RD? 12 ZEELANE Hoek voorlopig zonder De Groote Ruben Boutens tweede op WK Vijfde plaat Hage bij EK-wedstrijd Eerstejaars junior uit Goes pakt met een alles-of-niets- poging de zege in de Ronde van Vlaanderen Pas in de laatste honderd meter durfde het Zeeuwse talent aan de overwinning te denken, bekent hij een dag later. WIELRENNEN RONDE VAN VLAANDEREN Ik dacht niet meer na en reed volle bak naar de aankomst Wl L:0<M97157 Zaterdag-hoofdklasser Hoek moet het bij de start van het nieuwe seizoen stellen zonder Nick de Groote (foto). De rechtsbuiten raak te vrijdagavond in Biervliet geblesseerd in de oefenwedstrijd tegen de West-Zeeuws- Vlaamse selectie (6-o-winst). Onderzoek heeft uitgewezen dat De Groote een breuk in zijn voet heeft. De Belgische aanvaller zit de komende drie weken in het gips en mist dus sowieso de eerste competi tiewedstrijd tegen Ter Leede, op zaterdag 20 augustus. Of hij daarna in actie kan komen tegen Ajax (27 augustus) en Sliedrecht (3 september) is nog maar de vraag. Ruben Boutens is in het Italiaanse Martinsi- curo tweede geworden bij het WK indoor- karten. Tijdens de acht kwalificatieraces, halve finale en finale haalde de Middelbur ger acht keer het podium. Pech in de finale- race kostte hem uiteindelijk de titel. Rico Haarbosch uit Velserbroek werd eerste. Lorenzo Stolk (Vlissingen) legde in het alge meen klassement beslag op de tiende plaats. Met het BlueStar Racingteam wist Ruben Boutens de WK-titel voor teams te winnen. Mika Mathia uit Serooskerke ein digde bij de junioren als derde, Anne D'Hondt (Hulst) bij de vrouwen tweede. MOTORCROSS Stefan Hage legde beslag op een vijfde plaats bij de motorcross in Lommei. De cou reur uit Kapelle kwam uit in de klasse EMX 300, die meetelt voor het Europees kam pioenschap. In de eerste manche begon Ha ge op de zesde plaats en eindigde uiteinde lijk als vierde. Tijdens de tweede reeks kwam de Kapellenaar in aanraking met een concurrent en belandde naast de baan. Van af de negentiende positie wist de 24-jarige sportinstructeur toch weer vrij snel in zijn ritme te komen. In de laatste ronde haalde hij nog enkele crossers in en finishte als ze vende. De wedstrijd, voornamelijk beheerst door Nederlanders en Belgen, werd gewon nen door de Belg Yentl Martens, voor Mike Kras en Michael Hooi. Wielrennen Wielrennen Lacrosse imo de Jong zag zondag een jongens droom in ver vulling gaan. De 17-jarige renner van Acrog- Balen ging in de slotkilo- meter van de Ronde van Vlaan deren voor junioren alleen op avontuur en soleerde vervol gens glansrijk naar de zege. Timo de Jong wist dat zijn vorm in orde was, maar dat hij de belangrijkste wedstrijd van het jaar zou winnen, had hij niet durven dromen. „Ik kan het eigenlijk nog steeds niet geloven", laat hij we ten. „Alle Belgische renners kij ken een heel jaar uit naar de Ronde van Vlaanderen. Boven dien is het een ideale gelegen heid om jezelf in de kijker te rij den. Dat je dan in zo'n wed strijd kan winnen, is fantas tisch." De Jong voelde al vroeg in de wedstrijd dat zijn benen goed waren. „Het was in de ope ningsfase vechten om een goe de positie. Iedereen wilde na melijk vooraan zitten. Ik kwam echter in eerste instantie niet in de problemen op de kassei stroken en de beklimmingen. Ik kon zelfs op de Kanarieberg op kop in mijn eigen tempo naar boven rijden. Toen realiseer de ik me dat het goed zat." Op de Taaienberg zat hij min der goed gepositioneerd. „De ren ners voor mij stonden stil, waar door ik ook voet aan de grond moest zetten. Gelukkig scheurde het peloton op de top niet. Dat was wel het geval op de Beren dries. Mijn ploeggenoten reden op die beklimming op kop, maar ik wist bij de eerste groep te blijven. Ik had het toen wel behoorlijk las tig" Hij kon zich daarna herpakken. „Ik herstelde uitstekend van de op eenvolging van kasseistroken en beklimmingen. Ik ging zelfs tij dens de plaatselijke rondes in de aanval en kwam met twee andere renners voorop te zitten. Maar toen vervolgens nog zeven ren ners de oversteek maakten, stokte de samenwerking." Drie kilometer voor het einde volgde een hergroepering. Wie dacht dat Timo de Jong het daar bij zou laten, had het mis. „Ik wist dat het lastig zou worden om nog een rol van betekenis te spelen. In de laatste kilometers bleef het ech ter onrustig. Meerdere renners probeerden te ontsnappen, maar ze kwamen niet weg. Zelfs Bel gisch kampioen Sander de Pestel zag zijn poging stranden." Het inspireerde De Jong. Hij liet zich niet door zijn voorgangers ontmoedigen en deed in de laatste kilometer een alles-of- niets-po- ging. Het was een gouden zet. „Ik dacht niet meer na en reed volle bak naar de aankomst. Het pelo ton zat me op de hielen. Pas in de laatste honderd meter durfde ik aan de overwinning te denken. Ik kon het maar niet geloven." Alles viel op het juiste moment op zijn plaats. „Ik heb al veel pech gehad dit seizoen door valpartijen en lekke banden. Ik ben blij dat ik deze keer het geluk aan mijn zijde had. Het harde werken wordt ein delijk beloond met een overwin ning in een klassieker en het is meteen een hele grote." Dopingcontrole De Jong moest zich kort na de fi nish bij de dopingcontrole mel den. Het was allemaal nieuw voor de renner uit Goes. Toen dat ach ter de rug was, kon het feest begin nen. „Ik ben eerst naar een recep tie van de ploeg gegaan. Vervol gens heb ik thuis mijn overwin ning met familie en vrienden ge vierd. Zij waren natuurlijk ontzet- dinsdag 2 augustus 2016 VOETBAL KARTEN Joannathan Duinkerke, Walter Pollet en Ir ma van Duijn lieten zich goed zien tijdens wed strijden voor ID-renners in het Belgische Re- tie. Goesenaar Duinkerke werd tweede in de rit in lijn en vierde in de tijdrit. Walter Pollet (Hulst) behaalde twee derde plaatsen terwijl Irma van Duijn (Schoondijke) bij de vrouwen tweemaal tweede werd. Leonie Ton kwam uitstekend voor de dag bij de Swiss Alpine in Davos. De atlete uit Co- lijnsplaat legde beslag op de elfde plaats en realiseerde uiteindelijk een tijd van 9 uur en 5 minuten. De wedstrijd ging over 78 kilometer en kende 2560 hoogtemeters. l Tim van Dijke uit Wissenkerke werd tijdens het Benelux kam pioenschap mountainbike in Houffalize twee de bij de nieuwe lingen. Zijn broer Mick eindigde op de vierde plek. Bij de junio ren dames werd Aimee Schoe uit Vrouwenpolder knap vijfde. Davy Gunst heeft de Franse etappekoers Kreiz Breizh als 82e beëindigd. Toch viel er nog wat te juichen. Ploeggenoot Jeroen Meijers bij het Rabobank Development Team won het eindklassement. I Jorrit Duininck uit Kloetinge heeft met het Neder lands team op het EK lacrosse ook de vierde wed strijd gewonnen. Polen werd in Boedapest met 4-2 verslagen. Vandaag om 14.45 uur is Fin land, dat ook al vier keer won, de tegenstander. De Jong is nog vol ongeloof Job de Feijter Goes —Timo de Jong y Ci M k Arco Goedkoop (achtergrond) coacht twee van zijn speelsters tijdens de eerste training van TOP. FOTO LEX DE MEESTER O a V)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40