Denker des Vaderlands als bron Van Wolfswinkel is scoren 32 MOTORCROSS Herlings laat ook Lommei schieten Aanval Valgren nu wel beloond Langzaam maar zeker leert de wie- lerwereld Sam Oomen kennen. De 20-jarige oud-psychologiestu dent uit Tilburg blijkt geen door snee debutant te zijn. In Luik-Bas- tenaken-Luik van afgelopen voor jaar kwam hij 40 seconden na win naar Wout Poels als tweede Neder lander over de streep. Gevraagd naar zijn bron van inspiratie noemt hij de naam van René Gu- de, de vorig jaar overleden filosoof en Denker des Vaderlands. Van hem leerde hij te blijven genieten van het zware, maar bevoorrechte leven van een wielerprof. Vandaag staat de Giant-renner in de lastige Clasica San Sebastian voor een volgende uitdaging in zijn prille loopbaan. „Op papier is het een koers die bij me past, maar misschien piep ik daarna wel anders", zegt Oomen aan de vooravond van de Baskische wie lerklassieker. „Ook na een eerste verkenning blijf ik vrij onbekend met deze wedstrijd. Ik weet niet exact wat me te wachten staat." Stel vrienden Het past bij de onbevangenheid waarmee Oomen door zijn eerste profjaar koerst. Neem alleen zijn voorbereiding op de wedstrijd. Eerst verbleef hij een week met een stel vrienden in de Alpen. Daarna vertrok hij deze maand met de ouders van zijn vriendin Pauline voor twee weken naar Avignon. „Omdat de moeder van Pauline 50 jaar is geworden." Je mag het van Oomen geen vakan tie noemen. „Want het was wel hard werken daar." Ondertussen probeerde hij, in de geest van de Denker des Vader lands, te genieten. „Zo in je eentje zie je veel onderweg. Het zijn toch elke dag kleine avontuurtjes die je beleeft." Zoals zijn uitstapje naar de Mont Ventoux. „Meer dan één keer heb ik hem niet opgere- den. Hij bleek toch verder weg te liggen van Avignon dan ik had ge dacht. Ook al omdat ik op de weg er heen een paar keer verkeerd ben gereden." Vanuit de Provence zette Oomen koers naar San Sebastian. Of hij klaar is voor zijn eerste Cla sica? De voormalig student weet het niet zeker. „Ik heb koersen no dig om goed te zijn, is mijn erva ring. Het NK (eind juni, red.) was mijn laatste wedstrijd. Ik heb voor al heel veel getraind. De ploeg heeft het zo gepland. Zelf vind ik het fijner om wat meer te koer sen." Hij zegt het zonder te kla gen. Want tot dusver heeft het plan van aanpak tot weinig teleur stellingen geleid. Wel tot onver wachte hoogtepunten. Zoals zijn 26ste plaats in Luik-Bastenaken- Luik. Daar kwam hij na 253 kilo meter over de streep met Daniël Moreno (winnaar Waalse Pijl 2013) en Luis Leon Sanchez (win naar Clasica San Sebastian 2012). Of dat voor vandaag verwachtin gen schept? „Ik ben bang dat er voor mij niet tegen de jongens uit de Tour te koersen valt. Warren Barguil is de man voor wie ik moet werken. Ik kan me tenmin ste niet voorstellen dat de ploeg in zo'n eerste koers van een nieuw blok meer van me verwacht. Jon gens in hun eerste profjaar druk opleggen, doen ze bij Giant sowie so niet. Daarom zit ik hier ook." Met de enige speler die hij uit zijn eerste periode bij Vitesse nog kent, slentert Ricky van Wolfswin kel gistermiddag het trainingsveld van Newcastle United op. Eloy Room maakt de aanwinst een dag voor het oefenduel op St. James Park wegwijs, net zoals Van Wolfs winkel dat deed toen de doelman in de C-jeugd zijn teamgenoot werd bij Vitesse. „Met Eloy heb ik meer dan zes jaar samengespeeld. Verder is er heel veel bij Vitesse veranderd. Ik ben de club blijven volgen. De manier van spelen, maar vooral de organisatie is een wereld van verschil met toen ik hier vertrok." Van Wolfswinkel verruilde Vitesse in 2009 voor FC Utrecht. Daar bloeide de talentvolle spits verder op en verdiende hij een transfer naar Sporting Lissabon. In de Portugese hoofdstad maakte hij zich in twee productieve sei zoenen immens populair. Nor wich City verbrak vervolgens het clubrecord door meer dan 10 mil joen euro voor Van Wolfswinkel neer te tellen. In de Premier Lea gue zou het tragisch genoeg bij een veelbelovende treffer in zijn eerste competitieduel blijven. Walhalla „Het is niet zo dat ik de Premier League onderschatte", legt Van Wolfswinkel uit. „Voor mij was die competitie het walhalla en ik was vastberaden om ook daar te slagen. De manier van spelen lag me totaal niet. Het heeft niet uit gepakt zoals ik voor ogen had, maar dat betekent niet dat ik er niet alles aan heb gedaan." Norwich verhuurde de overbodi ge spits aan het Franse Saint- Etienne. „Dat ging best aardig tot dat de voorzitter naar mij toe kwam. 'We hebben één spits met zaterdag 30 juli 2016 Motorcrosser Jeffrey Her lings verschijnt dit weekein de niet aan de start van de Grand Prix van België in Lommei. De 21-jarige Bra bander vindt dat de breuk in zijn sleutelbeen nog niet voldoende is geheeld en wil zijn derde wereldtitel in de MX2-klasse niet in gevaar brengen door toch te star ten. Herlings, die ook al de GP van Tsjechië miste, won tot aan zijn val bij de Dutch Masters in Halle alle twaalf verreden GP's en heeft in de WK-stand nog een ruime voorsprong van 127 punten op zijn concurrent Jeremy Seewer uit Zwitserland. WIELRENNEN Michael Valgren (foto) greep donderdag nog net naast de etappezege in de Ronde van Denemarken, maar een dag later was het wel raak. In de derde rit, waarin Lars Boom (Astana) tot twee keer toe probeer de te ontsnappen, viel de Deense Tinkoff-renner op nieuw in de finale aan. Dit maal wel met het gewenste succes. Valgren nam ook de leiding in het algemeen klassement over van zijn teamgenoot Daniele Ben- nati. Sjoerd van Ginneken (Roompot) was de beste Nederlander op plek zeven. Rookie Sam Oomen kijkt uit naar zijn kennismaking met de wielerklassieker Clasica San Se bastian. „Op papier is het een koers die me past. Maar mis schien piep ik daarna wel an ders." Ad Pertijs San Sebastian iSarn Oomen tijdens de Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt eerder dit jaar. foto cor vos De afgelopen drie jaar rolde hij van het ene mislukte avontuur in het andere. Bij Vitesse hoopt Ricky van Wolfswinkel (27) te rug te vinden waarvoor hij ooit met voetbal begon: plezier. Johan Inan Newcastle De Clasica San Se bastian werd voor het eerst verreden in 1981. Driemaal won een Ne derlander: Adrie van der Poel (1985), Gert- Jan Theunisse (1988) en Erik Dekker (2000). Sinds 2011 maakt de koers deel uit van de UCI World Tour. Vorig jaar won de Brit Adam Yates. Ricky van Wolfswinkel voor het trainingscomplex van Vitesse, een dag voor hij aansloot bij de selectie in Engeland, foto pics united

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32