2 (3 senZup* 3 4 ZEELAND Oliecrisis raakt ook Vlissingse vestiging De olie- en gasindustrie ligt op zijn gat. Door de lage olieprijs zijn de winsten van oliemaatschappijen gekelderd. Ook toeleverende bedrijven zoals Damen Shipyards en Heerema merken de crisis. „Het zijn zware tijden." Door de lage olieprijs is de bouw van olieplatforms momenteel on rendabel. Zelfs oppompen in be staande olievelden kost geld. Olie maatschappijen hebben dan ook wereldwijd duizenden banen ge schrapt. Orders en investeringen worden uit- en afgesteld. Toeleve ranciers merken dat meteen. Het aantal orders slinkt, merken ze in Zwijndrecht op het hoofdkantoor van de Heerema Fabrication Group. Bij Heerema Viissingen dat jackets - de onderbouw voor olie- en gasplatforms - bouwt, kunnen ze het nog iets langer uit zingen, zegt algemeen directeur Koos-Jan van Brouwershaven van de Heerema Fabrication Group. „Het zijn zware tijden. We opereren in een vechtmarkt. Iedereen duikt op dezelfde aanbe stedingen. Sommige bedrijven zijn zelfs bereid onder kostprijs te leveren. Ik heb het zelfs meege maakt dat bestaande afspraken met klanten zijn opengebroken. Dat is raar, maar het gebeurt. Zelf produceren we momenteel tegen kostprijs. Verdienen doen we niks. Dat kun je een tijdje doen, maar niet onbeperkt volhouden." „Voor de groep lopen de orders door tot het voorjaar van 2017. Bij Heerema in Viissingen is dat 2018, al is de bouw van jackets slechts een niche in de portfolio van Hee rema. Ik ben blij dat Viissingen wat langer aan de slag kan blijven, maar de basis is niet goed ge noeg." „We hebben een vrij bijzondere positie in de olie- en gasindustrie. We doen het eigenlijk best goed, maar we moeten accepteren dat we het misschien voor onbepaal de tijd met minder mensen moe ten doen. De eersten die dat zul len merken, zijn de inleenkrach ten." „We bouwen transformer- stations op zee voor de offshore windindustrie, maar de condities zijn lastig." „Ja. We ontwikkelen een slim concept dat de offshore-gasin- dustrie veel geld kan besparen. Ik kan daar verder nog niet al te veel over vertellen, anders geven we te veel weg. Het concept ziet er goed uit. Het is niet allemaal negatief." Zelfstandig en vitaal! 112 NIEUWS Verdacht van brandstichting Hond op A58 gevangen Jongen (15) op gestolen scooter DE MEEST STIJLVOLLE EN COMFORTABELE 3-WIELFIETS VAN NEDERLAND De Scootertrike is een comfortabele, sportieve driewielfiets dinsdag 2 augustus 2016 Harde tijden voor Heerema Frank Balkenende Viissingen Hoe diep gaat de malaise? Tot wanneer kunnen jullie personeel aan het werk houden? 3 Bij Heerema Viissingen werken 170 vaste en zo'n 200 inleenkrachten. Gaan er daar straks arbeidsplaatsen verloren? 4 Waarom stapt Heerema niet in windparken op zee? 5 Nog een troefkaart in de binnenzak? Proefrit in uw eigen straat maken? Onze adviseur vertelt u graag meer over de mogelijkheden tijdens een vrijblijvend advies bij u thuis. Of vraag de gratis brochure aan. GRATIS BROCHURE OF THUISADVIES? BEL 0800 - 0468 zelfstandig vitaal U bent bij ons ook aan het juiste adres voor o.a. inloopdouches, sta-op stoelen, comfortbedden, scootmobielen, rollators en rolstoelen. Bel 0800 - 0468 voor de gratis brochure of ga naar www.senzup.nl Klantenvertellen.nl: BRUINISSE Een 34-jarige man uit Ooster- land is gisterochtend aange houden in zijn woning, omdat hij verdacht wordt van brand stichting. Hij zou brand heb ben gesticht bij een woning aan de Casembroodstraat in Bruinisse. Een poortdeur van een achtertuin werd door het vuur vernield. Tijdens het on derzoek naar de brandstich ting ontstond al snel een ver moeden wie de dader zou kun nen zijn. Na zijn aanhouding werd de man voor verhoor en nader onderzoek meegeno men naar het bureau in Goes. De man zit nog vast. KAPELLE Een voorbijganger heeft gis terochtend een hond gevan gen die losliep op de A58 bij Kapelle. Agenten hebben het dier opgevangen en overge bracht naar een asiel. De poli tie is op zoek naar de eige naar. Mensen die de hond her kennen kunnen contact met de politie opnemen. VLISSINGEN Een 15-jarige jongen uit Oost-Souburg is in de nacht van zondag op maandag aan gehouden op verdenking van heling van een scooter. Agen ten pakten de jongen op in Viissingen nadat er een mel ding was binnengekomen over een inbraak. Een burger tipte de politie om 01.30 uur over een mogelijke woninginbraak aan de Paau- wenburgweg door zes jon gens. Een aantal daarvan was op een scooter weggereden. Agenten gingen op onder zoek uit, maar troffen in eer ste instantie geen personen aan. Later kon de 15-jarige jon gen gepakt worden. Hij zat als bijrijder de scooter, die gesto len bleek te zijn. Het onder zoek loopt nog. Oosteinde 6, 2991 LG Barendrecht Tel. 0800 - 0468 www.senzup.nl Vorig jaar bouwde Heerema Viissingen met de Gina Krog het grootste jacket in zijn geschiedenis, foto ruben oreel Sportief op pad! die zeer eenvoudig te bedienen is. Leun tijdens het fietsen ontspannen achterover, geniet van een bijzonder rijgevoel en maak tegelijkertijd een fraaie indruk. Wie wil dat nu niet? Q Sportief model O Slechts 71 cm breed O Comfortabele rugsteun O 5 versnellingen met terugtraprem O Inclusief bagagemand Bij senZup hebben we al driewielfietsen v.a. 1399,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32