6 ZEELAND Beginnende Zeeuwse bandjes een podium bieden en ze koppelen aan gevestigde namen. In 1994 het doel van de eerste editie van Peerock in Colijnsplaat. De organisatie gaat anno 2016 op een professionele manier te werk LOCATIE VAN DE DAG PEEROCK IN COLIJNSPLAAT 10 ZOMERSE TIPS/ Het idee kwam des tijds van een groepje studenten uit Colijns plaat, dat Peerock or ganiseerde. Nu, 22 jaar later, is het festival volgens de organisatie een stuk professione ler dan 'de studentenfuif uit 1994, maar het doel is nog niet veran derd. Dit jaar staan namelijk vier beginnende Zeeuwse bands op het podium. Johan Sturm (63) en Wijnand Luijk (51) zijn vanaf de eerste edi tie betrokken bij het festival. Sturm als presentator en Luijk eerst als hoofdsponsor en tegen woordig als voorzitter. Ze zijn trots op het Peerock dat ze, samen met de rest van het bestuur en de vele vrijwilligers, hebben opge bouwd. „Als ik dan uit mijn raam kijk en de tent zie staan, maakt mijn hart wel even een spronge tje", vertelt Sturm. „Het festival bestaat nu bijna een kwart eeuw en is een soort Noord-Bevelands erfgoed geworden. Het leeft ook echt bij de mensen op het eiland." Dat het leeft bij de Noord-Bevelan ders is volgens Luijk te merken aan de sfeer die er hangt op het festival. „Peerock heeft een groot reüniegehalte", aldus de voorzit- ter. „Veel mensen komen hier op af om elkaar weer eens te zien." Luijk noemt hierbij niet alleen de mensen die geboren zijn in Co lijnsplaat en ergens anders zijn gaan wonen maar ook de vaste campinggasten die zorgen dat ze in het weekend van Peerock op de camping in de omgeving staan. Toch moeten mensen van buiten het eiland zich er niet van laten weerhouden om naar het festival te komen. „Het is juist leuk om als buitenstaander te komen, je leert snel genoeg mensen kennen. Het is gewoon een gezellig dorpsfesti val." De avond begint met een paar speelse bands. Daarna komt Ann May of zoals Luijk haar noemt 'Cé- line Dion met ballen'. Vervolgens zorgt Joost de Lange voor een lek ker potje rock en blues en sluit 666 The Nightmare de avond af. „Zij spelen veel covers van beken de hits dus dat wordt gegaran deerd een feest", aldus de voorzit ter. Niet alleen de festivalgangers be leven altijd een gezellige avond op Peerock, ook de artiesten worden flink in de watten gelegd. In een kleine witte tent achter de festival tent worden de artiesten ontvan gen en wordt het ze, zoals Sturm vertelt, gemakkelijk gemaakt. Hoe dan? „Met mosselen", vertelt de presentator. De artiesten worden zaterdag 30 juli 2016 ZATERDAG TIP 1 Lutherse kerk, Zierikzee In het kader van de Open Monu mentendag wordt iedere maand een monument op Schou- wen-Duiveland opengesteld. De ze maand is het de Lutherse Kerk in Zierikzee. Dit voormalig huis Ravenstein is sinds 1755 in gebruik als Lutherse kerk. Er is iemand aanwezig die uitleg geeft. Tijd en plaats: Gat van West Noord-West 1,10.00-16.00 uur TIP 6 Schaerendiekdag, Scha- rendijke De Schaerendiekdag is een ge zellige dag vol kinderactiviteiten, livemuziek en een georgani seerde markt. De toegang is gratis en de ac tiviteiten vinden plaats op diver se locaties, onder meer in de Dorpsstraat, Platteweg en op het Bethlehemplein. Tijd en plaats: Dorpsstraat, van 10.00 tot 17.00 uur TIP 7 Creatief en Kunst Markt, Goes Centrum 't Westlicht houdt van daag haar eerste Creatief en Kunst Markt. Op deze gratis te bezoeken markt/beurs is van al les te ervaren, te zien en te koop op het gebied van creativiteit en kunst. Tijd en plaats: Singelstraat 7, van 10.00 tot 16.00 uur ZONDAG Zaterdag is het Power Hor- se Competitie in Noordwelle. TIP 2 Power Horse Competi tion, Noordwelle Dag met o.a. demonstraties, keu ring van de paarden, vaardig heid en trekpaardproeven en nog veel meer. Tijd en plaats: Terrein Lokkershofweg/Stoofweg, hele dag TIP 3 Ringrijden, Vlissingen Ringrijders strijden in Vlissingen om het vierde klas kampioen schap. Ze rijden zonder zadel op prachtig versierde paarden hun wedstrijd. Tijd en plaats: Bellamypark 1, gehele dag TIP 4 Rommelmarkt, Oostburg De Oostburgse rommelmarkten worden tot de succesvolste en drukst bezochte rommelmark ten van Zeeuws-Vlaanderen ge rekend. De ondernemersvereni ging, de Verenging Business Col lectief Eenhoornstad, organi seert vandaag een jaarlijks te rugkerende rommelmarkt. Die begint al om 6.30 uur. Voor die speciale dingetjes, waar u al lang naar op zoek was, moet u er vroeg bij zijn. Tijd en plaats: Markt en Le- delplein, 06.30 tot 16.00 uur TIP 5 Boerenlunch, Oosterland Een excursie langs drie land- en tuinbouwbedrijven met aanslui tend een boerenlunch. Dat orga niseert Agrarisch Schou- wen-Duiveland, vandaag. Deel nemers worden 's morgens ont vangen met een koffie en een bolus op het bedrijf van de Gebr. van Duijn. Deelnemen is gratis. Tijd en plaats: Ringweg 14, van 09.30 tot 14.00 uur. Tai-chi workshop op het strand in Vrouwenpolder. TIP 8 Tai-chi by the sea, Vrou wenpolder Op het strand bij strandpavil joen De Dam in Vrouwenpolder, wordt wekelijks, tot en met 31 augustus, een tai-chi workshop voor volwassenen gegeven. De les kost tien euro per persoon en aanmelden kan via 06-41393572. Tijd en plaats: Singelstraat 7, van 10.00 tot 16.00 uur TIP 9 Midzomernachtmarkt, Breskens Aan het Spuiplein in Breskens wordt van 10.00 tot 23.00 uur een midzomernachtmarkt ge houden. TIP 10 Open tuin De 'Praet' tuin Serooskerke (S) De 'Praet' tuin is een grote land schappelijk aangelegde tuin van 1,25 hectare. Deze is verdeeld in verschillende niveaus en er groeien ruim duizend verschillen de vaste en éénjarige planten, struiken en bomen. In de paar denstal kan er, bij de houtka chel, koffie of thee worden ge dronken. Daar kan men tevens zaden en planten uit de tuin ko pen. Tijd en plaats: Oude Zand weg 11, van 10.00 tot 17.00 uur Dorpsfestival met Daisy Schalkens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42