Blessure voor Abdenbi Geringe animo voor cross Rilland fcft Veteraan komt net tekort FINALEDAG TENNISSERS VERDELEN DE PRIJZEN Tennisser (24) uit Sas van Gent is veel te sterk voor zijn opponent. Hij wint in twee sets. 14 Tegen Michel kun je het beter niet op lange rally's aan laten komen ter-Bas zijn voordeel mee, zoals ook bleek in de dubbelfinale. Sa men met Ralph Baumgarte maak te hij zijn favorietenrol waar door in de eindstrijd Bas Dingenouts en Sebastiaan Millenaar in drie sets te bedwingen: 6-4 4-6 6-4. „We zijn wel goed weggeko men, want in de derde set ston den we nog met 4-1 en 40-15 ach ter. Ik was vooral verrast door het sterke spel van Millenaar. Hij speelde heel aanvallend. Door zijn goede servicereturn laat je het wel om meteen het net op te zoeken." Bij 5-4 serveerde Dijkman de partij uit. „Eerst nog een paar we ken werken bij Albert Heijn en daarna ga ik op vakantie naar Ba- li", aldus een tevreden Dijkman. In de finale van de mixed-5 ver sloegen Leontine Dingenouts en Steven de Meijer met 6-4 7-5 het Sluiskilse duo Renee van Sabben/Han Matthijssen. In het Haaietandentoernooi van tennisclub Asoc in Cadzand schreef de lokale favoriet Michiel Standaert verrassend de 3-poule op zijn naam. De West-Zeeuws-Vlaming met Bel gische roots won achtereenvol gens van Jeremy Swijngedouw en de als eerste geplaatste Tom Bra- kel. Voormalig Dri ve-voorzitter Pieter Bertram (80), die aan het roer stond toen de club het 75-jarig bestaan vier de, werd tijdens de Sas Open eervol in drie sets uitgescha keld in de dubbel-7. De verraderlijke sli ce backhand bleek de oudste deelne mer nog niet ver leerd te zijn. De 13-jarige Kasper Tak, die kan terug kijken op een sterk toernooi, moest in de 6-fmale met 6-3 6-0 zijn meerdere er kennen in Michel Pateer. De jongste deelnemer versloeg zich soms op het ge varieerde spel van de routinier. Henk van de Voorde Sas van Gent ieter-Bas Dijk man was giste ren heer en mees ter in de 5-finale bij de mannen van het Open Sas tennistoernooi van TC Drive. De 24-jarige speler van de organiserende vereniging legde de 40-jarige Michel Pateer zijn wil op in de allerlaatste partij van het toernooi: 6-2 6-0. Dijk man tenniste met veel pressie. Ty perend voor zijn vertrouwen was dat hij zowel zijn eerste als twee de service keihard sloeg. Het duel had een paar uur ver traging opgelopen doordat het voor de speler van het Steense TC Smash zijn derde wedstrijd betrof op de finaledag. „Daardoor was ik op. Het ging niet meer. Ik probeer de het tij nog te keren door het net op te zoeken, maar ook dat hielp niet", berustte Pateer in de nederlaag. „Dit was mijn beste wedstrijd van het toernooi. Natuurlijk speel de ik zo aanvallend mogelijk, want tegen Michel kun je het be ter niet op lange rally's aan laten komen", vertelde Dijkman. Hij woont in Rotterdam en stu deert watermanagement, onder deel van civiele techniek, aan de TU in Delft. Zijn vader John Dijk man, wedstrijdleider en competi tietrainer bij TC Drive, heeft hem de fijne tenniskneepjes van het vak bijgebracht. Daar doet Pie- De animo voor de motorcross wedstrijd in Rilland, die meetel de voor het kampioenschap van het district West, was niet groot. Enkele fikse buien maakten het er ook niet beter op. Diverse rij ders gingen in de tweede man che niet meer van start. Onder hen was de winnaar van de eerste manche bij de vete ranen, Erik van der Wekken uit Zierikzee. „Ik was nat tot op mijn onderbroek, het moet wel leuk blijven." Ron Bos liet zich er niet door afschrikken en ging in de tweede manche opnieuw van start. In beide manches werd hij derde. Jayden Hoek (Oost-Souburg) toonde zich de sterkste in de klasse MX 2 twee- takten. Micha Jansen (Vlissin- gen) werd derde. Dylan van Maastrigt uit Sluiskil eindigde als tweede bij de 85 cc kleine wielen. Hij verstevigde wel zijn leidende positie in de titelstrijd. Bij de 65 cc kleine wielen behaal den Max van de Ketterij (Lewe- dorp) en Fabio Lamain (Wemel- dinge) evenveel punten. Van de Ketterij kende een betere twee de manche en werd tweede ach ter winnaar Joey Daneel. VLISSINGEN VC Vlissingen heeft in de voorbereiding op het nieu we voetbalseizoen met tegenslag af te rekenen. Zaterdagavond raak te in de oefenwedstrijd tegen Zee- landia Middelburg (3-2) Abdoe Ab denbi geblesseerd. De aanvaller kwam kort voor rust ongelukkig terecht. Hij brak twee vingers en één vinger was uit de kom. Abdenbi ging zaterdagavond nog naar het ziekenhuis in Goes, waar hij werd behandeld. Trainer Ruud Pennings verwacht dat de aanvaller één tot twee weken is uitgeschakeld. Bij de zon dag-hoofdklasser verblijven Regi- lio Pinas, Roysel James en Etienne Mallie ook al in de ziekenboeg. Zaterdagavond ontbraken nog meer spelers om uiteenlopende re denen. Zo kon Pennings geen be roep doen op Joan van Belzen, Youri Nijsse, Geraldi Geerman, Yves Nyemb, Renzo en Milton Vlissingen verslaat Zeelandia Middelburg in oefenduel Roemeratoe, Roniël en Rody Ura- nie. Er zat tegen Zeelandia Middel burg slechts één wissel op de bank. „Dit was allemaal wel inge calculeerd", zei Pennings. „In de voorlaatste week van onze voorbe reiding zijn we weer aardig com pleet. Het geeft mij in elk geval de gelegenheid om ook wat nieuwe jongens aan het werk te zien." Eén daarvan is Erin Yildizturan. De achttienjarige spits, die in het verleden bij Walcheren en JVOZ speelde, maakte tegen zon dag-tweedeklasser Zeelandia Mid delburg twee doelpunten. Vlissin gen won de vriendschappelijke ontmoeting zaterdag uiteindelijk met 3-2. Naast Erin Yildizturan scoorde ook Saïd Bouzambou. Hoessein Bouzambou miste in de tweede helft nog een strafschop. Voor Zeelandia Middelburg waren Daniel Wissel en Joost de Kubber de doelpuntenmakers. Dijkman heer en meester maandag 1 augustus 2016 Peter-Bas Dijkman was in de mannenfinale in Sas van Gent met 6-2 6-0 te sterk voor Michel Pateer, foto peter nicolaï Pieter-Bas Dijkman Herman Heuvink Rilland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50