O Busreizen 749 mm 3 Zwarte Zaterdag krijgt een extra donker randje vakantiegangers moeten in Frankrijk oppassen voor files, maar vooral voor Fransen met panne. 'We gaan geduldig aansluiten in de file' Nederlandse 749 749 779 779 Oude auto's en achterstallig onderhoud zor gen ervoor dat de Fransen steeds vaker met pech langs de kant van de weg staan. Ge middeld zijn er meer dan drie pechgevallen per minuut. Dat blijkt uit cijfers van een van Frankrijks grootste hulpdiensten, Mon dial Assistance. Ook de vakantiegangers zijn daarvan de dupe. „Sinds begin juli is het aantal Franse pechgevallen met 8 procent gestegen in ver gelijking met vorig jaar", zegt directeur Pas cal Fanton van Mondial Assistance. „Op maandag 18 juli boekten we een historisch record. Dat was een extreem warme dag en toen hebben we op een dag meer dan 5.000 keer hulp verleend langs de weg. Dezer da gen zitten we op 4.500 interventies per dag en dat is ook nog nooit vertoond. Het is echt buitengewoon. En de piek komt dus pas vandaag, op Zwarte Zaterdag." Vakantiegangers zijn gewaarschuwd. Pech onderweg zorgt voor gevaar op de snelweg, maar ook voor vertragingen, bij voorbeeld als auto's weggesleept moeten worden. En al helemaal tijdens de grote va kantie-uittocht vandaag: monsterfiles van opgeteld 700 tot 900 kilometer zijn niet on gebruikelijk. De ANWB waarschuwt Nederlanders. „Er bestaat geen Franse wegenwacht. Dus Fransen met pech staan vaak veel langer langs de kant te wachten tot ze worden weggesleept", aldus woordvoerder Ad Vonk. „Het is een prachtig land hoor, maar als je er pech hebt, heb je ook echt pech!" De ANWB zet deze zomer twaalf Neder- OP VAKANTIE Jeroen Breeschoten uit Ridderkerk had het kun nen weten. Het is tenslot te elk jaar rond eind juli en begin augustus raak op de Franse snelwegen. Toch werden hij en zijn partner Sandra verrast door Zwarte Zaterdag. Drie weken geleden besef ten ze pas welke ellende hen waarschijnlijk te wachten staat op de weg naar hun hotel in Menton aan de Zuid-Franse Ri- vièra. „Maar toen hadden we al geboekt." Vorig jaar belandden duizenden va kantiegangers in ruim 800 kilometer file op de Fran se snelwegen. Dit jaar ver wacht de ANWB dat het nog iets erger wordt. Er zit niets anders op dan gedul dig aan te sluiten in de rij. Een stuk binnendoor rij den houdt Breeschoten ook nog in zijn achter hoofd. „We hebben een ca briolet, dus dat leek ons so wieso leuk vanaf Lyon. En als dat ook niet opschiet, pakken we een hotelletje." landse wegenwachters in op de Franse we gen. Die mogen niet op de snelwegen ingrij pen of wegslepen, maar bieden wel daarbui ten hulp. Gemiddeld wordt er deze zomer zo'n twaalf keer per uur hulp verleend aan gestrande Nederlanders in Frankrijk. „Afgelopen week kregen we bijna 1.800 hulpverzoeken in Frankrijk. Rond zwarte zaterdag zal dat oplopen tot 2.000 keer. Dat is een lichte stijging, maar niet opmerke lijk", aldus Vonk. „Ons advies is: ga op zondag rijden. Op Zwarte Zaterdag heel vroeg wegrijden heeft nauwelijks zin: om 6 uur 's morgens staat het al vast op de autoroute du soleil bij Lyon. En als je toch de weg op gaat: neem genoeg te drinken en eten mee. En spelle tjes voor de kinderen." Dat de Fransen zelf steeds vaker met pech langs de weg staan, heeft volgens Mon dial Assistance vooral te maken met achter stallig onderhoud. Het Franse wagenpark wordt ouder en mensen hebben door de cri sis minder te besteden, ook voor reparaties. „Meestal zijn het auto's die al heel veel kilo meters hebben gemaakt, ze hebben te oude accu's of de olie is niet ververst. Dat kan al lemaal voorkomen worden met een beetje onderhoud", aldus directeur Fanton. Nederlanders gaan doorgaans wel goed voorbereid en goed verzekerd op weg, zegt de ANWB. „Maar het is waar: als onze we genwachters in Frankrijk hulp moeten bie den, zeggen ze vaak: met een beetje extra onderhoud hadden de problemen voorko men kunnen worden." per Comfort Class touringcar Compleet verzorgd 100% vertrekgarantie 12 dagen al v.a. De wereld is Kras Ga naar Kras.nl/busreizen of bel o9oo-969770c KRAS zaterdag 30 juli 2016 Mogelijk lange files door Frank Renout Lyon Jeroen Breeschoten foto marco de swart Franse pech Hoogtepunten van Italië Ontdek samen met deskundige NL-reisleiding de culturele parels van Italië. Met o.a. Florence, Siena, Venetië, Lucca, Perugia, Assisi en Rome. 19/9 per Top Class touringcar Zie: Kras.nl/39372 Klassiek Spanje i Rondreis vol culturele hoogtepunten. We proeven cul tuur, tapas en wijn in o.a Toledo, Madrid en Barcelona. Vertrek 31/10 per Top Class touringcar Klantbeoordeling 7,7 Zie: Kras.nl/39497 I Kroatische Kust Dubrovnik i Rondreis met volop afwisseling. Geniet van de natuur, de ruige kustlijn en cultuur in o.a. Zadar, Split, het eiland Krk, Trogir, Dubrovnik en Mostar. Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/39396 Romantic Highland Railway Reis per nostalgische stoomtrein door Schotland met o.a. Ben Nevis en het Glenfinnan viaduct. Inclusief treinritten Klantbeoordeling 7,9 Zie: Kras.nl/39508 12 dagen v.a. 12 dagen v.a. 12 dagen v.a. 7 dagen v.a. i Dubrovnik - Kroatië anvr Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3