WÊÈÊ mmè Ruin Formidabel doet z'n naam eer aan 22 ZEELAND Kyle Doesburg en Douwe Zeegers scoren ieder twee keer Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser verslaat de West-Zeeuws- Vlaamse selectie met 6-0. CfVnt b JKJ»!! Hoek speelt vandaag eerste wedstrijd op eigen kunstgras. Royal Knokke FC is de opponent. Dit was een trainingswedstrijd tegen een mindere tegenstander, maar ik ben niet honderd procent tevreden Hoek speelde gistera vond in Biervliet te gen de West-Zeeuws-Vlaam- se selectie zijn derde oefenduel in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. Het werd voor de ploeg van trainer Jan nes Tant een 6-o-zege. De uitslag deed hem niet zo veel. „Dit was een trainingswed strijd tegen een mindere tegen stander, maar ik ben niet honderd procent tevreden." De blessure van Nick De Groote baarde hem meer zorgen. „Je wilt zo weinig mogelijk blessures op lopen en met een fitte groep aan de competitie beginnen." De Groote viel vlak voor rust uit met een voetblessure nadat hij in een ogenschijnlijk onschuldig duel een trap tegen zijn voet kreeg. „Het doet nog pijn", zei de middenvelder later. Josimar Pattinama was niet fit genoeg om te spelen. Eerder deze week raakte de aanvaller gebles seerd aan zijn enkel op de trai ning. Hij deed wel mee in de war- ming-up, maar liet de wedstrijd I •«KGB CC J 1 L mr -ff aan zich voorbijgaan. „Het voelt al beter, maar ik neem geen risico's. De competitie begint pas over drie weken." Zowel De Groote als Pattinama komt vandaag in de eerste wed- strijd op het kunstgrasveld tegen Royal Knokke FC niet in actie. Pat tinama: „Er komen nog genoeg wedstrijden. Ik bekijk het volgen de week op de training hoe ver ik sta." Hoek was vanzelfsprekend ster ker dan de tegenstander, dat met spelers uit lagere klassen in het za terdag- en zondagvoetbal aantrad. Kyle Doesburg anticipeerde in de zevende minuut uitstekend op een voorzet van De Groote. Daar na kopte Doesburg uit een voor zet van Armand Doka raak. Voor rust scoorde Douwe Zeegers de 3-o. In de tweede helft maakte Leo nardo Faioli de 4-0daarna maak te Zeegers de 5-0 en bepaalde Guillaume Clinkemaillie de eind stand op 6-0. Tant wisselde in de rust vijf spelers. Ook de Zeeuws-Vlaamse selectie kreeg kansen. Ook gisteren tijdens de der de dressuurdag van Jumpin' De Weel was het niveau hoog. In de klasse Zi deel den Emily Wiskerke (Kort- gene) en Mieke Evertse uit Heinkenszand de buit. Het algemeen klassement was een prooi voor Annemijn Boogaard. Wiskerke liep in de eerste proef met de in de zijgan gen excellerende vosruin Fighter naar de eerste plaats (66,76 procent). Emily Wis kerke: „Ik ben tevreden. Fighter liep heel fijn, werk te goed mee. En kon zo de proef mooi afwerken. Het was een goede generale voor het Zeeuws kampioen schap over veertien dagen." In de tweede proef eiste Mieke Evertse met de mooi in balans lopende en krach tig galopperende ruin For midabel de zege op. „Werk zaamheden op stal maakten nogal indruk op Formida bel. De voorbereiding was dus niet ideaal", vertelde Evertse. „Het was voor For midabel pas zijn tweede wedstrijd in Zi. Bij het de buut op Zeeland Outdoor Dressage werden we met een eerste. Het percentage van 66,62 vandaag bewijst dat hij in goede vorm is." Annemijn Boogaard stuur de de in de uitgestrekte gan gen, appuyementen en ga- Het was voor Formidabel pas zijn tweede wedstrijd in Z1 lopwissels achtten scorende ruin Fullspeed TC in beide proeven naar de tweede stek (66,47 en 65,59 pro cent). De combinatie uit Oudelande sleepte daarmee ook de overallprijs in de wacht. Juryvoorzitter Jack Moe- rings: „Het waren drie aan sprekende combinaties. Leuk om aan het werk te zien. Paarden met drie cor recte gangen, die mooi in ba lans door de proef hepen. Het waren ook paarden die door de amazones netjes werden voorgesteld." De klasse M werd gedomi neerd door Claudia Witte en Marijke van Giesen van de Hexagon-dressuurstal uit Schore. Claudia Witte (Vrouwenpolder) liep in M2 met de merrie Hexagon's Fi- lamanda twee keer op rij naar de zege (66,83 en 65,33 procent). Marijke van Gie sen uit Zaamslag en Hexa gon's Furious eindigden op de tweede plaats (64,67 en 65,25 procent). Met veel expressie en pre cisie stuurde Marijke van Giesen de ruin Hexagon's G-Point in de klasse Mi naar de winst (70,00 en 71,66 procent). In L2 verdeelden Claudia Witte en Nathalie van der Endt de winst. Claudia Wit te stuurde in de warmloop ronde de mooi gedragen lo pende merrie Hexagon's Ho- mema met de megascore van 72,16 procent naar de overwinning. In de herkan sing liep Nathalie van der Endt (Kruiningen) met de mooi in cadans lopende hengst Duval's Hilton naar de eerste plaats (70,50%). Nathalie van der Endt: „Het ging goed en ik ben tevre den, maar het kan nog be ter. Hilton kan in de proef soms erg sterk worden. Dan heb ik nog moeite om hem terug te nemen. Maar dat ging in de tweede proef al weer beter. We vormen steeds meer een combina tie." zaterdag 30 juli 2016 Hoek kampt met blessures Aector Dooms Biervliet I. i -•- Wit /M i Douwe Zeegers (midden) was twee keer trefzeker voor Hoek in het duel met West-Zeeuws-Vlaamse selectie, foto peter nicolai —Jannes Tant, trainer Hoek Lucien Roelandt Nisse Mieke Evertse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58