ZEELAND 9 BRIEVEN Ik voel intens mee met de be woners van de wijk Oostmo- lenpark in Kloetinge nu hun brievenbus is gesneuveld, al heb ik niet de illusie dat door dit schrijven die van ons zal terugkeren. Wij, 240 inwo ners van het dorp Oud-Sabbin- ge, missen namelijk sinds kort óók onze enige rode brie venbus in de Ring. PostNL heeft als argument dat nu eenmaal minder post wordt verstuurd en daarom minder brievenbussen nodig zijn. Wij blijven echter maan delijks voor de eigen zaak re keningen versturen, als er een baby is geboren een felicitatie en iemand overleden de fami lie een condoleance. Eeen ern stig zieke tante in Drenthe krijgt af en toe een kaartje; oma en opa worden regelma tig verrast met een groet van de kleinzoons. We brengen nu de post na een rit over de dijk naar Wol- phaartsdijk of Goes. Een dorp zonder brievenbus zou eigen lijk niet moeten mogen. Houdt op met het pompen van geld in maatregelen die niet werken. Wie houdt zich in Nederland aan de snelheid of welke regel ook. Een door getrokken lijn op tweebaans- wegen, ik kan wel inhalen. 130 km, voor die sukkelaars, maar niet voor deze uitmun tende chauffeur. Niet met ta blet bezig zijn tijdens het rij den en dan een excuus beden ken als je een eenzijdig onge luk bouwt. En je beleeft nog erger als conformistisch chauffeur. Je rijdt 80 waar je maximaal 80 mag. Links een doorgetrokken streep met groen en op je trekhaak een Opel Insignia. Op de Thoolse brug voegt hij uit, accelereert en gooit zijn auto terug op de rijbaan richting Poortvliet. Bij het stoplicht Oesterdam heeft hij 300 meter voorsprong ach ter de voorgaande auto, die ook 80 rijdt. Dit ziende kan het geld beter besteed wor den dan aan het ombouwen van 80/60 wegen (waar ook bijna niemand 60 rijdt). Mis schien een beter fietspaden netwerk? Volgens de krant van 26 juli zou het Europese Hof van Jus titie hebben bepaald, dat er geen natuurcompensatie mag plaatsvinden voorafgaand aan een uitbreiding van de Ant werpse haven. Dat is niet juist. In het arrest staat, dat het in strijd is met de Europe- se Vogel- en Habitatrichtlijn om bestaande natuur te ver vangen door nieuwe natuur en dus onwettig is. De beoor deling van de milieueffecten bij de aanleg van de Saefting- hezone is verkeerd gebeurd. Daarmee wordt een streep ge haald door het geplande Saef- tinghedok. De uitspraak van het Europe se Hof is ook van toepassing op de omringende polderge bieden, inclusief de Prosper- polder. Omdat die tegen de Hedwigepolder aanleunt, is het denkbaar dat het arrest ook van invloed is op de voor ziene ontpoldering. Juristen zoeken dat uit. Inwoners van Zeeland gaan al naar ziekenhuizen buiten Zee land voor complexe operaties. De Raden van Bestuur weten dat toch ook. Gezien het, een grotendeels door het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis zelf gekweekte, wantrouwen in een snelle en adequate behandeling, pein zen veel Zeeuwen er niet meer over naar een Zeeuws ziekenhuis te gaan. Buiten de provincie zieken zorg krijgen, ervaren inwo ners als normaal. Bestuurders denken nog provinciaal? Buiten de provincie treft men immers de ziekenhuizen die voldoende patiëntenaanbod hebben om voldoende ge traind te zijn complexe opera ties goed te verrichten. Een fusie tussen de twee Zeeuwse ziekenhuizen wordt ook een complexe operatie. Er zit veel oud zeer. Een gedwongen fusie zal er wel komen. Men moet wel, an ders wordt de ziekenhuiszorg in Zeeland: één achteraf zie kenhuisje. Gelok I Burgemeester Gelok van Bor- sele verwijt het Centraal Or gaan opvang Azielzoekers (COA) een gebrek aan fatsoen door hem niet op de hoogte te brengen van de ontwikke lingen omtrent het asielzoe kerscentrum. Ik weet niet of het korteter- mijngeheugen van de heer Ge lok nog helemaal intact is, maar het COA behandelt de burgervader op precies dezelf de manier zoals hij de bewo ners van 's-Gravenpolder en 's-Heer Abtskerke heeft be handeld. Wij wisten ook van niets. Schuif de schuld dat u zogenaamd aan de 'schand paal' bent genageld niet in de schoenen van het COA, maar steek de hand in eigen boe zem. Het is door toedoen van uw eigen werkwijze dat u on tevreden burgers hebt. Trek uzelf uit deze slachtoffer rol en leer ervan. Bedenk: Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet. Het is fijn te weten dat de heer Gelok nu met hetzelfde frustrerende gevoel zit als wij. Het commentaar in de krant van 16 juli vindt het zwak van burgemeester Gelok van Bor- sele dat hij het besluit over een asielzoekerscentrum tus sen 's-Gravenpolder en 's-Heer Abtskerke uitstelt. Ei genlijk een teken van zwakte omdat er tegenstand is vanuit de bevolking. Ondemocra tisch zelfs. Ik denk juist dat dit is wat een burgemeester moet doen. Een beslissing heroverwegen als er zo weinig draagvlak is. Elders in het land doet men dat ook. Dit getuigd alleen maar van verstandig voortschrijdend in zicht. Weer een ongelukkige lan ding in Vlissingen uit wat men nog steeds tracht te noe men glijbaan. Men kan doen en laten wat men wil, maar een stortkoker zoals aannemers die gebrui ken om puin in de container te laten verdwijnen wordt nooit een glijbaan. Een glijbaan, al dan niet over dekt, heeft meerdere hellings- vormen die veroorzaken dat een persoon eerst snel gaat en dan afgeremd neerkomt. Bij de gemeente Vlissingen is vast wel iemand die even de tijd kan nemen om kinder- speelplaatsjes te bekijken. Veel succes. De afgelopen dagen werd het nieuws in ons land beheerst door de nieuwe rage Poke mon Go. Jongeren zijn in de ban van het vangen van virtuele mon stertjes op hun scherm en het beheerst momenteel het straatbeeld. In het verkeer zorgt het soms voor gevaarlijke toestanden wat natuurlijk onwenselijk is. Maar als moeder van twee pu bers en acht weken zomerva kantie voor de boeg zie ik ook de voordelen van dit spel. Uren zijn ze al fietsend en wandelend op zoek naar die speciale pokemon. Ze komen onderweg mede pokemon- spelers tegen waarmee ze een praatje maken of tips uitwis selen. Dus laten we niet te veel kla gen over dit spel maar er ook de voordelen van zien. In ie der geval zijn de jongeren met dit spel heerlijk buiten en sociaal en lichamelijk in beweging! zaterdag 30 juli 2016 U kunt uw brief (max. 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen of 08801-30210 Brievenbus Gisela Nijsse Ring 5, Oud-Sabbinge 80/60 km wegen L. Jacobs Populierestraat 23, 's-Gravenpolder Natuurcompensatie Protest tegen de komst van een asielzoekerscentrum bij 's-Gravenpolder. Veel inwoners van 's-Gravenpolder en 's-Heer Abtskerke zijn niet blij met hoe burgemeester Gelok hen heeft behandeld, archieffoto johan van der heijden Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek Complexe operaties J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk A. Rommers Kamperfoeliestraat 2, 's-Gravenpolder Gelok II A. Hoogesteger Graaf Adolfstraat 2, Goes Glijbaan Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Pokemon Astrid Bochardt-Ysebaert Blokjesplaat 48, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45