Mosselfeesten mogelijk groter Samenzang Aagtekerke El» 23 Middelburg en Vlissingen trekken veel volk met koopzondag en markt maandag 1 augustus 2016 De extra koopzondag met antiek- en brocantemarkt in Middelburg bood 140 kramen, foto's lex de meester Twee steden, twee koopzondagen, twee markten. Wie gisteren niet naar het strand wilde, had op Walcheren het vertier voor het uitzoeken. Zowel in Middelburg als in Vlissingen was het druk en gezellig. Maurits Sep Toeristen en koopjesjagers hadden het gisteren makke lijk op Walcheren. Of moei lijk, het is maar hoe je het bekijkt. Het was kiezen of delen tussen Middelburg en Vlissingen. In beide steden koopzondag. In beide steden een speciale markt. En dan waren in de gemeente Veere natuurlijk ook nog op tal van plekken zoals gebruikelijk winkels open. En niet te vergeten was het eindelijk weer eens (goed) strandweer. De zon was geen spelbreker voor de winkeliers en handelaren in de steden. „Nee, het is best goed", zegt Ellen Bil, die met haar man een kraam met boeken en brocante heeft op de Markt in Mid delburg. Het had drukker gekund, voegt ze daaraan toe. „Maar het is natuurlijk niet de gebruikelijke maar een extra koopzondag in Middelburg, en ook de markt is nieuw. Veel mensen verwachten dat dus niet." Inderdaad, zegt Bert van der Zwaag, organisator van de markt. „Het is een probeersel. De Vereni ging Ondernemers Middelburg wilde een extra koopzondag en daar sluiten wij met een markt op aan." Hij is erin geslaagd 140 kra men te plaatsen, zowel op de Markt als in de Lange Delft en op Plein 1940. Vooral over die laatste plek is hij erg te spreken. „Die heeft een goede uitstraling." Ellen Bil wist niet dat tegelijker tijd de eerste van vijf Summer Markets plaatsvindt in Vlissingen. „Misschien trekken veel mensen daar wel naartoe, gezien het weer en combinatie met de boulevard", oppert ze. „Ik zou het ze gunnen." Bert Dros is juist van Vlissingen naar Middelburg gekomen. „Ik Ik dacht: iedereen zal wel op het strand liggen. Maar het gaat echt goed Helene Onvlee, Helene Knipvellen vond het daar niet zo boeiend. Veel minder druk. In Middelburg staan veel meer kramen en een prachtig aanbod tegen lage prij zen! In Den Haag zou dit allemaal zo leegverkocht zijn." Wat de drukte betreft was Dros dan te vroeg weg uit Vlissingen. Rond drie uur zijn - net als in Mid delburg - de terrassen op het Bel- lamypark vol. En op de Summer Market - al telt die dan 'slechts' dertig kramen, een kwart van Mid delburg - is het ook gezellig druk. „Ik was nog nooit in Vlissingen geweest, maar het is echt gezellig hoor", zegt Helene Onvlee uit Utrecht. Ze heeft een kraam met zelfgemaakte brocante en het loopt goed. „Het valt mij mee. Ik dacht: iedereen zal wel op het sa- trand liggen. Maar het gaat echt goed. Of ik er de volgende Sum mer Market weer sta? Als het aan mij ligt wel." De eerste van vijf Summer Markets die deze zomer in Vlissingen plaatsvonden, trok veel bezoekers naar het Bellamypark. De Mosselfeesten in Middel burg worden volgend jaar moge lijk uitgebreid. Horecazaken in de omgeving van de Vlasmarkt willen zich misschien aanslui ten. Maurits Sep Middelburg „Dat is een gesprek voor over een maand of zo, als we deze editie gaan evalueren", zegt organisator Mikkie van Ossenbruggen van Braai-Tapperij De Mug. „Mijn col lega's op de Vlasmarkt moeten het er ook mee eens zijn en de on dernemers op bijvoorbeeld Plein 1940 moeten dan wel mee gaan betalen aan de Mosselfeesten." De ondernemers aan de Vlas markt organiseren het evene ment zonder subsidies. Ze beta len de kosten voor organisatie, promotie en muziekoptredens uit eigen zak. Volgens Van Ossenbruggen zijn de Mosselfeesten dit jaar zeer druk bezocht. „De donderdag was drukker dan normaal en zo- In het najaar wordt gesproken over uitbreiding van de Mosselfeesten wel vrijdag als zaterdag kon je over de koppen lopen op de Vlas markt. Alles is ook goed gegaan, de sfeer was perfect." Dat er dit jaar meer muziekop tredens en straatartiesten waren, is volgens haar ook goed beval len. Zowel de ondernemers als het publiek waren daarover te spreken. Van Ossenbruggen noemt het een kans om daar vol gend jaar extra stappen in te zet ten. Maar ook dat vraagt om extra investeringen van de onderne mers, zegt zij. „Misschien moeten we dan maandelijks wat extra geld opzij zetten. Ook daar moe ten we het met elkaar over gaan hebben als we binnenkort gaan evalueren." AAGTEKERKE In de Dorpskerk van Aagtekerke vindt woensdag de derde zomerzangavond van dit zomerseizoen plaats. Tijdens deze avond kunnen de bezoekers zelf een verzoeknummer indienen vanuit de bundel die is samenge steld door de organisatie Omnis Cantare. Daarin staan psalmen en gezangen van o.a. Joh. de Heer. Het orgel wordt bespeeld door Martin Weststrate. Harald Schip per speelt bij een aantal liederen mee op de trompet. De avond be gint om 20.00 uur. Slag om de toerist eindigt onbeslist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26