te redden Zeelandia verkoopt bakkerijmachinetak ZTS aan Everbake 'Ik bezing nu de echte liefde' /V/IëUWERKBRK- Word bezorger SCHOUWEN-DUIVELAND 11 presentatie van het verhaal achter de triptiek Werken in de buitenlucht? tig jaar is overleden. Blijkbaar heeft Brussel andere regels." SchefFers blijft evenwel grote Elk schilderij mag je reproduceren, als de schilder langer dan tachtig jaar dood is waarde hechten aan het verhaal achter de triptiek. Hij neemt nu zijn toevlucht tot een digitale pre sentatie. „Als museum wil je vooral de betekenis van de ten toongestelde objecten uit de doe ken doen. Waarom heeft dit trip tiek van origine in Zierikzee ge hangen bijvoorbeeld? Een theorie is dat Philips het schilderij aan de stad heeft geschonken, nadat hij in 1504 door vererving de Spaanse troon besteeg. Hij ver trok met een vloot van 43 sche pen naar Spanje. Waarschijnlijk had hij heel wat huisraad en baga ge mee te slepen. Maar hoe dan ook, de meeste van die schepen waren eigendom van rederijen in Zierikzee. Philips voer zelf op de Juliaan, van Jacob Corneliszoon De Huibert. Met zijn portret bleef de koning toch ook aanwe zig in Zierikzee, toen de tweede stad van Zeeland." Het originele triptiek wordt (qua stijl) toegeschreven aan de meester van Het Leven van Sint Jozef, maar ook dat is tot op he den niet met zekerheid te stellen, aldus SchefFers. ben het er ook niet mee eens. Het verzoek gaat niet over on derhoud, maar wel degelijk over de herbestemming van de Oostkerk om dit topmonument te behouden. Hoeveel hebben we er daarvan in Zeeland?" De PGM stopt per 1 januari met de kerkdiensten in de Oost- kerk. De tijd dringt dus om met een oplossing te komen. „Nou, we zullen er netjes op blijven passen, al zullen we het onderhoud minimaliseren", zegt Van der Kluit. De redding van de Oostkerk is in zijn ogen 'een collectieve verantwoordelijkheid'. „Wij ontlopen die niet. We geven de kerk weg mét een bruidsschat. De antwoorden van het dage lijkse provinciebestuur bieden echter geen stap voorwaarts. Ik troost me nu met de gedachte dat ze wel willen blijven mee denken. Dat is nodig ook, want de Oostkerk is geen regulier maar een exceptioneel pro bleem." Everbake uit Dronten koopt een in Bruinisse gevestigd onderdeel van bakkerijgrondstoffenprodu- cent Zeelandia in Zierikzee. Dat heeft geen gevolgen voor het per soneel. Everbake neemt half sep tember Zeelandia Technical Solu tions BV (ZTS) over. Het bedrijf ontwikkelt, produceert, verkoopt en onderhoudt bakkerijmachines. De bakkerijmachines van ZTS zijn wereldwijd bekend onder de merknamen 'Zela' en 'Zelamatic'. Zeelandia verkoopt ZTS, omdat bakkerijmachines niet meer in het portfolio passen. Zeelandia wil zich concentreren op haar kernac tiviteit: leverancier van bakke rij-ingrediënten. Hier past de ont wikkeling, productie, verkoop en onderhoud van bakkerijmachines niet bij. Peter Eversdijk, directeur Everbake Group: „Voor ons zou de overname van ZTS een verster king betekenen van onze positie in de bakkerijmachinebranche in binnen- en buitenland en een be langrijke basis voor verdere groei. Everbake en Zeelandia werken al geruime tijd samen op het ge bied van totaaloplossingen voor de bakkerijmarkt in binnen- en buitenland. Everbake wil alle be drijfsactiviteiten van ZTS overne men en het huidige team van me dewerkers in stand houden. Everbake en Zeelandia zijn van plan om hun samenwerking in de toekomst voort te zetten om el kaars activiteiten in de markt te versterken. De ondernemingsraad van Zee landia is om advies gevraagd. Hij bezingt tijdens veertien intie me concertjes het geheim van ech te liefde, hoop en andere zaken rond Heart and Soul. De titel van zijn Europese tour. „Ik merk dat mensen echt geïnteresseerd zijn in de zaken waar ik over zing; lief de, hoop, positiviteit. Ja, ik ben wel veranderd sinds mijn laatste strandtour. Positiever. Ik zie en voel weer hoop. Ondanks alle el lende die je om je heen hoort en ziet. Mensen zeggen dat ik een op timist ben. Niet altijd hoor, maar als het slecht weer is zie ik wel net dat stukje blauw in de lucht." „Ik zie ook veel goeds om me heen. Tijdens mijn Heart and Soul- tour ontmoet ik veel mooie men sen, gelukkige mensen. Die ge woon lekker leven. Blij zijn. Mijn muziek brengt me naar die men sen. Ik geef ze niet alleen mijn mu ziek, maar ook mezelf. Mijn verha len, mijn gevoel." „Mijn idee over liefde is ook ver anderd. Ik heb nu de echte diepe liefde gevonden. 'The secret of love' is een liedje dat ik zing. Over echt houden van. Ik wilde een relatie waarin het zus en zo moest lopen. Ik hield dus niet van iemand, maar van een lijstje kwaliteiten. Die concertjes zijn zo fijn. Ontspannen men sen en mosselen of een biertje na 'Ik hou van je omdat jij het bent' zing en voel ik nu." „Ik kom graag in Zeeland. Ik ben hier geboren en getogen. Die concertjes zijn zo fijn. Ontspan nen mensen en een pannetje mos selen of een biertje na." Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www. kranten bezorgen.nl zaterdag 30 juli 2016 Sil van Mil, kunstenares De triptiek van Philips de Schone en Johanna van Casti- lië, met centraal het paneel met het Laatste Oordeel. FOTO STADHUISMUSEUM Frank Balkenende Bruinisse „De zee zien terwijl je zingt. Dat is te mooi om waar te zijn", glim lacht singer-songwriter Stefan van de Sande. Morgen begint de uit Middelburg afkomstige trou badour in Renesse een Zeeuwse tour langs strandpaviljoens. Annemarie Zevenbergen Renesse —Stefan van de Sande Stefan van de Sande speelt 31 juli en 8 en 14 augustus in Our Sea side in Renesse. Info programma: stefanvandesande.nl/gigs Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en de PZC. 's Morgens voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. aantrekkelijke A-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 13 jaar. Legitimatie verplicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67