|P®& t. w 3r- Wm f ie in Sint-Annaland had een succesvol eerste jaar DE PARKET EN LAMINAATWINKEL Bergen op Zoom BEVELANDEN JOLEN 11 Vrijwilligers van Anna Zorgt zijn al 860 keer op pad gegaan. We hebben zelfs al uitstapjes gemaakt naar de veiling en de woonboulevard Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl Oeps schade,... Dat Sint-Annaland sinds ruim een jaar een zorgcoöperatie heeft, is ook buiten de grenzen van het dorp niet onopgemerkt gebleven. Voorzitter Sander Westdorp reis de al naar onder meer Stavenisse, Oud-Vossemeer en Huijbergen om te vertellen hoe ze het in Sint-Annaland voor elkaar hebben gekregen. Ook bestuurders uit an dere gemeenten hingen onlangs aan zijn lippen. Het tekent het suc ces van Anna Zorgt. „De helft van het dorp is al lid", zegt Westdorp. Het doel van Anna Zorgt is men sen een leven lang prettig laten wonen in Sint-Annaland. Een be langrijke pijler van de door inwo ners opgerichte coöperatie is het koppelen van vrijwilligers aan hulpbehoevende inwoners. Daar is duidelijk behoefte aan. „We heb ben het afgelopen jaar 133 inwo ners met een hulpvraag aan een vrijwilliger geholpen", zegt vrij- willigerscoördinator Janet van de Repe. „In totaal zijn onze vrijwilli gers al 860 keer op pad gegaan." Een groep van tachtig mensen staat op dit moment klaar om dorpsgenoten te helpen. Natuur lijk zijn extra handen welkom, maar Westdorp is tevreden. „Sint- Annaland is een dorp met een rijk verenigingsleven. Bij al die clubs zijn ook tientallen vrijwilligers ac tief. Als ik dan zie dat wij er na ruim een jaar al tachtig hebben, hoor je mij niet mopperen." De vrijwilligers zijn tot nu vaak ingezet voor onder meer het uit voeren van klusjes en het doer van boodschappen. Maar verat de meeste hulpvra gen komen van oudere inwoners die iemand zoeken om af en toe een bakje koffie mee te drinken. Eén van de vrijwilligers die dat doet, is Jacquelien Bruijnzeel, die de 84-jarige mevrouw Donken re gelmatig gezelschap houdt. „Het is ontzettend gezellig. We hebben zelfs al uitstapjes gemaakt naar de veiling en de woonboulevard." Het is overigens niet zo dat als mensen lid zijn van Anna Zorgt een aanvraag altijd wordt gehono reerd. „Het is niet 'u vraagt, wij draaien'. We zijn geen super markt", benadrukt Westdorp. Er vindt altijd een intakegesprek plaats. Soms blijkt dat aanvragers in hun eigen omgeving mensen hebben die kunnen helpen. In het specifieke geval van me vrouw Donken speelde eenzaam heid geen rol, maar bij sommige andere aanvragen wel. „In de toe komst wordt dit een speerpunt", verwacht Westdorp. „Gezinnen worden kleiner, kinderen trekken verder weg. Ik denk dat er steeds meer ouderen komen die per dag niet meer mensen zien dan de postbode en de maaltijdbezorger." Andere onderwerpen waar An na Zorgt zich de komende tijd op richt, zijn een pilot met de ge meente op het gebied van de WMO en het levensloopbestendig maken van woningen van oudere inwoners. Dit laatste valt onder 'belangenbehartiging', één van de vier pijlers van de coöperatie. De andere zijn de vrijwilligersbank, het zorgloket en het houden van welzijnsactiviteiten. Die laatste blijkt ook een schot in de roos. Ve le tientallen ouderen hebben zich al vermaakt met onder meer een spelletjesochtend, een bingo en een bezoek aan het museum. Het bestuur van de coöpera tie is onlangs versterkt met Ine van Ommen, die haar sporen in de zorg ruim schoots heeft verdiend als wijkverpleegkundi ge en manager bij Schutse Zorg Tho- len. Ze is nu het aanspreekpunt voor de twee vrij- willigerscoördinatoren. Die verhui zen binnenkort met hun spreek uur van het kleine kamertje in me disch centrum De Smisse naar een fonkelnieuwe ruimte in woon- servicecentrum Annahof, aan de haven. „Daar hebben we straks veel meer ruimte om onze leden met een zorgvraag te ontvangen, maar ook voor welzijnsactivitei ten en vergaderingen", stelt West dorp tevreden vast. „De ruimte wordt kaal opgeleverd. Onze vrij willigers gaan hem afwerken en inrichten." Laminaatvloer Elegance in 4 kleuren. I 8 mm met V-groef met hoogste hardheidsklasse incl. ondervloer, plinten en legservice door onze ervaren parketteurs voor maar 29,95 m2 Zelf leggen? Ook dan hebben wij superscherpe aanbiedingen voor u. Kijk voor een impressie op Ut J'v www.laminaatwinkel.c orr Kom naar Van den Berg! zaterdag 30 juli 2016 'De helft van het dorp is al lid' Rob Paardekam Sint-Annaland —Jacqueline Bruijnzeel, vrijwilliger am Jacquelien Bruijnzeel (I) houdt mevrouw Donken regelmatig gezelschap. De dames hebben het erg gezellig samen, foto mechteld jansen ItotaxmSpakket U maakt kans op 2 V.I.P. TICKETS voor Film by the Sea international Wm Zie voorwaarden: vandenbergautoschade.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76