O CD 20 ZEELAND Van der Lijke blijft in de top twintig Feyenoord Al op trainingskamp Schouws duo naar WK beachtennis k De fanclub Dansen buiten Rio de Janeiro Ook na de derde etappe staat Nick van der Lijke uit Middelburg nog altijd in de top twintig van de Ronde van Denemarken. De wielrenner van Roompot Oranje Peloton werd gisteren 21ste in de rit van Aabenraa naar Velje en handhaafde zich daarmee in de top. Hij zakte wel twee plaatsen, van de vijftiende naar de zeventiende stek. De ach terstand van Van der Lijke op de Deense koploper Michael Valgren bedraagt 37 secon den. Zijn ploeggenoot Brian van Goethem uit Sluiskil werd gisteren 74ste. Hij zakte van de dertigste naar de veertigste plek. De selectie van Feyenoord onder 19 jaar (Ai) strijkt vanaf maandag neer in Oostkapelle. De Rotterdamse ploeg belegt een vijfdaags trainingskamp op Walcheren. Feyenoord speelt twee oefenwedstrijden. Dinsdag 2 augustus is in Zoutelande op het terrein van De Meeuwen Jong Zeeland de sparringpartner, vrijdag 5 augustus is Oost kapelle op sportpark Duinhelm de oppo nent. Beide wedstrijden beginnen om 19.30 uur. Feyenoord onder 19 jaar staat onder lei ding van de trainers Damien Hertog en Ul- rich van Gobbel (assistent). Maandag wordt vanaf 15.00 uur getraind. Het Schouwse duo Ronald van Slooten en Pieter Boot mag naar het WK beachtennis. De titelstrijd vindt van 4 tot en met 7 augus tus plaats in het Italiaanse Cervia. Boot (Zierikzee) en Van Slooten (Zonnemai- re) zijn regerend Nederlands kampioen. Het koppel, dat al eens in actie kwam op het Eu ropees kampioenschap, kreeg voor de mon diale titelstrijd in Italië een wildcard van de Internationale Tennis Federatie (ITF). Dat betekent dat er geen zware kwalificatieron den gespeeld moeten worden. Het Italiaanse duo Michele Cappelletti en Matteo Marighella verdedigt in Cervia de wereldtitel. Beachtennis is de laatste jaren sterk in opkomst. Lacrosse Voetbal Wielrennen Mountainbikester Anne Terp stra kan het nog steeds nauwelijks geloven. Hoewel ze in eerste in stantie niet aan de kwalificatie-eis voldeed, mag ze vanwege een posi tieve dopingtest van de Russische Ekaterina Anosjina alsnog naar de Olympische Spelen. Terpstra komt op 20 augustus in actie op het onderdeel crosscountry. Het zijn hectische dagen voor Anne Terpstra. Nadat ze eergiste ren te horen kreeg dat ze alsnog naar de Olympische Spelen in Rio de Janeiro mag, staat haar telefoon roodgloeiend. „Ik had niet ver wacht dat het zo'n impact zou hebben", bekent ze. „Zo veel me dia-aandacht ben ik niet gewend." Ze realiseert zich dat het heel bijzonder is. Met een elfde plaats op het EK mountainbike voldeed ze in eerste instantie niet aan de olympische eis. Terpstra mag ech ter alsnog de plaats innemen van de geschorste Russin Ekaterina Anosjina. Het kwam als een don derslag bij heldere hemel. Hoe anders zag het er begin dit jaar voor Terpstra uit. „Vorig jaar haalde ik bijna de kwalificatie-eis, dus ik hoopte afgelopen winter de laatste stap richting de Olympi sche Spelen te zetten. Dit jaar ging het echter minder voorspoe dig dan gehoopt. Sterker nog, ik kwam eigenlijk niet meer in de buurt van de kwalificatie-eis." Ze had de hoop op deelname aan de Spelen opgegeven. „Nadat ik elfde was geworden op het EK mountainbike in Zweden was ik enorm teleurgesteld. Ik moest im mers minimaal tiende worden om naar de Spelen te mogen. Het ging om secondenwerk, dus het was ontzettend zuur. Natuurlijk had ik de afgelopen dagen het nieuws over Anosjina gehoord, maar ik durfde niet echt te ho pen. De kans dat ik alsnog naar de Spelen zou mogen was simpel weg erg klein." Nu Terpstra alsnog naar de Spe- Hans Peter Minderhoud zat dicht tegen het team voor de Spelen van Lon den 2012 aan. Er kwamen toen veel Nederlanders de Noordzee over om de dressuurequipe aan te moedigen. „Die fanclub zal nu niet zo groot zijn. Het is een dure reis. Mijn ouders twijfelen nog of ze meegaan, al denk ik dat mijn vader en zus wel meegaan. Ook de mede-eigenaren van Johnson gaan mee." Alle paardensport vindt plaats net buiten Rio de Janeiro, in het Olympic Eques- trian Centre. Dressuur is van 10 tot en met 15 augustus. Groot-Brittannië is de re gerend olympisch kam pioen bij het team. De Britse amazone Charlot te Dujardin op het indivi duele onderdeel. Minder houd ziet echter Duits land als favoriet voor het goud. „Ze hebben fantas tische jonge paarden met goede ruiters. Dat ziet de jury graag. Ook moeten we afwachten hoe goed Dujardin gaat scoren. Zij kan dat hele Britse team flink omhoog krikken." zaterdag 30 juli 2016 WIELRENNEN VOETBAL BEACHTENNIS VC Vlissingen vervolgt zijn weg in de oe fencampagne. De ploeg van trainer Ruud Pen- nings speelt vandaag (zaterdag) tegen Zee- landia Middelburg. De ontmoeting op het sportpark aan de Irislaan begint om 19.30 uur. Andere oefenduels zaterdag zijn: Bruse Boys-Strijen (14.30), Tholense Boys-Seroos- kerke (15.00) en FC Bergen-Apollo'69 (14.30). Davy Gunst uit Yerseke komt met het Ra bobank Development Team vanaf zaterdag aan de start in Kreiz Breizh, een meerdaagse wielerwedstrijd in het midden van Bretagne. Er staan vier etappes op het programma. Zon dag worden er twee ritten verreden. De laat ste Nederlandse winnaar was de uit Middel burg afkomstige Nick van der Lijke. l Jorrit Duininck uit Kloetinge heeft op het EK lacrosse ook de tweede wed strijd met het Ne derlandse team gewonnen. In- Boedapest werd gisteren Rusland met 15-4 versla gen. Lacrosse is een combinatie van basketbal, hock ey en American football. l Julius Bliek is toegevoegd aan de selectie van Jong Zeeland. De voetballer van Kloetinge speelt dinsdag 2 augustus tegen Feyenoord on der 19 jaar. Dat gebeurt in Zoute lande, aanvang 19.30 uur. S Antwan Tolhoek en Johnny Hoo- gerland komen vanaf dinsdag in actie tijdens de Ronde van Bur gos. De etappe koers duurt tot en met zaterdag en telt vijf etappes. Zowel Tolhoek als Hoogerland rijdt voor Room pot. ■c o q. (0 Terpstra kan het nog Job de Feijter Apeldoorn Hans Peter Minder houd kijkt uit naar de deelname aan de Olym pische Spelen. FOTO ARD BRONKHORST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56