u i" Eiilp ZEELAND 7 EVENEMENT: Peerock De artiesten worden verwend met mosselen. Het is belangrijk dat ook zij het naar hun zin hebben Jongeren gepakt met mes en voor identiteitsfraude Als ik uit mijn raam kijk en de tent zie staan, maakt mijn hart wel even een sprongetje Meisje onwel in strandhuisje Auto brandt volledig uit 112 NIEUWS niet voor niks verwend met een lekker bord Zeeuwse mosselen. Sturm: „Het is belangrijk voor de sfeer op het festival dat zij het ook naar hun zin hebben." Het festival ging van een 'jan boerenfluitjes-sfeer' onder de or ganisatie in 1994 naar een groep die anno 2016 op een professione le manier te werk gaat. Communi catie verloopt tegenwoordig via de portofoon, hekken voor de om heining halen ze niet meer bij het plaatselijke bouwbedrijf maar worden geleverd door een ver huurbedrijf en je zult de heren niet snel meer betrappen op een biertje tijdens het festival. „Dat deed ik vroeg wel", vertelt Sturm. „Toen zag ik mezelf veel meer als één van de gasten. Nu kan ik het me niet meer voorstellen dat ik op die avond drink. Op mijn werk drink ik toch ook niet?" Met een organisatie die steeds professioneler wordt, zou je ver wachten dat Peerock de komende jaren wil groeien. Luijk: „Nee, dit is groot genoeg. We moeten dit gewoon volhouden. Als we groter worden, moeten we een heel le ger aan beveiligers gaan inhuren en de entree verhogen. Daar zit ten we niet op te wachten. Dit is leuk zo." Sturm is het met hem eens. „We zijn uitgegroeid tot wat we wilden. Zeshonderd be zoekers is geweldig." En al die bezoekers zijn van avond vanaf 18.30 welkom. Dan gaat de tent in de Oude Haven open en barst de 22ste editie (2014 is overgeslagen) van Pee rock los. zaterdag 30 juli 2016 Thomas Zwijsen op het zoge noemde barpodium, een nieuw element op Peerock in 2015. JOHAN VAN DER HEIJDEN Johan Sturm, presentator RENESSE De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag in Renesse twee meisjes aange houden voor identiteitsfraude en een 16-jarige jongen uit Groede bekeurd voor het be zit van een mes. De meisjes, een van 17 uit Hellevoetsluis en een van 16 uit Wenum Wie- sel, hadden id-bewijzen van ie mand anders bij zich. Beveili gers van een discotheek merkten dit op. De meisjes kregen een proces-verbaal en moeten naar HALT. Een me dewerkster van een horecage legenheid betrapte de jongen. Het mes is vernietigd. hoog reüniegehalte —Johan Sturm, presentator Johan Sturm (I) en Wijnand Luijk houden zich bezig met het op bouwen van Peerock 2016. foto mechteld jansen The Jacks aan het werk op de negentiende editie van Peerock in 2012. ARCHIEFFOTO WILLEM MIERAS Colijnsplaat zaterdag Het is de 22ste editie van Peerock in Colijnsplaat. Om 18.30 is de tent open, aanvang 19.00 uur DOMBURG De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KN- RM) in Westkapelle is donder dagavond omstreeks 20.15 uur uitgerukt om hulp te verle nen aan een meisje dat onwel was geworden in een strand- slaaphuisje tussen Westkapel le en Domburg. De KNRM zette een kusthulp- verleningsvoertuig in om het toegesnelde ambulanceperso neel sneller over het strand te kunnen vervoeren. Het onwel geworden meisje had waarschijnlijk een allergi sche reactie gekregen. Ze is ter controle per ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. VLISSINGEN Aan de Merkenburg in Vlissin- gen is in de nacht van donder dag op vrijdag een auto uitge brand. Dat gebeurde om streeks 04.00 uur. Het vuur woedde aan de achterkant van het voertuig. Buurtbewoners ontdekten de vlammen, waarna de brand weer werd gealarmeerd. Een buurtbewoner wist zijn auto die in een naastgelegen par keervak stond, nog te redden door deze snel te verplaatsen. Van de brandende auto is niet veel meer over. Een berger heeft de resten van het voer tuig meegenomen. De oorzaak van de brand is niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43