Ongepolijste macho 0) ISssïk» 14 ECC Jaarlijks duizenden doden Binnen een halfjaar moet het kabinet een plan hebben om de luchtvervuiling in Nederland binnen de geldende normen te krijgen. Dat eist Milieudefensie van de staat. In de schijnwerper In een interview met Busi ness Insider zei Roberts - berucht vanwege zijn on gepolijste taalgebruik - afgelopen vrijdag: „Dit fucking debat (over vrou wen aan de top, red.) is helemaal voorbij. Ik be steed hier nooit tijd aan bij mijn bureaus." De re clamegoeroe ratelde door: „Vrouwen vinden het prima om niet aan de top te komen, omdat ze daar de ambitie niet voor hebben." Roberts zag het probleem niet, maar zijn baas duidelijk wel. Publicis (de Franse moedermaatschappij waar het reclamebureau onder valt) stuurde hem nog dezelfde dag op ver lof. „Het bevorderen van seksegelijkheid begint aan de top van het be drijf', zo luidde de ver klaring. Roberts is niet alleen topman van het lil reclamebureau, ook heeft hij een voor beeldfunctie als head coach bij Publicis. Helemaal verrast was Publicis niet. Rob erts doet wel vaker iets controversieels. Zo pakte hij bij zijn vorige baas, Pepsi, tijdens een presentatie voor medewerkers in Canada een machinegeweer en schoot hij op een Coca-Cola- machine. En bij Lion Na than in Nieuw-Zeeland kwam de toenmalige ceo op een analistenbijeenkomst de zaal binnengewandeld met een leeuw, aangelijnd en vlak achter hem lopend. Met het idee: dan zullen zij de naam nooit meer verge ten. Juist door die acties viel Roberts op bij Saatchi Saatchi. Het concern zocht een persoonlijkheid. Sinds het aantreden van Roberts is het bureau uit het dal ge klauterd en valt het tijdens het reclamefestival van Can nes regelmatig in de creatie ve prijzen. Roberts kwam met het concept lovemarks, merken moeten liefde en emotie uitdragen. Het lijkt erop dat Roberts even is ver geten dat liefde van twee kanten moet komen. Qatar breidt uit ilieudefensie heeft de Neder landse staat giste ren officieel ge daagd in haar strijd voor schonere lucht. De mi lieuorganisatie klaagt de over heid aan wegens 'het schenden van mensenrechten', en eist dat het kabinet meer maatregelen neemt om luchtvervuiling tegen te gaan. Volgens Milieudefensie is de zaak te voeren vanwege 'het recht op gezondheid'. Neder landers zouden door de hoeveel heid fijnstof en stikstofdioxide gemiddeld 13 maanden eerder sterven dan in een lucht die wel aan de milieueisen voldoet. Milieudefensie beroept zich in haar zaak onder meer op interna tionale richtlijnen, nationale en Europese wetgeving en eigen luchtmetingen. „Nederland over schrijdt de wettelijke normen voor de luchtkwaliteit en schendt fundamentele mensen rechten door veel te weinig te doen tegen de luchtvervuiling. Die vervuiling veroorzaakt jaar lijks duizenden doden en tien duizenden ernstig zieken. Dat is onacceptabel", zegt Anne Knol van Milieudefensie. Concreet eist Milieudefensie dat de rechter de staat opdraagt om de overtredingen binnen een halfjaar te stoppen. Ook zou de rechter de principiële uitspraak of betaal uw aankoop tegen in 12 maandelijkse termijnen De inruil wet ie geldt on de comDlet® collectie zitmeul en interieurs dinsdag 2 augustus 2016 Te weinig vrouwen aan de top? Geen probleem! Nou... inmiddels is dit wél een probleem geworden voor topman Kevin Roberts van het Britse reclame bureau Saatchi Saatchi. lil Natasja de Groot Geboren in 1949 in Lan caster in Groot-Brittan- nië. Werkte on der meer bij Gillette, Proc ter Gamble, Pepsi en Lion Nathan Sinds 1997 bij Saatchi Saatchi. DOHA Qatar Airways heeft zijn belang in IAG, moeder van British Air ways, uitgebreid tot 20 procent. o Staat voor Sander van Mersbergen Amsterdam Normaal JS49^ KJÏÏ8*®.- En zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE INPUILKORTING! 2+Hoek+2*Longcliair Horizon Super trendy hoekbank prachtig afgewerkt met geruite dubbele stiksels op de zitting in Stofcategorie 1. Leverbaar in diverse kleuren, (uni)stoffen en opstellingen. Kan ook gespiegeld geleverd worden. l\lormaal.2599T- Voor 1149,- Als 2+Hoek+2: Woon! Leverbaar ir in Supreme Normaal J899 3/2 zits Bruce Elegante relaxbank met Italiaanse allure en een geweldig zitcomfort in categorie 1 Leder, uitgevoerd met lendesteun. Leverbaar in diverse kleuren en bekledingen. Met 2 Relaxsystemen per bank. 3+2 zil Strakke zitc MET RELft* SYSTEEM En zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE INPUILKORTING'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14