hollands nieuwe. Leerdam heeft geen spijt Voor wie zelf wil bepalen hoe hij z'n tegoed gebruikt! m 26 GEEN TOESTEL NODIG? Samsung Galaxy J3 2016 Het lijkt in eerste instantie op een grap van iemand die de draak wil ste ken met de man die zijn Tour de France-zege van 2006 kwijtraakte door een abnormale testosteronwaar- de. Wie de foto's bekijkt, denkt even dat er Photoshop aan te pas is geko men. Maar het is hem echt. Floyd Landis, met een gelukzalige glim lach, tussen een indrukwekkende la ding volgroeide wietplanten. Eind juni was er het persbericht en op 30 juni volgde de officiële ope ning van 'Floyd's of Leadville'. Het bedrijf van de inmiddels 40-jarige Amerikaan legt zich toe op produc ten op basis van cannabisolie en on derscheidt zich naar eigen zeggen door teelt op grote hoogte. Discussie Landis zelf kan zijn klanten gericht advies geven als ervaringsdeskundi ge. „Ik had jarenlang heuppijn. Het gebruik van cannabis bleek een uit stekende manier om die pijn te ver zachten. De therapeutische voorde len ten opzichte van verslavingsge- voelige pijnstillers mogen niet meer genegeerd worden. Het is tijd om de discussie te openen." De koppen op Amerikaanse nieuwssites laten zich natuurlijk ra- Landis geeft zijn oude sport een trapje na: hij stelt eindelijk in een legale business te werken den:Once a doper, always a doper' en 'Of doped Tour winner now drug dealer'. Dat soort verhalen glijden van hem af. De voormalig prof van US Postal en Phonak geeft zijn oude sport zelfs een trapje na en stelt 'ein delijk in een legale business' te wer ken. In Colorado, waar hij woont en het bedrijf is gevestigd, is cannabisge bruik sinds twee jaar toegestaan. De belangrijkste wielerronde won hij dankzij een wederopstanding zonder weerga richting Morzine. Na een monstervlucht, waarin hij meer dan vijf minuten won. Ongeveer 72 uur kon Landis in 2006 van zijn tour zege genieten. Na de positieve test hield hij lang zijn onschuld vol. Hij schreef er zelfs een boek over: Positi vely False. Later bekende hij alsnog en nam hij als klokkenluider ook zijn voormalige kopman Lance Armstrong mee in zijn val, door uit de school te klappen over de gestruc tureerde dopingpraktijken bij US Postal. De strijd in de rechtszaal duurt nog altijd voort. Wanneer die voor hem gunstig uitpakt, komen er vele mil joenen zijn kant op. Landis zou als belangrijkste klokkenluider recht hebben op 25 procent van de schade vergoeding. Het is voer voor zijn ad vocaten. Landis concentreert zich momenteel op de marihuana, wat an deren daar ook van mogen vinden. De Amerikaan doet wel vaker din gen in zijn leven dwars tegen de stroom in. Als jong mannetje groei de hij op in de streng gelovige men nonieten-gemeenschap rond zijn ge boorteplaats Farmersville. 's Nachts stapte hij stiekem op zijn mountain bike om te trainen. Verlichting Op zijn fiets zit Landis nauwelijks meer. Daar zegt hij tegenwoordig te lui voor te zijn. Lang begaf hij zich in een diep donker dal, nadat hij door alles en iedereen werd be smeurd en een streep getrokken zag worden door zijn belangrijkste zege. Een duik in de materie over mariuha- na gaf hem op een of andere manier verlichting, vertelt hij aan het Ameri kaanse Sports Illustrated. „De waar schijnlijkheid dat een zwart jongetje wordt gearresteerd omdat hij een jointje op zak heeft, is vier keer gro ter dan wanneer een blank ventje exact dezelfde overtreding begaat. De oneerlijkheid daarvan is zoveel malen groter en belangrijker dan al les dat ooit met mij is gebeurd." hollandsnieuwe.nl/pzc Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! In Newcastle liet de oud-Feye- noorder zich voor het eerst uit over zijn ruzie met Vitesse. On danks de verzoening en zijn nieuwe status in het team, kent Leerdam geen berouw. „Ik heb er geen spijt van", zegt hij nu. „Ik heb niet echt het gevoel ge had dat ik ben weggeweest. Dat komt ook omdat ik de jongens al tijd nog gesproken heb." Veel meer wil en mag Leer dam er niet over kwijt. De 26-ja- rige verdediger heeft na de ver zoening met de clubleiding van Vitesse afgesproken 'er een streep onder te zetten'. Leerdam werd kort na de win terstop door trainer Rob Maas verbannen naar Jong Vitesse. Als linksback was hij het niet eens met de voorkeur voor aankoop Kosuke Ota bij de hervatting van de eredivisie. In maart ging het opnieuw mis. Leerdam trok in VI fel van leer over de manier waarop hij uit het elftal werd ge houden. Maas greep in en zette hem opnieuw terug. Het gesteggel tussen de club en verbannen speler ging tot na het seizoen door. De komst van Fraser leidde tot een hereniging tussen Vitesse en Leerdam. „Ik vind Leerdam een uitstekende speler", zei de coach nadat hij de verdediger, met wie hij bij Feye- noord al eens werkte, weer bij de hoofdmacht had gehaald. „Ik heb ook altijd een goede relatie met hem gehad. De club is hier leidend in, maar ik ben blij dat hij weer kan aansluiten." Door het vertrek van Kevin Diks naar Fiorentina en de deel name van Julian Lelieveld met Oranje onder 19 aan het EK, groeiden zijn kansen voor de rechtsbackpositie. Leerdam greep die met beide handen aan. Waar een breuk onvermijdelijk leek, begint hij zaterdag op be zoek bij Willem II voor het eerst in acht maanden weer in de ba sis bij Vitesse. 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: dinsdag 2 augustus 2016 Landis: gelukkig tussen wietplanten Terwijl de wielerwereld de Tour de France volgde, had een voormalig 'winnaar' iets heel anders aan zijn hoofd. Floyd Landis, die zijn zege in 2006 kwijtraakte door een posi tieve dopingtest, runt sinds kort een bedrijf in de cannabisindustrie. Pim Bijl Rotterdam j' i*Ar- Floyd Landis maakte een opvallende overstap naar de cannabisindustrie. FOTO INSTAGRAM Voor wie de volledige vrijheid wil over hoe hij zijn tegoed gebruikt is er hollandsnieuwe. Want bij ons is 1 MB gewoon gelijk aan 1 minuut bellen of 1 sms! Jij bepaalt zelf waar je het voor gebruikt. Kies voor volledige vrijheid met bijvoorbeeld de Samsung Galaxy J3 2016. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 15,- per maand. Voor het toestel t.w.v. 189,- betaal je bij ons gedurende je abonnement slechts 120,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS. Per maand €15,- waarvan €10,- abonnement en €5,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €189,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 31 augustus 2016. Keivin Leerdam is weer basis speler bij Vitesse. De rechts back werd vorig seizoen tot twee keer toe verbannen naar de beloften. Leerdam was op weg naar de uitgang van Vites se toen de aangestelde hoofd trainer Henk Fraser hem een nieuwe kans bezorgde. JohanInan Newcastle 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26