Voor wie zelf wil bepalen hoe hij z'n tegoed gebruikt! Hf 18,- hollands nieuwe. i Russische equipe dunt aardig uit Huawei P9 Lite Maartje Paumen (30) en Oranje gaan in Rio voor het derde olympische goud op rij. Maar ook bij de captain gaat het niet vanzelf. Een monoloog over het klimmen uit een heel diep dal. 34 OLYMPISCHE SPELEN NOG 6 DAGEN GEEN TOESTEL NODIG? Ik wilde weten hoe ik me zo slecht kon voelen na een gouden plak RIO DE JANEIRO De Russische equipe voor Rio dunt aardig uit. Er zijn inmiddels 118 sporters ver bannen van de Olympische Spe len, inclusief de 67 atleten die te vergeefs via sporttribunaal CAS alsnog olympische deelname pro beerden af te dwingen. Sportmi- nister Vitali Moetko verkondigde gisteren dat Rusland met min stens 272 sporters aan de Spelen zal meedoen. Dat is nog ietwat voorbarig. Er moesten gisteravond nog 4 van de 24 betrokken interna tionale bonden bekendmaken of in hun sport de ingeschreven Rus sen toestemming krijgen om mee te doen in Rio. Het Internationaal Olympisch Comité weigerde na de bekendma king van de grootscheepse doping- corruptie de Russen geheel van de Spelen te verbannen, maar schoof de verantwoordelijkheid door naar de internationale federaties, die de opdracht kregen hun eigen sporters te screenen. In een aantal sporten, zoals judo, tennis en schieten, leverde dat geen sancties op, bij andere sporten hakte het er juist aardig in. Zo ontbreken alle Russische gewichtheffers. De in ternationale federatie IWF heeft gisteravond besloten de Russische gewichthefbond uit te sluiten van deelname. Er waren acht gewicht heffers geselecteerd voor Rio 2016. Aan welke sporten mogen Russen wel of niet deelnemen? 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! Ik vertel dit verhaal ter inspiratie. Mijn boodschap is: als je wat wil bereiken, is er altijd een weg. Maar ik vind ook dat mensen mogen weten dat topsport niet alleen maar mooi is. Iedereen ziet de hoogtepunten. Maar er zijn ook momenten dat je je zwaar klote voelt. Het verhaal is ook een dankjewel aan de mensen die me afgelopen jaar hebben gehol pen bij het resetten van mezelf. Want man, wat was ik ver heen..." „Vier jaar geleden in Londen wonnen we olympisch goud. Net als in Peking. Natuurlijk was ik dolblij met het resultaat, en met het proces ernaartoe. Maar in de weken na de finale werd ik wakker met een gevoel dat hele maal niet euforisch was. Ik was gesloopt, al mijn energie was weg en ik wilde alleen maar al leen zijn. Terwijl het van huldi ging naar feestje ging. Overal leuk doen, terwijl je je helemaal niet fijn voelt." „Ik denk dat ik de enige was van het team die zich zo voelde. Ik ben meteen aan de slag ge gaan met een psycholoog, wilde weten hoe ik me zo slecht kon voelen na een gouden plak. Ik bleek zo veel spanning te heb ben opgebouwd, mezelf zo veel druk te hebben opgelegd om te presteren, dat het te veel was ge weest. Na een aantal maanden ging het beter en kon ik genie ten van Londen." Dealen „De jaren daarna verliepen pri ma. We werden wereldkam pioen in Den Haag, alles zat op de rails richting Rio de Janeiro, waar we met Oranje de trilogie van olympisch goud willen vol- tooien. Ik had me helemaal inge steld om met Max Caldas als bondscoach naar Rio te gaan. Maar opeens gebeurde er iets waarop ik geen invloed had en maar mee moest dealen. Max stapte over naar de mannen. Hij werd opgevolgd door Sjoerd Ma- rijne. Er volgde een minder jaar, voor mij persoonlijk. Ik was niet happy, begon mijn geliefde hoc key ineens minder leuk te vin den, deed er ook wat minder voor dan ik had moeten doen. Trainen voelde als werk. Je zag het terug in mijn prestaties en wat ik uitstraalde op het veld. Dat was niet de oude Paumen." „Na de verloren EK-fïnale van 2015 werd Sjoerd vervangen door Alyson Annan. Al snel had ik een goed en lang gesprek met haar. We kwamen er samen ach ter dat ik een tijd rust moest ne men. Voor het eerst in twaalf jaar miste ik een titeltoernooi met het Nederlands elftal. Maar ik vond het fijn dat Alyson me die tijd gunde. Ik voelde me be grepen." „Om mezelf weer op de rit te krijgen, was geen rust nodig. Ja, rust in mijn hoofd. Ik wilde het plezier terugkrijgen, het plezier uit het begin van mijn carrière. Dat was ik helemaal kwijt. Ik was diep gezakt in hoe ik me voelde, was echt ver heen. De dag na het gesprek met Alyson heb ik mijn mental coach Marco Hoogerland gebeld. Ik werk al ja ren met hem. Nog die avond za ten we aan tafel. Ik zei: 'Over zes of zeven weken wil ik dit en dit hebben bereikt. En ik denk dit en dit nodig te hebben. Wil je me helpen?'." „Een week later, een uur na de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop, zaten we met zijn zessen aan tafel. Ik noem het nu Team Paumen. Behalve Marco en ik waren dat Jeroen Peters, per formance trainer bij Ajax, Jelle Heisen, fysio van de handbalda mes, looptrainer Thomas Kort beek en voedingsdeskundige Brenda Frunt. We hebben met een een heel plan geschreven, van dag tot dag, van uur tot uur. De doelen waren heel concreet, anders had het geen zin. Ik wil- zaterdag 30 juli 2016 Uitgesloten Deels uitgesloten Beslissing volgt Niet uitgesloten Niet gekwalificeerd Atletiek Gewicht- Kanoën/ Moderne Roeien Wielrennen heffen kayakken vijfkamp Worstelen Zeilen Zwemmen/ Boksen Golf Handbal waterpolo O O O O Turnen Badminton Handboog- Judo Paarden- Schermen schieten sport Schieten Taekwondo Tafeltennis Tennis Triathlon Volleybal O O Basketbal Hockey OO Rugby Voetbal ©3007161 MR BRON: BBC 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie de volledige vrijheid wil over hoe hij zijn tegoed gebruikt is er hollandsnieuwe. Want bij ons is 1 MB gewoon gelijk aan 1 minuut bellen of 1 sms! Jij bepaalt zelf waar je het voor gebruikt. Kies voor volledige vrijheid met bijvoorbeeld de Huawei P9 Lite. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 18,- per maand. Voor het toestel t.w.v. 299,- betaal je bij ons gedurende je abonnement slechts 192,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS. Per maand €18,- waarvan €10,- abonnement en €8,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €192,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 31 augustus 2016. Rik Spekenbrink Den Bosch Maartje Paumen speelde tot dusverre 227 interlands en was daarin goed voor 190 doelpun ten. Bij het toernooi om de Champions Trophy in 2004 debuteerde ze voor Nederland. —Maartje Paumen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34