3 dagen Groningen '•*rf - ,.r 4 NI Duitse politie zoekt naar lichaam Amsterdammer 59.5 Russische helikopter uit de lucht geschoten in Syrië Syrisch meisje verminkt na aanval in tuin Pitbull Charly in Amsterdam beet zondag de 6-jarige Liana in het gezicht. Haar broer: „Het was vreselijk." Ze was zo'n mooi klein meisje. Ze had geen schijn van kans In de Duitse grensplaats Nord- horn hebben politie en justitie een huis doorzocht dat wordt bewoond door drie Nederlan ders. Zij zijn mogelijk betrok ken bij de vermissing van een 50-jarige Amsterdammer. Die is wellicht vermoord, denkt de Duitse politie. Er is nog geen lichaam gevonden. Juan Anto nio Alvarez verdween op 12 mei. Hij runde met de drie ver dachten een hennepplantage bij het huis aan de Boerweg in Nordhorn. Een 48-jarige man en een 22-jarige man zitten in Nederland vast, een 60-jarige verdachte is nog voortvluchtig. De drie verdachten verklaarden eerder dat Alvarez op 12 mei op bezoek was geweest. Vervol gens zou hij met zijn auto zijn vertrokken. Het voertuig werd later gevonden in Amsterdam. In de buurt van de auto lagen zijn portemonnee en telefoon. Nigeriaan gepakt voor online fraude Werving donoren VS valt IS aan in Libië Tbs voor aanrander diner 3 dagen Giethoorn 3 dagen Biesbosch www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg CRASH s *-V Ze vluchtten vorig jaar weg voor de oorlog in Syrië. Uitgerekend in het land waar ze dachten vei lig te zijn, slaat het noodlot toe. De 6-jarige Liana wordt zondag door een pitbull in haar gezicht gebeten. „Was het mij maar overko men", verzucht zwaar aangesla gen broer Yahya (18) in de deur opening van zijn flatwoning in aan de Speelmanstraat. „Ik had misschien nog een kans gehad. Maar zo'n mooi klein meisje. Ze was kansloos." Zondagavond ziet hij hoe de hond als een dolle zijn kleine zus je Liana verscheurt. Het meisje is dan net door een spijl in het hek van een binnentuin achter hun flat gekropen. Waarom de hond haar aanvalt, is nog onduidelijk. Broer Yahya ziet de eerste aan val niet, maar hoort alleen haar ij zingwekkende gil. Zonder na te denken rent hij de trap van het portiek af, de hoek om naar het grasveld waar zijn zusje inmid dels onder het beest ligt. Hij bijt haar meerdere keren in haar ge zicht. De eigenaresse, die op de onderste verdieping woont, doet verwoede pogingen om Charly van haar af te krijgen. Yahya kan niets anders doen dan toekijken. Het hek waar zijn zusje door heen is gekropen zit op slot. Het gat waar zij door kon, is voor hem te klein. „Het was vreselijk om te zien. Politie, ambulance. Snel. Dat was het enige waar ik aan dacht", zegt Yahya. Dan rent de hond plotseling weg. Liana ziet kans om op te staan en zoekt bescherming bij een beneden buurman die door het gekrijs in zijn tuin staat. Hij tilt haar over het hek. Ze is onherkenbaar ver minkt. Alleen aan haar prachtige dinsdag 2 augustus 2016 N0RDH0RN ABUJA Met de arrestatie van een 40-jari- ge Nigeriaan denkt Interpol dui zenden gevallen van online op lichting te hebben opgelost. Ver dachte 'Mike' wordt ervan ver dacht dat hij en zijn bende de af gelopen jaren zo'n 54 miljoen eu ro hebben verdiend door wereld wijd bedrijven op te lichten. Hij werd in eigen land gearresteerd. De oplichters hackten onder meer e-mailadressen en stuur den vervolgens valse rekeningen op naar klanten. Dat Nederland massaal op vakantie is, merkt de ANWB aan het aantal hulpverzoeken. De alarmcentrale heeft tij dens deze vakantieperiode 850 mensen aan het werk. DEN HAAG Het ministerie van VWS heeft gisteren een campagne gelan ceerd voor de wer ving van oudere orgaandonoren. Ouderen twijfelen vol gens het departe ment ten onrechte of ze wel geschikt zijn als orgaandonor, bij voorbeeld wegens leeftijd of levensstijl. Vorig jaar was bijna de helft van de dono ren 56 jaar of ouder en zijn daardoor hon derden levens gered. TRIPOLI De Amerikanen zijn begonnen met het be stoken van IS in het Libische Sirte. De ter reurgroep zou zware verliezen lijden, zei de Libische premier Fayez Seraj gisteren in een toespraak op de staatstelevisie. UTRECHT Ferdinand K. (41) uit Utrecht moet zich op nieuw gedwongen la ten behandelen voor het aanranden van vrouwen. Dat heeft de rechtbank in Utrecht besloten. De man kreeg ook twee jaar celstraf. Hij rand de vorig najaar zes vrouwen aan. De man kreeg al eerder tbs met dwangverple ging voor vrijwel het zelfde gedrag. Hij was tien jaar in be handeling. maar Station ^oninqer Museu Stripmuseum Verblijf hartje centrum! Bezoek het Groninger Museum, de Martinitoren en meer. 2 nachten in het 3* Martini Hotel Groningen 7,8 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet Inclusief 1 keer diner (hoofdgrecht) Gratis wifi, entree Holland Casino en stadsplattegrond 3* Hajé Hotel Heerenveen 3* Tulip Inn Meerkerk 2 nachten incl. ontbijt 2 nachten incl. ontbijt Incl. rondvaart Giethoorn pq Incl. rondvaart Biesbosch Gratis parkeren en wifi Gratis parkeren en wifi 50 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting 'V'- - - -<f -♦ V J] - "':r' - V IDLIB Vijf Russen zijn gisteren omgekomen toen de helikopter waarin ze zaten in het noorden van Syrië werd neergehaald. In het toestel van het Russische leger zaten drie bemanningsle den en twee militairen. De heli zou hulpgoederen hebben ge bracht naar het belegerde Alep po. Op de terugweg naar de Russische luchtmachtbasis Hmeymim in West-Syrië werd de Mi-8 boven de opstandige provincie Idlib uit de lucht ge schoten, aldus het Russische 'Pitbull liet niet Raymond Boere Amsterdam broer Yahya

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4