'Audibende' hoofdverdachte van Duitse plof- en ramkraken 0KÖÖWËDÊALNL) °^™rAN EUWS 11 Gillette Gillette Er lag een dun laagje sneeuw en de zon scheen: sprookjesachtig! van het Maasdal. „Het uitzicht biedt prachtige variatie in het bui tengebied. Van oude industrie tot ongerept natuurgebied met uitzicht over de heuvels richting België." Machinist Paul Derks uit Zwolle rijdt graag van Utrecht Centraal naar Amster dam Centraal, langs passerende schepen op het Amsterdam-Rijn kanaal. „Mijn favoriete stukje is de oude haven van Amsterdam, vlak voordat je het Centraal Sta tion binnenrijdt." Bram Agema, hoofdconduc teur uit Groningen is dol op het spoor van Utrecht Over vecht naar Baarn. „De combina tie bos, dorpjes, scherpe bochten en fraaie stationsgebouwen maakt dit traject mijn favoriet." Hans van de Beek uit Am sterdam houdt van het tra cé van Haarlem naar Hoorn, een route tussen twee oude VOC-ste- den. „Dit is een prachtig groen traject, met het sfeervolle station Haarlem dat voor mij het mooi- ste station van Nederland is", zegt de hoofdconduteur. Hoofdconducteur Carola Nummerdor uit Ermelo neemt de reiziger graag mee op treinsafari door natuurgebied Oostvaardersplassen, tussen Al- mere Centrum en Lelystad Cen trum. „Je ziet hier heel goed de wisseling van de seizoenen. Het prachtige uitzicht op het natuur gebied is geen dag hetzelfde." De Duitse politie spreekt van de 'Audibende' omdat de daders na de plof- en ramkraken met snelle Audi's richting de Nederlandse grens scheuren. Daarbij worden snelheden gehaald van meer dan 250 kilometer per uur. Een groep van zo'n 250 jonge Nederlanders van Marokkaanse afkomst uit de buurt van Utrecht en Amsterdam zou verantwoordelijk zijn voor de vernieling van de pinautoma ten in Duitsland. Die zijn minder goed beveiligd dan de pinautoma ten in Nederland. De Duitse politie heeft de han den vol aan de plof- en ramkra ken. In Noordrijn-Westfalen staat de teller dit jaar al op 80, in Nedersaksen 25. De laatste kraak was het afgelopen weekeinde, in Papenburg, vlak over de grens bij Groningen. De Duitse en Nederlandse poli tie werken inmiddels nauw sa men. Verschillende verdachten zijn opgepakt, maar volgens Tho mas Aling van de Nationale Poli tie blijft het 'een wapenwedloop' met de bende. De afgelopen tijd hebben vluchtpogingen ook geleid tot ernstige ongevallen. In februari kwamen twee Nederlandse inbre kers om het leven op de snelweg richting Venlo. Ze hadden kort er voor ingebroken in een telefoon winkel. Hun Audi raakte op hoge snelheid van de Autobahn. In maart overleed een Utrechter en raakten twee anderen ernstig ge wond door een ongeval, tijdens de vlucht na een plofkraak in Meppen. In hun auto vond de po litie een zak met geld. Nu slechts 14,95 Nu slechts 299,- Nu slechts 18,95 Nu slechts 4,95 Nu slechts 999,- Nu slechts 13,95 2499,- 60% 1500,- maandag 1 augustus 2016 korting korting korting DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! flPbenPoy (7^ NIET TEVREOEN? GELO TERUG! 3 Utrecht - Amsterdam 4 Utrecht Overvecht - Baarn 5 Haarlem - Hoorn Thurstan Saridjo, hoofdconducteur Voor hoofdconducteur Thurstan Saridjo is Haar- lem-Zandvoort het mooiste tra ject. FOTO DINGENA MOL 6Almere - Lelystad Stemmen voor de Mooiste Spoorlijn van Nederland 2016 kan deze week op de site van NS: ns.nl/mooistetreinreis. De zogeheten 'Audibende' uit Nederland is de hoofdverdach te in het Duitse politieonder zoek naar plof- en ramkraken van geldautomaten. Hans van Zon Rotterdam/Düsseldorf Solar LED Huisnummerverlichting Compleet geleverd met cijfers, letters en montagemateriaal Stijlvolle en weerbestendige RVS behuizing Werkt op zonne-energie; ook als de zon nauwelijks schijnt Geeft de entree van je woning een zeer luxe uitstraling Adviesprijs 49,95 Korting 70% U bespaart: 35,- Camry Hoverboard - Dé trend van dit moment! Besturing met behulp van je voeten en de zwaartekracht Getest, goedgekeurd en gecertificeerd; 100% veilig Meest leuke en trendy manier om jezelf van A naar B te verplaatsen! Adviesprijs 599,- Korting 50% U bespaart: 300,- Originele Gillette Fusion 8-Pack scheermesjes Voor een perfect glad scheerresultaat Voordelig scheren met top mesjes 5 blades en 1 precisie trimmer 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs 37,95 Korting 50% U bespaart: €19,- Gelsokken voor zachte en verzorgde voeten Zacht babyhuidje in slechts 20 minuten Verrijkt met jojoba olie, olijfolie, vitamine E en meer Helpt gebarsten hielen te genezen Wasbaar en herbruikbaar Adviesprijs 24,95 Korting 80% U bespaart: 20,- Volledig verstelbare elektrische kwaliteits Boxspring Inclusief onderbox, beweegbaar matras, split topper en hoofdbord Pocketvering matrassen met 7 comfortzones Met 2 afstandsbedieningen met 6 variabele functie knoppen Originele Gillette Mach 3 8-pack scheermesjes Bespaar veel geld maar scheer toch met Gillette Altijd handig om extra mesjes in huis te hebben Voorzien van 3 vlijmscherpe blades 8-pack; genoeg voor heel lang scheren Adviesprijs 25,95 Korting 46% U bespaart: €12,- Adviesprijs Korting U bespaart: korting korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11