*=TR nog niet verleerd 33 Rosberg wil bij Grand Prix van Duitsland revanche nemen op Hamilton Max Verstappen hoopt morgen te profiteren van de bewijsdrang van Mercedes-coureurs Lewis Hamilton en thuisrijder Nico Rosberg. 'Strijd met Ferrari wordt interessant' Ik ben er totaal niet zeker van dat Lewis en Nico niet meer zullen botsen Boss QUALCO/WV Krieg der Sterne. Zo wordt de tweestrijd tus sen Mercedes- coureurs Lewis Hamilton en Ni co Rosberg in de Formule t genoemd, waar Max Verstappen, vooralsnog, voor ze ges van afhankelijk is. Wie het circuit van Hocken heim, morgen het decor van de Grand Prix van Duitsland, nadert, wordt begroet door de ster, het lo go van Mercedes. Dat draait ponti ficaal rond op het administratief centrum dat boven het circuit uit torent. Een symbolische reminder voor Hamilton en Rosberg dat het belang van Mercedes boven dat van hen gaat, na alleen dit jaar al twee fikse botsingen en legio klei nere incidenten. Zolang Mercedes de Formule t domineert, is de titelstrijd een tweestrijd. Het gevecht om zeges doorgaans ook, weet Verstappen. Zijn team Red Bull had gehoopt zich daar vorige week in Honga rije in te mengen. „Maar Mercedes had die race onder controle. Pas bij de pitstops gaven ze gas", zegt de Limburger, volgens wie dat aan geeft hoeveel ze over hebben. Dat Mercedes 'los' is, betekent extra spanning tussen Hamilton en Rosberg, jeugdvrienden die al drie jaar op voet van oorlog staan, met wereldtitels op het spel. Vriendschap Het was uitgerekend Hockenheim waar de basis werd gelegd voor Ha- miltons en Rosbergs aanvankelij ke vriendschap, en in zekere zin hun Formule ï-carrières. De derti gers waren als tieners teamgeno ten in de karts, voor Mercedes Benz McLaren. „Destijds vroeg McLaren-topman Ron Dennis me hier, in Hockenheim, of dat wel goed zou gaan, Nico en ik als team genoten", vertelt Hamilton. „Het is eigenlijk best cool dat dat een vraag is die je hier jaren later weer kan stellen." Hamilton vertelt dat in een pers sessie van Mercedes. Soms zijn dat net toneelstukjes, al weet Hamil- transferwaarde. Hij moet straks verkocht worden. Vanaf nu speel je niet meer.' Daar sta je dan." Het afgelopen seizoen parkeer de Norwich hem in Andalusië, bij Real Betis. „Ook zoiets. Ik zag iedereen daar sneuvelen. Van de coach tot en met de technisch di recteur. Op een gegeven mo ment had ik alleen Rafael van der Vaart nog. Dan ga je wel een keer nadenken. Ik ben ooit be gonnen met voetbal omdat ik er heel veel plezier uithaalde. Dat stukje plezier heb ik de laatste drie jaar gemist. Ik wil gewoon elke week lekker ballen." Vandaar ook zijn keuze om te rug te keren bij Vitesse. In de laatste aanval tijdens zijn eerste ton er met humor vaak authentici teit in te leggen. Rosberg doet daar ook pogingen toe, maar zeker dit jaar lijkt hij vaak een harnas van onverstoorbaarheid te dragen. Mercedes-topman Niki Lauda zei eens dat Rosberg hartstikke ge zellig is in de kroeg, maar op het circuit in 'werkmodus' zit. Daar hoort wel weer bij dat hij, zoals donderdag, braaf opdraaft als Mer cedes een barbecue organiseert, en daarbij oogt hij dan juist meer ontspannen. Als Hamilton al bij de barbecue was, hield hij zich goed verbor gen. Mercedes waakt er voor hem in een keurslijf te steken. Naast de baan, althans. Daarop bestaat dat wel, volgens regels die Mercedes na de botsing tussen Hamilton en Rosberg in Oostenrijk heeft opge steld. Al hebben die doodleuk aan gegeven het vooral belangrijk te vinden nog te kunnen vechten zo lang ze niet botsen. MAX VERSTAPPEN Botsen doen ze wel in de pers. Een omstreden actie van Rosberg in Hongarije, slechts kort van het gas gaan bij een plaatselijke neu tralisatie in de kwalificatie, lever de hem daar poleposition op. Ha milton sprak van een gevaarlijk precedent. Rosberg counterde met: „Opvallend. Zich om veilig heid bekommeren, daar staat Le wis niet om bekend." Door een regelwijziging is een actie als van Rosberg niet meer mogelijk, maar het tekende mis schien wel zijn (weer) hardere op stelling. Na drie zeges voor Ha milton, waardoor die nu één punt voor staat in het WK, lijkt zijn thuisrace hét moment het tij te ke ren voor Rosberg. Hoe het ook uitpakt, teambaas van Mercedes, Toto Wolff, rekent op 'een strijd tot het eind'. Van 2018, want Rosberg heeft bijgete kend. Dat ging gepaard met woor den van Wolff die de vraag uit Ha milton en Rosbergs kartjaren lij ken te beantwoorden: „Ik ben er totaal niet zeker van dat er zich geen problemen meer zullen voor doen tussen Lewis en Nico." En als het fout gaat, is het Ver stappen die daar van kan profite ren. training laat hij heel even zijn klasse zien. De voorzet komt van af rechts en de beoogde eerste spits van Vitesse maakt aanvoer der Guram Kashia het springen met een klein zetje onmogelijk. Van Wolfswinkel kopt in vrije positie naast. De nieuwe aanvalsleider, die de afgelopen drie jaar slechts ze ven treffers maakte, is het scoren toch niet verleerd? „Nee hoor, scoren heb je en houd je. Ik heb te weinig gescoord de laatste ja ren, maar het aantal basisplaat sen is ook op twee handen te tel len. Bovendien, als je in Enge land één kans per wedstrijd krijgt, zullen dat er in Nederland vijf zijn." zaterdag 30 juli 2016 Max loert op foutje bij Krieg der Sterne m Paan de Geus Hockenheim Mercedes-baas Toto Wolff Max Verstappen heeft giste ren tijdens de vrije trainingen voor de Grand Prix van Duits land achtereenvolgens de vijf de en vierde tijd gereden. Ver stappen was tevreden over de eerste trainingen. De Lim burger ziet echter geen kans om in Hockenheim te winnen. „Daarvoor is het verschil met Mercedes nog te groot", er kende hij. „Of er moeten heel gekke dingen gebeuren. Het gevecht met Ferrari wordt wel interessant." foto anp Mercedes-coureur Lewis Hamilton (links) in een nek-aan-nekrace met teamge noot Nico Rosberg tijdens de Grand Prix van Hongarije, fotoap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33