3 Heb je ook zo'n zin in de Olympische Spelen? MEER VENEZIA'S Mensen hebben dan al andere plan nen." Het heeft iets van een idylle. Met de hele familie een zomer buffelen en dan de rest van het jaar in Italië uit blazen. Maar zo is het volgens Mauro anno 2016 allang niet meer. Hij gooit de zaak alleen in januari en februari dicht en laat Italië dan liever links lig gen. Ineke: „Wij vieren de zomer in de winter en willen dan 100 procent zonzekerheid." Pendelen tussen Nederland en Ita lië? Dat doet alleen 'nonna' Maria, de grootmoeder. Hoewel Maria zich al op haar 18de in de Hollandse ijssalon van haar inmiddels overleden man Antonio voegde, reist ze nog vaak te rug naar haar geboortedorp San Ven- demiano, in de regio Veneto: „Ik heb me altijd welkom gevoeld in Neder land. Maar af en toe moet ik echt even mijn familie zien." Ze spreken nog al tijd Italiaans als oma erbij is. En ze Ik voel me hier welkom. Maar af en toe moet ik even mijn familie zien kunnen als een echte Italiaanse fami lie lang bakkeleien over de beste Itali aanse dis. Gestoofde kip? Spaghetti met gehaktsaus? Witte kool met een sausje? Vraag het niet, je bent 30 mi nuten verder. Makro Mauro werkte niet altijd in de zaak van zijn ouders: hij studeerde econo mie en had een carrière als manager bij Makro en Albert Heijn. Maar met de vorderende leeftijd van zijn moe der moest hij vijfjaar geleden kiezen: zijn eigen ding doen of Ineke in de zaak terzijde staan. Hij koos het tweede: „De ijsbusiness is een gewel dige business: nooit één chagrijnig gezicht in je zaak." Hij gunt zonen Alessio en Lorenzo een belangrijke stem: zij moeten bedenken hoe de bijna 80-jarige fa miliezaak een nieuw tijdperk in kan. „Maar ik laat ze niet helemaal de vrije hand. Toen ze met een idee voor on line ijs kwamen, heb ik ze wel even een ondernemingsplan laten schrij ven. Hoe houd je het ijs goed? Hoe veel bestellingen verwacht je?" Nu snelt een bezorger in blauwe Venezia-jas op een elektrische fiets door de straatjes van Gorinchem en Dalem. En blijkt pa's huiver onge grond; op warme dagen stromen de bestellingen binnen (vanaf 7,50 met 2 euro bezorgkosten). Mauro: „Eigen lijk verschilt het bezorgen van ijs niet zoveel van het bezorgen van pizza. Voor beide heb je een goed geïso leerde box nodig." Ze kunnen zelf geen dag zonder. Ineke? Verslaafd aan dropijs. Mauro aan pistache. En Alessio aan vanille, malaga, zuppa inglese, wat eigenlijk niet? Ineke: „Als we de salon twee maanden sluiten, zorgen we dat ons eigen vriesvak goed vol is. Anders komen we de winter niet door." I dinsdag 2 augustus 2016 GO gezien en deze zou ook zeker platgereden worden als hij daar zo bleef zitten. Voorzichtig tilde hij het egeltje op dat zich tot een bolletje rolde. We spraken hem streng toe, zetten hem in de berm en reden door. Ook als we 's avonds laat in de tuin zitten hoor ik regel matig een egel rondschar relen. Ik hoop natuurlijk dat hij slakken komt eten. Er is genoeg voor een heel egel weeshuis. •iMDAS A Gered van een wisse dood. Uit Duits onderzoek blijkt dat egels zich goed hebben weten aan te passen aan het leven in de stad. Tegen middernacht, als de honden zijn uitgelaten en het stil wordt op straat, worden ze actief. Een rommelige tuin zoals de mijne is een prima leefgebied voor egels. Als je het gevallen blad een beetje laat liggen of in een hoekje veegt, heeft het dier geen zogenaamd egelhotel nodig. Krijg jij ook weieens spon taan bezoek in je tuin? Groet! Corlijn Cabaretier en tekst schrijver Sander van Opzeeland: „Jazeker. Voornamelijk dankzij Dafne Schippers. Ik heb een hekel aan nationalisme, maar voor sport maak ik graag een uitzondering. Ik ga met een zak chips voor de tv zitten en nadat Dafne de 200 meter heeft gewonnen spring ik een gat in de lucht. Goed ge daan Dafne! Gouden plak! Zo doen wij Hollanders dat! Perfect geregeld. Ik heb er geen seconde voor hoeven trainen, en voel me dan toch een Olympische held. Maar er zijn voorwaarden verbonden aan mijn betrokken heid. Dafne moet wel eerste worden. Sorry Dafne, maar als je een slechte dag hebt en puffend als vijfde over de streep komt, dan wil ik er niets mee te maken hebben. Ik ben namelijk een win naar!" De familie De Lorenzo Een begrip in Utrecht: ijssalon Venezia, in 1928 opgericht door Guido De Lorenzo. FOTO PETER ARNO BROER A De familie Fioretto Roberto en Alessandra Da Rin Fioretto zijn eigenaar van IJssalon Venetië (anno 1935) in Amsterdam, foto friso keuris A Een echte ijsfamilie: Mauro Agnoli met zijn vrouw Ineke, moeder Maria en zoons Ales- sio en Lorenzo. FOTO KOEN VERHEI JDEN 44 'Nonna' (oma) Maria A De familie Teso In 1934 opgericht door Angelo Teso, de opa van de huidige uitbater Oreste: ijssalon La Venezia in Den Haag. FOTO GUUS SCHOONEWILLE A De familie Olivio Sinds 1964 op de Oude Binnen weg in Rotterdam: Venezia van Giovanni Olivio en familie. FOTO JAN DE GROEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48