De Deense tiener die nooit 22 Steven Berghuis speelt het komende jaar International Steven Berghuis levert de helft van zijn salaris in om bij Feyenoord te spelen. Kort Haase Sagan naar Duitse ploeg Wereldkampioen Peter Sagan (foto) rijdt vanaf volgend seizoen voor de Duitse wie lerploeg Bora-Hansgrohe. De 26-jarige Slo- waak, die overkomt van Tinkoff, neemt zijn broer Juraj, landgenoten Michael Kolar en Erik Baska, en de Poolse renner Maciej Bod nar mee naar de nieuwe ploeg. Ook Tony Martin en Rafal Majka zouden in beeld zijn. Laatste seizoen Hesjedal Ryder Hesjedal stopt aan het eind van het seizoen met wielrennen. De 35-jarige Cana dese wielrenner van de formatie Trek Segaf- redo houdt het na twaalf jaar in het profcir cuit voor gezien. Zijn grootste succes boekte hij in 2012 met het winnen van de Ronde van Italië. Ook schreef hij twee etappes in de Ronde van Spanje op zijn naam en werd hij in 2010 vijfde in de Tour de France. Overgang Milik definitief Arek Milik (foto) vertrekt definitief naar Na- poli in Italië. Het management van de Pool se spits van Ajax bevestigde gisteravond dat een contract voor vijfjaar is getekend. Mi lik, die twee jaar voor Ajax speelde, zei zich vereerd te voelen. „Het is geweldig om deel uit te maken van een club met een grote his torie en met fans vol passie. Ik hoop hier ie dereen gelukkig te kunnen maken." UITSLAGEN Djokovic Schorsing et een brede glimlach wandelde Steven Berg huis (24) gis ter middag voor het eerst in een Feyenoord-shirt door de Kuip. Na de medische keuring 's ochtends kwam het even later tot een definitief akkoord. Het ko mende jaar speelt hij op huurbasis bij Feyenoord. Bij zijn presentatie vertelde hij opgelucht te zijn. „Ik ben heel blij. Hier kan ik weer lek ker voetballen." Want Berghuis is een liefhebber pur sang. Een stilist, die kwaad wordt als zijn team niet aanval lend genoeg speelt. Bij het Engel se Watford kwam hij het voorbije seizoen slechts negenmaal als in valler in het veld. Daarom leverde de rechtsbuiten zelf fors in, onge veer de helft van zijn salaris, om de overstap naar Rotterdam-Zuid te kunnen maken. Een zeldzaam heid in het moderne voetbal. „Ik heb voor het sportieve geko zen", zei Berghuis. „Ja, ik heb moe ten inleveren. Maar ik word daar denk ik gelukkig van. Als ik weer kan voetballen en belangrijk kan zijn voor een team. Dat heb ik bij AZ gehad en had ik onlangs bij het Nederlands elftal ook weer. Dat gevoel maakt mij gelukkig. En als ik hier goed presteer, krijg ik het geld misschien in de toekomst wel weer terug. Maar het valt alle maal reuze mee. Ik verdien nog steeds hartstikke veel geld." Het koopgrage Watford legde vo rige zomer nog 6,5 miljoen euro voor hem neer. Nooit werd hij op zijn favoriete positie opgesteld. „Dat is best gek. Ik denk dat ik geen eerlijke kans heb gehad. Ook dit jaar zou Watford niet met bui tenspelers gaan spelen." Daar kwam hij achter geduren de de voorbereiding, waarin hij in eerste instantie nog vol voor zijn kans wilde gaan. Maar de trainers wisseling, de Italiaan Walter Maz- zarri volgde de Spanjaard Quique Flores op, bood uiteindelijk onvol doende perspectief op beterschap. „De Premier League is een fantas tische competitie, maar als je niet speelt, kun je het beter op televi sie kijken." Na een jaar met weinig speelmi nuten werd Berghuis door veel blessures alsnog voor het Neder lands elftal opgeroepen. Hij liet een uitstekende indruk achter in de interlands in mei en juni, te gen Ierland, Polen en Oostenrijk. PASPOORT Met het oog op het WK in 2018 wil Berghuis, zoon van ex-interna- tional Frank, nu in beeld blijven. „Ik was supertrots om erbij te zit ten en heb nu drie interlands ge speeld. Deze stap naar Feyenoord heb ik óók daarom gemaakt." Dribbelaar Ook bondscoach Danny Blind zal opgetogen zijn met de overgang van de buitenspeler, van wie hij zeer is gecharmeerd. Achter routi nier Arjen Robben is de spoeling dun bij Oranje. Berghuis is een van de weinige overgebleven drib belaars, die vanuit het niets een wedstrijd met een individuele ac tie kunnen beslissen. Met dat potentiële wapen tot zijn beschikking kiest hij nu be wust voor een terugkeer naar Ne derland, om een heel seizoen in ac tie te komen en naar zijn kwalitei ten te worden gebruikt. Het is ver gelijkbaar met hoe Luuk de Jong twee jaar geleden bij zichzelf te ra de ging. Nadat zijn perioden bij Borussia Mönchengladbach en Newcastle United geen onver deeld succes waren gebleken, te kende hij voor minder salaris bij PSV. Als spits in Eindhoven werd De Jong weer opgeroepen voor het Nederlands elftal en steeg zijn marktwaarde. Berghuis, die in zijn laatste sei zoen bij AZ liefst elf doelpunten maakte en een van de smaakma kers van de eredivisie was, zegt fit genoeg te zijn om zondag al te starten tegen FC Groningen. De technicus zal normaal gesproken Jens Toornstra uit de basis verdrin gen. „Ik vind dat ik heb laten zien dat ik daar hoor te spelen", aldus Toornstra. „Maar een club als Feye noord gaat voor een dubbele bezet ting en dat is logisch. Ik zal hem welkom heten en daarna moet hij zich gaan bewijzen, net als ik." Zelfs na een doelpunt in een cru ciaal voorrondeduel in de Cham pions League lacht Kasper Dol berg niet. Er kan nog geeneens een grijns vanaf. Het is alsof de 18-jarige Deen heeft gescoord in een onbelangrijke voorbereidings wedstrijd tegen een amateurclub. En dat hij die hele poespas erom heen maar allemaal onzin vindt. Van die conclusie moet Jens Steffensen glimlachen - hij wel. Steffensen is Dolbergs zaakwaar nemer en voormalig Deens inter national. „Kasper is als Henning Jensen. Ken je die nog? Hij was mijn oud-ploeggenoot bij Dene marken en heeft ook bij Ajax ge speeld. Henning was stil buiten het veld, maar stijlvol erbinnen. Nou, zo is Kasper dus." Naar de glimlach van Dolberg was Davy Klaassen ook al de hele week op zoek. „Kasper is niet zo'n lachebek. Maar ik denk dat hij van binnen wel blij is dat hij dit alle maal meemaakt. Ik heb goed geke ken. Toen hij scoorde, zag ik een soort van grijns op zijn gezicht. Het is gewoon een heel rustige jongen. Maar hij is wel zelfverze kerd." Dat bevestigt Steffensen. „Neem van mij aan dat Kasper ontzettend blij is dat hij heeft kunnen scoren voor Ajax. Dat stoïcijnse helpt hem ook. Te gen PAOK speel de hij tegen twee krachtige cen trumverdedigers. Hij heeft zich er niet door uit het veld laten slaan." Het was Steffensen die het gro te talent Dolberg doorverwees naar Ajax in plaats van Duitsland. „Juist in Duitsland heb ik goede contacten omdat ik daar zelf jaren lang heb gespeeld bij Bayer Uer- dinsdag 2 augustus 2016 WIELRENNEN WIELRENNEN VOETBAL Bastian Schweinsteiger is teruggezet naar het tweede elftal van Manchester Uni ted. De 32-jarige middenvelder komt niet voor in de plannen van trainer José Mourinho. De Poolse international Jakub Blaszczy- kowski stapt over van Borussia Dortmund naar VfL Wolfsburg. GOLF Springfield (VSt). US PGA Championship. Eind stand: 1. Walker (VSt) 266, 2. Day (Aus) 267, 3. Summerhays (VSt) 270,33. Luiten 277. TENNIS Toronto (Can). Mannen. Finale: Djokovic (Ser/1) 7-5. Nishikori (Jap/3) 6-3 VOETBAL Eredivisie. Vrijdag, 20.00 uur: NEC PEC Zwolle. Zaterdag, 18.30 uur: ADO Den Haag - Go Ahead Eagles. 19.45 uur: FC Utrecht - PSV, FC Twente - Excel sior. 20.45 uur: Willem II - Vitesse. Zondag, 12.30 uur: FC Groningen - Feyenoord. 14.30 uur: Sparta - Ajax, AZ - sc Heerenveen. 16.45 uur: Roda JC - Heracles Almelo. Eerste divisie. Vrijdag, 20.00 uur: FC Dordrecht - FC Oss, NAC Breda - Jong FC Utrecht, FC Volendam - Almere City, Fortuna Sittard - Achilles'29, VVV- Venlo - SC Cambuur, Helmond Sport - MVV, De Graaf schap - FC Eindhoven. Maandag, 20.00 uur: RKC Waalwijk - Telstar, Jong Ajax - FC Emmen, Jong PSV - FC Den Bosch. Tennisser Robin Haase staat op plaats 62 van de ATP-ranglijst. De Hagenaar stond twee weken ge leden nog 95ste. Daarna was hij verliezend fina list in Gstaad en won hij de chal lenger in Sche- veningen. I Novak Djokovic heeft voor de vierde keer de Rogers Cup op zijn naam ge schreven. De aanvoerder van de wereldrang lijst was in de finale te sterk voor de Japan ner Kei Nishikori: 6-3 7-5. Grensrechter Ljubo Milicevic is door de voetbal bond van Bosnië en Herzegovina voor achttien wedstrijden ge schorst. Milice vic voldeed al langer niet, maar zijn optreden van zaterdag was de druppel die de emmer deed overlopen. ■E o a Minder geld, Pim Bijl Rotterdam Een blonde jongen zonder glim lach schoot Ajax vorige week naast PAOK Saloniki tijdens zijn debuutwedstrijd. Goede kans dat Kasper Dolberg (18) morgen avond in Thessaloniki weer de eerste spits bij de Amsterdam mers is. Nik Kok Amsterdam Naam: Steven Berghuis Geboren: 19 december 1991 in Apeldoorn Positie: aanvaller Eredivisieduels: 98 Premier League-duels: 9 Interlands: 3 Clubs: FC Twente (2011- 2012),VW (2012, huur), AZ (2012-2015), Watford (2015- heden), Feyenoord (2016-he- den, huur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22