd. Joost de Jong Rio de Janeiro Premier Mark Rutte CDA-leider Sybrand Buma CDA-voorzitter Ruth Peetoom Ook mogelijk: 300 min/1000 sms 2000MB: €32.50 p/mnd Ook mogelijk: 100 min/1000 sms 2000MB: €20.50 p/mnd Ook mogelijk: 120 min in NL EU 3000MB: €35.00 p/mnd Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 86(2) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7