Michelle Evertse in vorm TOP heeft nu andere status Oudste jeugd Feyenoord in Zoutelande In voetsporen van Devolder en Hoogerland ZEELAND 13 !7T7rV Kwamen ze in verband met Jum- pin' De Weel, dat woensdag in Nisse van start gaat, alvast de Zeeuwse lucht even opsnuiven? Het had er alle schijn van, want het aantal deelnemers in Nieuw en Sint Joosland van buiten de provincie was enorm. Michelle Evertse liet zich niet van de wijs brengen door deze in vasie. Op een steenworp afstand van haar geboortegrond stuurde Evertse de Cantos-zoon in de su persnelle tijd van 36,42 seconden door de beslissende tweede fase. Het was een tijd waar haar zeven concurrenten zich op stuk beten. Noëlle van de Velde (Rijsbergen) eindigde met de ruin Bukato op de tweede stek (38.66 seconden). Imke Kort uit Lewedorp leek met een in 38.46 seconden super gereden tweede fase in de klasse Z met de merrie Tjambika op de winst af te stevenen. Kaylee Heij- nen gooide echter roet in het eten. Als laatste van de acht kandidaten in de tweede fase was de Thoolse met de merrie Grazia sneller (35.57 seconden) dan Kort. De hoofdprijs ging dus naar Heijnen. Die veranderde status indachtig startte de Zeeuwse club gistera vond met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Met Demi Mon- deel (Tjoba) en Dylan Gilissen (Swift) als spelende nieuwelingen en Jouri van den Broeke als side kick van Goedkoop. „Met zijn me dische achtergrond en mijn erva ring ontstaat er hopelijk een mooie symbiose." Op fysiek gebied heeft Goed koop nog wat onzekerheden. Ani ta de Ridder is na het scheuren van haar achillespees in maart op de weg terug. „De prognose is posi tief; ze mikt op de tweede of derde wedstrijd." Petra de Ridder en Ca- rola Meulmeester kampen ook met pijntjes. „Maar ook over hen heb ik goede moed." Fitheid noemt Goedkoop een achilleshiel voor TOP, dat ereklas- ser is op het veld en hoofdklasser in de zaal. „Vorig seizoen hebben we gemerkt dat het aantal trai ningsuren dat wij kunnen maken ten opzichte van de te leveren pres taties niet één op één loopt. We Normaal blijf ik recht op het padje, daar wijk ik nu 's van af zullen daarom proberen iets fitter te worden binnen de beperkte tijd die we hebben." Voorbeelden? „De warming-up zullen we bijvoorbeeld nóg gedisci- plineerder moeten doen, zowel voor de wedstrijden als de trai ning. Dat is iets waarmee Jouri aan de slag gaat. Daarnaast willen we met een nog hogere intensiteit trai nen. In de voorbereiding zijn we vier keer in de week met korfbal bezig, maar tijdens de competitie trainen we maar twee keer. Als we ons ook dit jaar kunnen handha ven op dit niveau, kom je bijna op een punt dat je naar drie keer toe moet." De voorbereiding is niet veel anders dan voorheen. Op één moment na. „Op 20 augustus gaan we in Scheveningen meedoen aan een beachkorfbaltoernooi. Die wens komt uit de groep. Ik heb er mee ingestemd. Normaal blijf ik recht op het padje, maar daar wijk ik nu 's van af." OOSTKAPELLE Feyenoord onder 19, de oudste jeugdploeg van de Rotterdamse club, is gisteren neer gestreken in Oostkapelle. De ploeg van de trainers Damien Her tog en Ulrich van Gobbel speelt vanavond in Zoutelande de eerste oefenwedstrijd van deze week. Het duel tegen de selectie van Jong Zeeland begint om 19.30 uur op het veld van De Meeuwen. Vrij dag oefent Feyenoord onder 19 om 19.30 uur ook nog tegen Oostkapel le. Door vakanties mist de zater dag-tweedeklasser zo'n zeven spe lers van de eerste selectie. GOES Timo de Jong is niet de eerste Zeeuw die de Ronde van Vlaanderen voor junioren wint. Met zijn overwinning treedt de Goesenaar in de voetsporen van Johnny Hoogerland. De wielren ner uit Langeweegje, die tegen woordig voor Team Roompot Oranje Peloton rijdt, won de klassieker in 2001. Nadat de wedstrijd sinds 1975 26 keer een Belgische winnaar had gekregen, was de destijds achttienjarige Hoogerland in 2001 de eerste buitenlandse winnaar bij de junioren. De Zeeuw trad daarmee in de voet sporen van renners als Eric Van- deraerden, Jo Planckaert en Stijn Devolder, die de Ronde van Vlaanderen voor junioren in 1996 en 1997 won. In 2008 en 2009 won Devolder in dienst van Quick Step de Ronde van Vlaanderen bij de profs. Bij de junioren is Timo de Jong pas de vierde Neder landse winnaar, na Hoogerland, Tom Stamsnijder (2002) en Ri- cardo van Dongen (2012). Na twee Belgische zeges in 2013 en 2014, ging de winst in de Ron de van Vlaanderen voor junio ren vorig jaar naar de Rus Pavel Sivakov. Goesenaar De Jong is nu zijn opvolger. tend blij voor me." De felicitaties stroomden ook digitaal binnen. „Ik kreeg ontzettend veel bericht jes. Ook van buitenlandse ren ners, dat was wel bijzonder." Het seizoen is voor De Jong nu al meer dan geslaagd. „Mijn doel was begin dit jaar om één over winning te boeken, maar dat was me al gelukt. Dat ik als kers op de taart ook nog de Ronde van Vlaan deren win als eerstejaars junior, is geweldig. Het wordt moeilijk om die prestaties volgend jaar te eve naren als tweedejaars junior. Mijn concurrenten gaan nu ongetwij feld nog meer op me letten in de wedstrijden." dinsdag 2 augustus 2016 Springamazone Michelle Evert se schreef met de ruin Eduard op het hippisch sportcentrum De Kroo de klasse ZZ op haar naam. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Michelle Evertse in actie. FOTO LEX DE MEESTER De korfballers van TOP uit Arne- muiden hebben vorig seizoen naam gemaakt. „We staan nu bij iedereen op het netvlies", weet trainer Arco Goedkoop. Het ge volg daarvan kent hij echter ook. „Tegenstanders zullen het niet meer te gemakkelijk tegen ons opnemen. We kunnen ons niet meer verschuilen. Daarvan moeten we ons bewust zijn." Rudy Boogert Arnemuiden —Arco Goedkoop, trainer TOP Met het naderende peloton achter hem, schreeuwt Timo de Jong het uit op de Kerkstraat in Herzele. De wielrenner uit Goes (17) weet dat de overwinning in de Ronde van Vlaanderen binnen is. fotojoerideconinck

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73