Bordeel in woonhuizen H Noodweer bezorgt ZLM grootste schade ooit 3 Omslag We moeten meer verantwoord omgaan met materialen bruikte materialen. Circulair bou wen heet het chic. Ontwerper Danny van Rijt heeft de eerste schetsen gemaakt. Maar Van Dam me wil die nog niet prijsgeven. Materialen die gebruikt kunnen worden zijn bijvoorbeeld oude remmingswerken en meerpalen. „We zoeken naar een onderko men waar binnen en buiten sterk in elkaar overlopen. Verwacht geen toeters en bellen, maar wel mooie materialen en een goede sfeer. Denk aan een keukenblok op wielen. Bij lekker weer maak je er een buitenkeuken van." Waar ze precies moeten komen, weet Van Damme nog niet. „We zoeken naar plekken op de cam ping. Dat is een uitdaging. Zet zo iets neer tussen de stacaravans en het werkt niet." Het streven is om ze in 2017 te bouwen. Ook niet eenvoudig, zegt hij als hij zijn fiets stalt. „Circulair bouwen past niet altijd in de regeltjes." De provincie en het ministerie van Economische Zaken geven de strandcamping en camping De Paardekreek in Kortgene een duw tje in de rug om circulair te bou wen. Knellen er regels dan probe ren ze dat op te lossen. Beide cam pings krijgen elk 25.000 euro. Emergis krijgt 50.000 om de nieu we jeugd- en kinderkliniek verant woord te kunnen bouwen. „We zien dat we een economie krij gen waarin niet be zit belangrijk is, maar het kunnen de len van dingen. De provincie probeert die slag te gaan ma ken. We kunnen on dernemers niet ver plichten. Maar als je ze prikkelt en mee denkt, dan worden ze wel enthousiast. We hebben nu voor beeldondernemers nodig. Die krijgen niet alleen subsidie, maar we helpen ze ook om knellende re gels weg te nemen. Ik hoor onderne mers zeggen dat ze de winst later weer willen investeren in de directe omgeving van de camping. Dat is de crux." „De wegwerpmaat schappij is ten ein de. Deze onderne mers zijn voorlo pers. Circulair bou wen betekent dat be drijven op een ande re manier gaan wer ken. Nu zijn ze ge wend her en der of fertes op te vragen en de goedkoopste te kiezen. Dat wordt echt anders. Vooraf spreek je met de le verancier af wat er met de materialen gebeurt als ze na bij voorbeeld tien jaar niet meer nodig zijn. Want in princi pe gaan die materia len terug naar de le verancier. Die moet dus gaan nadenken hoe die er een twee de of derde leven aan kan geven." MIDDELBURG De politie heeft afgelopen dinsdag een inval ge daan in twee woningen aan de Saffier in Middelburg die ge bruikt werden als illegaal bor deel. Vijf mannen zijn aangehou den op verdenking van het orga niseren van illegale prostitutie. Het gaat om vier Middelburgers van 23, 31, 43 en 47 jaar oud en een 30-jarige Vlissinger. In de woningen, die zich naast elkaar bevinden, waren ook vier vrouwen aanwezig. Ze zijn alle maal meerderjarig en afkomstig uit het buitenland, onder meer uit Zuid-Amerika. Ze verblijven legaal in Nederland. Of de vrou wen gedwongen werden tot de prostitutie is niet duidelijk. Het is ook onbekend hoe lang de wo ningen al als bordeel gebruikt werden. „We hebben het vermoe den dat het al langer speelde, want er was sprake van een geset telde situatie", zegt een politie woordvoerder. „We hopen op in formatie van de omgeving." De politie begon een onder zoek nadat informatie was bin nengekomen. In overleg met de officier van justitie is besloten om dezelfde dag in te grijpen. De politie rukte uit met een team van onder meer de vreem delingenpolitie, de afdeling Iden tificatie en Mensenhandel en een aanhoudingseenheid. De wonin gen werden doorzocht, onder lei ding van de rechter-commissaris. De agenten troffen onder meer een gasdrukwapen aan. De mannen zijn na verhoor vrijgelaten, maar blijven verdach- ln de woningen waren vier vrouwen aanwezig, allemaal afkomstig uit het buitenland ten. De politie is nog bezig met het onderzoek. De vrouwen zijn niet aangehouden. GOES Het noodweer in de nacht van 23 op 24 juni in Noord-Bra bant heeft verkeringsmaatschap pij ZLM voor de grootste schadeaf wikkeling ooit geplaatst. De Zeeuwse verzekeraar heeft ook in Brabant klanten. Tot nu toe zijn zo'n 4300 schades gemeld, sa men goed voor vijftien tot twintig miljoen euro. Marinus Schroevers, directeur van ZLM Verzekeringen: „Er zijn veel schrijnende schademeldin- gen binnengekomen de afgelopen weken. Auto's zijn total loss en veel klanten hebben meerdere schades. Voor die mensen blijft het bijvoorbeeld niet bij schade aan het dak, maar er ontstond ook nog forse waterschade." De scha- debehandelaars, experts en repara teurs van ZLM hebben de afgelo pen weken alles op alles gezet om klanten te helpen. Directeur Schroevers: „De priori teit lag bij het herstellen van scha de aan woonhuizen en de afwikke ling van auto's die total loss wa ren. Met de afwikkeling van de an dere schades zijn we nog steeds druk bezig." Ondanks het forse bedrag aan schade-uitkeringen zal ZLM Verze keringen de premies niet hoeven te verhogen. „ZLM is een finan cieel gezond bedrijf zodat deze grote schade goed gedragen kan worden." zaterdag 30 juli 2016 luieren in huisje aan de kust Carola Helmendach, Impuls Jo-Annes de Bat, gedeputeerde Eric van Damme Eric van Damme van Strandcamping Groede op de hangplek waar een oude sluisdeur als dak dient, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39