Boot prolongeert zijn titel 23 SUPERCROSS MEER DAN EEN WEDSTRIJD A De Supercross in Aagtekerke was weer een groot succes. Het was vooral de sfeer die het 'm deed. Het draait niet alleen om de races. Alles er omheen is ook heel leuk zaterdag 30 juli 2016 Daniel Vervelde Aagtekerke Met een passio nele blik in de ogen staan drie mannen schreeu wend over een dranghek gebogen. Ronkende motoren snellen aan hun neus voorbij. Ze genieten zichtbaar, als een stel kinderen in een snoep winkel. Wat er om hen heen ge beurt, lijkt het drietal even hele maal niet meer in de gaten te heb ben. De fanatieke mannen zijn niet de enigen die hun vrijdagmiddag doorbrengen op het modderige crossterrein aan de Pekelingseweg in Aagtekerke, het decor van de 26ste Supercross. Net als tijdens de voorgaande edities genieten zo'n 1000 toeschouwers van hon derden coureurs, die met elkaar de strijd aangaan om een van de 33 startbewijzen voor de superfina le aan het einde van de dag. En de crossers zelf genieten op hun beurt weer van het massaal aanwe zige publiek. „Dit is voor mij hét crossevene ment van het jaar", vertelt Geer- ten Wisse uit 's-Gravenpolder. Hij is een van de honderden coureurs die naar Aagtekerke is gekomen. Hij rijdt in de MX2V-klasse. „Op geen enkele plek waar ik rijd, is zo veel publiek. Dat maakt het na tuurlijk extra leuk om hier te rij den. Bovendien is het lekker in de buurt, dus al mijn vrienden kun nen ook komen kijken." Voor Wisse is de editie van 2016 alweer de vierde Supercross waar hij aan de start verschijnt. Zijn ka meraad Martijn de Lange uit Ka- pelle, die in dezelfde klasse uit komt, beleeft daarentegen zijn Su percross-ontmaagding. Nog nooit eerder verscheen hij in Aagteker ke aan de start. „Maar ik vind het tot nu toe echt super. Moet je eens kijken hoe druk het is!" Geerten Wisse, Martijn de Lange De twee hebben de eerste van twee manches net achter de rug. Winnen is niet gelukt, maar dat geeft niet. „De Supercross draait, voor ons tenminste, niet alleen maar om het crossen zelf. Alles er omheen is ook heel leuk. Het is ei genlijk bijna een soort festival, maar dan op z'n Zeeuws. Alles gaat hier lekker boers." Nadat ze hun verhaal hebben ge daan, voegen de twee Bevelandse crossers zich weer tussen het pu bliek. In hun crossuitrusting zoe ken ze een plekje in de massa tus sen de mobiele biertappen en hamburgertenten, aan de rand van de crossbaan. Ze worden voor namelijk vergezeld door fanatieke mannen. Crossen is vooral iets waar de mannen warm van wor den. Toch is ook een groot aantal vrouwen naar de Pekelingseweg af gereisd. Dat zij kunnen crossen, is al lang bekend. Nancy van de Ven is een wereldtopper en neemt het in Aagtekerke op tegen voorname lijk mannen. Maar dat ze er ook van houden om naar het crossen te kijken, is voor veel mensen nieuw. „Eigenlijk kom ik ook voor al voor de mannen", grapt de Mid delburgse Danique, terwijl de mo toren met een oorverdovend ge luid voorbijrazen. „Grapje, hoor", zegt ze snel. „Ik heb gewoon een vriend." Samen met haar vriendin Miran da, eveneens uit de Zeeuwse hoofdstad afkomstig, kijkt ze haar ogen uit. Niet voor het eerst, want AAGTEKERKE Mark Boot heeft net als vorig jaar de winst in de superfinale van de Super cross in Aagtekerke gepakt. De coureur uit Burgh-Haamstede kreeg de zege niet cadeau, maar wist op het juiste moment aan kop te komen en behield zijn leidende positie in de laatste ronde. De Vlissingse Nancy van de Ven ging aanvankelijk als beste van start. Lange tijd was zij de leider in de wedstrijd. Zij raak te haar koppositie echter kwijt aan Roy Gijsel uit Heikant en werd uiteindelijk negende. Net als Van de Ven lukte het ook de Zeeuws-Vlaamse crosser Gijsel niet om de leidende posi- de afgelopen jaren is het tweetal al heel wat keren toeschouwer ge weest tijdens de Supercross. „Je moet denk ik wel van de motor sport en het crossen houden om hier als vrouw naar toe te gaan", zeggen de dames. „Wij zijn allebei echte crossfanaten, daarom zijn we hier. Als we niet zo veel met de sport hadden gehad, waren we denk ik niet gekomen." Maar net als Wisse en De Lange vinden ook de twee Middelburgse de sfeer het grootste pluspunt van de Supercross. „Eigenlijk is het tie tot het einde van de race in zijn bezit te houden. Enkele ron den voor het slot kon hij niet voorkomen dat Boot hem voor bijstreefde. De Schouwenaar slaagde er op zijn beurt wél in om als eerste de eindstreep te bereiken. Zo doende mocht hij voor het tweede jaar op rij de bovenste trede van het erepodium be klimmen tijdens de Supercross. Gijsel kreeg in de vorm van de zilveren medaille een doekje voor het bloeden en de derde plaats was weggelegd voor Ke vin Spruijt uit Meliskerke. Daar mee kende het evenement in Aagtekerke dus een compleet Zeeuws podium. een onbeschrijfelijk gevoel", zoe ken ze naar een verklaring voor hun voorliefde voor het evene ment in Aagtekerke. „Ik denk dat je het zelf een keer moet ervaren om het te begrijpen." De hamburgers en andere vette snacks die worden verkocht, laat het tweetal aan zich voorbijgaan. „We eten vanavond gewoon thuis", zeggen ze. Om vervolgens, net als de meesten, terug te keren en zich tot in de late uurtjes on der te dompelen in het feestge druis in de grote tent. Motorcross is niet alleen voor mannen. Dat bewijzen deze pitspoezen tijdens de Supercross wel. Evie (links) en Esmee laten de coureurs zien hoeveel ronden ze nog moe ten rijden tot het einde van hun manche, foto lex de meester Het is een soort festival

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69