Filmhoofdrol voor Kleinsma Remco van Leen zenderbaas SBS Tim Douwsma is nu eindelijk waar hij wil zijn 18 SHOW CULTUUR Jongbloed terug Hilversum werkt aan een tv-huwelijk tussen Jeroen Pauw en Eva Jinek. Simone Kleinsma gaat de hoofdrol spelen in de boekverfilming Dorst van regisseur Saskia Dies- ing. Het is voor Kleinsma (58) haar eerste film hoofdrol. Eerder had de zangeres en actrice wel bijrollen in de hits Verliefd op Ibiza en Toscaanse bruiloft. Andere grote rollen in Dorst, gebaseerd op het gelijknamige boek van Esther Gerritsen, zijn voor Elise van 't Laar, Leopold Witte, Stefan de Walle en Margöt Ros. Dorst vertelt over Coco (Van 't Laar), die geen idee heeft wat ze met haar leven aan moet. Als haar moeder (Kleinsma) ziek wordt, grijpt Co- co het nieuwe doel in haar le ven met beide handen aan en trekt bij moeder Elisabeth in. „Ondanks de serieuze ver haallijn tussen moeder en dochter, zit er veel humor in. En die combinatie spreekt mij aan", aldus Kleins. „Ik vind het een eer dat ik ben ge vraagd voor deze rol." OPGELICHT Remco van Leen gaat aan de slag als directeur content bij SBS. Hij krijgt de zenders SBS 6, Net 5, Veronica en SBS 9 onder zijn hoede. De 50-ja- rige Van Leen volgt Peter Lubbers op, die na zo'n anderhalfjaar vertrekt. Lubbers is al wekenlang niet meer aan het werk bij SBS. Hij moest wijken vanwege tegen vallende kijkcijfers en een conflict met John de Mol, een van de belangrijkste aandeelhouders. Van Leen was de afgelopen jaren mediadirec teur bij de AVROTROS. Quote van de dag Nieuw werk van Green Day Nieuwe 'Bourne' is succes Hij combineert de opnames van een film (Spaak) met die van een soap (Nieuwe Tijdenen een talen tenjacht (The Next Boy/Girl Band en dan werkt hij ook nog in de studio aan nieuwe nummers en stond hij model voor tijdschrift L'Homo. Zijn werkschema nu is echter niks in vergelijking met een paar maanden terug, zegt hij grinni kend. „Toen ik Danny Zuko speel de in de musical Grease, was het helemaal een rollercoaster. Ver trok ik om zes uur 's ochtends van huis voor filmopnames en zag ik pas tegen 01.00 uur mijn bed weer na de voorstelling. Elke dag weer." Maar het zit niet in de goed lachse Tim om te klagen. „Daar voor vind ik mijn werk veel te leuk." Bovendien heeft hij het niet altijd zo druk gehad. Na zijn deelname aan talentenjacht So You Wanna Be A Popstar in 2007 bleef de telefoon zelfs angstvallig stil. „Het bleef pijnlijk stil. Uitein delijk ben ik weer achter de bar gaan staan om de rekeningen te kunnen betalen." Meermaals stond hij op het punt om te stoppen. „Ik herinner me nog dat ik op het station stond om naar Hilversum te gaan voor een klus, maar dat ik geen geld had om daadwerkelijk de trein te pakken. Ik belde mijn va der en zei: pap, het kost me zo veel energie, ik trek het niet meer. Maar als ik dan gevraagd werd voor een optreden ergens in een gehucht, dan leende ik toch weer de auto van een vriend en ging ik. „Achteraf ben ik blij dat ik dit allemaal heb meegemaakt. Nu helpt het me om het succes te re lativeren." Zijn ervaring komt goed van pas tijdens The Next Boy/Girl Band. „Want ik kan de deelne mers uit eigen ervaring vertellen dat het keiharde werken pas na het programma begint. Denk niet dat je meteen in een ge spreid bedje terechtkomt. Al krij gen de winnaars wel een mooie platendeal, dus dat is vast een goed begin." Het presenteren smaakt naar meer, al wil hij ook zingen en ac teren niet opgeven. „Ik snap dat mensen zeggen dat ik moet focus sen, maar ik wil zo veel. Het mo ment grijpen, alles doen wat ik leuk vind en me op allerlei vlak ken ontwikkelen. Ik wil nog meer grote shows maken." 'Ik mag niet meer in de kamer roken als de hond er bij is, anders moet de hond hoesten' dinsdag 2 augustus 2016 Simone Kleins- Dorst moet in 2017 in de bio- ma foto anp kippa scopen te zien zijn. Het tv-programma Opgelicht?! keert eind deze maand te rug met een nieuwe presentator. Jaap Jongbloed (61) volgt Antoinette Hertsen- berg op als gezicht van het AVROTROS- programma. Op 23 augustus is de eer ste uitzending op NPO 1. Jongbloed presenteerde voor heen het programma Vermist. Hertsen- berg (51), die zestien jaar Opgelicht?! maakte, gaat een nieuw medisch pro gramma maken voor AVROTROS. MUZIEK De Amerikaanse rockband Green Day komt voor het eerst in vier jaar met een sin gle: Bang Bang. Die verschijnt 11 augustus, meld de frontman Billie Joe Arm strong gisteren. De single is mo gelijk de voorlo per van een nieuw album. FILM De nieuwe Jason Bour- ne-film heeft een uitstekend openingsweek einde achter de rug. In Neder land bracht de film met Matt Da mon in de hoofd rol 1,17 miljoen euro in het laa tje. Ook in het buitenland is de film een succes. O Je kunt niet om Tim Douwsma (28) heen deze zomer. De zan ger, acteur en musicalster is overal. Hij peinst er niet over het rustiger aan te doen. „Ik heb er zo hard voor geknokt om hier te komen." Chantal Blommers Nicolette van Dam en Tim Douwsma presenteren samen 'The Next Boy/Girl Band', de nieuwe talentenjacht van SBS6 foto anp Minder Pauw, meer Jinek Jeroen Pauw en Eva Jinek wer ken volgend tv-seizoen samen. FOTO'S ANP KIPPA EN ANNALEEN LOUWES Johan Derksen moppert bij Radio 538 op zijn partner en hun huisdier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18