ZEELAND 21 Hans Peter Minderhoud is klaar voor de Spelen. Hij is een man met een missie. Hans Peter Minderhoud Volgens diverse statistiekenbureaus gaat Hans Peter Minderhoud deze zo mer olympisch goud halen. Net als bij voorbeeld sprintster Dafne Schippers. Het zijn prognoses op basis van resulta ten uit het verleden. De dressuurruiter uit Oosterbeek heeft er weinig mee. Het is koffiedik kijken. Zeker omdat het paard waarmee hij in Rio de Janei ro goud had moeten halen, Glock's Flirt, niet fit genoeg is voor deelname. Minderhoud gaat nu met de tophengst Glock's Johnson TN NOP op voor drie missies. „De eerste missie was geselecteerd te worden door de bondscoach", zegt de 42-jarige ruiter. „De tweede missie is om goed en wel in Brazi lië te komen. Jo hnson heeft nog nooit gevlogen. Dus dat is altijd even af wachten hoe dat gaat. Met andere paar den heeft dat nooit problemen opgele verd, alleen moet het nog wel even gebeuren. De derde mis sie is natuurlijk om zo goed mogelijk te presteren op de Olympische Spe len." De uit Westkapelle afkomstige Min derhoud woont al jaren in Gelderland. Eerst in Harskamp en sinds een paar jaar samen met Edward Gal in Ooster beek, op de hypermoderne manege van hun Oostenrijkse sponsor Glock. Het dressuurduo heeft bijna alles wat er staat zelf bedacht. „Natuurlijk heb ben we de tekeningen niet zelf ge maakt, maar het zijn wel grotendeels onze ideeën. Ik ben geen ras-Gelderlan der, maar ik voel me echt op mijn plek hier. Mooi centraal in het land en te gen de bossen aan. Ik merkte dat de paarden zich na de verhuizing uit Hars kamp naar Oosterbeek ook meteen thuis voelden." Op de Veluwe wordt de basis gelegd voor potentieel succes in Rio. In alle rust worden de paarden dag in dag uit klaargestoomd voor het meest presti- gieuze evenement in de sport. „Rio is echt iets waar ik naar uitkijk. Het eve nement zit al vrij lang in mijn achter hoofd. In zo'n jaar voor de Spelen leeft het enorm bij iedereen." Minderhoud nam ook deel aan de Spelen in 2008, in Hongkong. Daar haalde hij zilver met de Nederlandse dressuurequipe. Hij weet inmiddels van de hoed en de rand. „Door die er varing weet ik dat ik heel goed mijn ei gen gevoel moet blijven volgen. We wa ren toen tweeënhalve week voor de eerste wedstrijd al aanwezig in Hong kong. Ik moest opletten dat ik niet té hard ging trainen. Ik heb mijn eigen schema: zes dagen trainen, één dag rust. Maar toen ik op die rustdag in mijn korte broek allerlei concurrenten flink zag trainen, ging ik toch automatisch denken dat ik niet fa natiek genoeg was. Ik moet mijn gevoel niet laten beïnvloe den. Nu zijn we er een week van tevo ren. Dan komt het zeker goed." Minderhoud heeft zijn paard Johnson na lange afwezigheid weer terug in de wedstrijdring. Zijn eerste keus voor Rio is geblesseerd geweest en diende de fokkers met dekkingen. „Door de blessure liepen we iets achter op sche ma, maar toen we vorige maand na tien maanden weer in de ring stonden, was het direct als vanouds. Ik kneep hem vooraf wel een beetje. Het CHIO in Rotterdam was geen kleine wed strijd, maar Johnson snapt het spelle tje. We liepen meteen een persoonlijk record. In Rio gaat de vorm van de dag belangrijk zijn. De concurrentie is groot. Een teammedaille moet zéker mogelijk zijn. Uiteindelijk moeten we voor goud gaan. Hoe moeilijk het ook zal zijn. In eerste instantie is de team prestatie het belangrijkst voor mij. Daarna ga ik voor een zo goed moge lijk individueel resultaat. Als ik een heel goede dag heb, kan dat een po diumplaats zijn. Het kan ook zomaar de achtste of negende plaats worden. De top zit ontzettend dicht bij elkaar." len mag, moet ze haar programma voor de komende periode aanpas sen. „Volgende week staat een we reldbekerwedstrijd in Canada op het programma. Normaal gespro ken zou ik daar maar één week blijven, maar nu plak ik er nog ze ven dagen aan vast. Daar kan ik me optimaal voorbereiden op de Spelen. Uiteindelijk zal ik een week voor de wedstrijd naar Rio de Janeiro afreizen." De uit Zierikzee afkomstige mountainbikester (25) kan het zelf nog amper bevatten. „Het gaat al lemaal zo snel en het lijkt nog zo onwerkelijk, maar toen ik vanoch tend wakker werd, besefte ik dat het echt geen droom, maar werke lijkheid is. Het is fantastisch. Ik ben erg blij." De afgelopen periode koos Terpstra nota bene voor een ont spannende aanpak, niet wetende dat ze in augustus naar de Spelen zou gaan. „Na het EK heb ik voor al trails gereden en geen specifiek Ik geniet van het feit dat ik alsnog naar de Spelen mag. Ik begin onbevangen aan de wedstrijd trainingsplan gebruikt, omdat de ze zomerperiode het juiste mo ment daarvoor leek te zijn. Het is wellicht niet ideaal. Als ik vooraf had geweten dat ik alsnog naar Rio zou gaan, had ik het anders aangepakt." Toch heeft ze vertrouwen in een goede afloop. „Ik voel me goed. Door alle media-aandacht heb ik nog niet veel aan de wed strijd zelf kunnen denken, maar dat is juist goed. Ik heb de neiging om mezelf te veel druk op te leg gen. Dat is mijn grootste valkuil. Verder geniet ik van het feit dat ik alsnog naar de Spelen mag. Ik be gin onbevangen aan de wed strijd." zaterdag 30 juli 2016 'Ik moet mijn gevoel blijven volgen' Robert Hüsken Oosterbeek Sport: paardensport Geboren: 7-10-1973 Woonplaats: Oosterbeek Hoogtepunten: EK- winst team in 2007 en 2015, WK in 2010. Teamzilver Spelen 2008. amper bevatten Anne Terpstra had de hoop op deelname aan de Olympische Spe len al opgegeven, foto cees baars

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57