ft ZEELAND 5 Wout Philippo (19) uit Burgh-Haamstede is visagist voor onder meer Elite Models. Ooit wil hij naar New York. WERK VISAGIE WOUT PHILIPPO OP WEG NAAR DE TOP A ■ts,# Als klein jongetje moest hij altijd de kerstboom versieren, nu maakt hij topmodellen op. Wout Philippo uit Burgh-Haamstede is pas 19, maar hij timmert hard aan de weg als visagist. De bel. Alweer. Met een zucht schuift Wout zijn koffie - met een rietje - opzij en loopt naar de deur. Even later keert hij giechelend met een kleurrijkboekje terug aan de keukentafel en barst in la va's." jf/r chen uit. „Jeho- Moet je net hem hebben. Een homo seksuele vi sagist die zelf ook ma- ke-up draagt. Ja, hij valt wel op Burgh-Haam stede. „Ik heb me al tijd inge houden, maar trok hier toch altijd grote ogen. Op zich niet erg, zolang mensen maar respect voor me hebben. Zoals ik Jehova's ook gewoon netjes te woord sta." Wout zat in de derde klas van het Ostrea Ly ceum in Goes toen hij uit de kast kwam. „Ik had veel vriendinnen en één vriend die na de middelbare school naar de Make-up School van Mieke Petiet ging. Ik deed gymnasium en had eigenlijk altijd advocaat willen worden, maar ging toch mee naar de open dag. En ik was gelijk verkocht." Zijn diploma hangt nog maar net een maand in een gouden lijst aan de keuken muur van zijn ouders en Wout rolt nu al de goede kant op. „Tijdens mijn op leiding ben ik zelf al fotoshoots gaan doen om mijn portfolio op te bou wen en ineens werd ik lastminute gevraagd door een fotograaf om mee te werken aan een shoot voor Elite Models en Alpha Male Mo del. Daar ben ik een beetje blij ven hangen." Hoe hij dat voor elkaar kreeg? Door toch niet zo verle gen te zijn als hij aanvankelijk overkomt. „Alleen mooi opma ken is niet genoeg. Je moet bru taal durven zijn. Dat ben ik als 't moet. Ik ga m'n eigen weg." Onder de namen Vanity Vorever en Vi- sagie Philippo maakt Wout ook nog steeds bruidjes op, maar mode trekt hem nog het meest. „In fashion komen alle vormen van visa- gie samen. Film, bruid, avond. Stilstaand, bewe gend. Alles moet je kunnen. Ik ben goed in scha duwen en details. En ik bouw een shoot graag op, door naturel te beginnen en te eindigen met knalrode lippenstift. Ik maak niet mooi op om een model op iemand te laten lijken, maar om het beste uit iemand te halen. Tegenwoor dig heb je fotografen die zelf make-up fotoshop pen bij een model. Idioot gewoon. Terwijl visa- gie zo belangrijk is. Het kan een shoot echt ma- Model: Sterre Elite Models Make-Up: Wout Philippo Haar: Kirsten Auwema Styling: Maureen Cloesmeijer Fotografie: Charlona Teerlink ken óf breken." De Elite-modellen zijn inge deeld in vier categoriën. Onderaan zijn ze net begonnen, bovenaan gaan ze de hele wereld rond. Wout zit nu al bij de een-na-laatste cate gorie. Met zijn negentien lentes. „Op de model len na, soms, ben ik altijd de jongste op de set. Dat levert gemengde reacties op. Ik moet me echt bewijzen. Maar soms zeggen mensen ook: wauw, waar moet jij over tien jaar wel niet staan?" New York, dat is het summum voor iedereen die in de fashion zit. Dus ook voor Wout. „Een dróóm om ooit daar te mogen werken." Maar voorlopig nog even met de bus vanuit Burgh-Haamstede via Oude Tonge naar de Randstad. Met lijn 133 pendelt Wout tussen twee extreme werelden: het dorp waarin de wereld lijkt stil te staan en de grote stad waar het leven voorbij flitst. Dat is soms best lastig. „Het is gaaf om zo'n gigantische studio binnen te stappen, maar een grote groep voelt soms intimiderend. Dan merk je dat je uit Zeeland komt. Tegelijkertijd pas ik daar ook niet. Ik hou van leven. Vol gend jaar verhuis ik naar de Randstad. En kom ik naar Zeeland voor de rust. Dat lijkt een mooie ba lans." me dinsdag 2 augustus 2016 Alleen mooi opmaken is niet genoeg Wendy Wagenmakers Burgh-Haamstede Meer werk van Wout Philippo vindt u on der meer op: lnstagram.com/vanityvorever en Facebook.com/vanityvorever ■4 Wout Philippo maakt zich op, elke dag. „En als ik naar een feestje ga of ik ben gewoon lekker in the mood, dan draag ik rode lippen stift. Dan kijken mensen maar lekker." FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33