PSV mist Moreno morgen in Arena dat niemand zich herinnert 31 Een transfer is voor Jeroen Zoet niet aan de orde. De doelman wil zich bij PSV verder ontwikkelen. „Dat kan via nóg een mooi jaar." zaterdag 30 juli 2016 Jeroen Zoet begint aan zijn vierde seizoen in de hoofd macht van PSV. foto pro shots AMSTERDAM PSV kan morgen (18.00 uur) in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Feye- noord niet beschikken over Héc- tor Moreno. De Mexicaanse verde diger is nog niet hersteld van een hamstringblessure. „De wedstrijd komt te vroeg voor Moreno. We willen geen onnodige risico's ne men aan het begin van het sei zoen", zei trainer Phillip Cocu. Bij Feyenoord is het nog onze ker of Brad Jones onder de lat in de Arena staat. „Hij heeft vandaag alles meegedaan, maar we nemen geen risico", legde Feyenoord-trai- ner Giovanni van Bronckhorst uit. Jones liep vorige week een lichte spierblessure in zijn bovenbeen op. De 34-jarige Australiër werd onlangs aangetrokken als vervan ger van de zwaar geblesseerde Kenneth Vermeer. In de oefenwed strijd tegen Valencia (2-1 winst) stond de Zweed Par Hansson bij afwezigheid van Jones bij Feye noord onder de lat. Net als Jones deed de eveneens lichtgeblesseer- de Jens Toornstra gisteren de hele training mee. Beide ploegen zijn in vergelij king met vorig seizoen niet veel spelers kwijtgeraakt. „Het is posi tief dat veel jongens ervoor heb ben gekozen bij te tekenen. Het is misschien niet de meest begeerde prijs, maar wel gelijk een mooie kans", aldus Feyenoord-aanvoer- der Dirk Kuyt, die op 36-jarige leeftijd zijn debuut maakt in het duel om de Johan Cruijff Schaal. Hij merkt dat de verwachtingen bij Feyenoord hooggespannen zijn. „In Rotterdam is er vaak heel veel hoop, met name aan het be gin van het seizoen. In het beker toernooi hebben we laten zien dat we tot veel in staat zijn." Cocu ziet uit naar de eerste krachtme ting: „Feyenoord is verder dan vo rig seizoen. Het is een goede test." Hofland, bij wie de wedstrijd ver der geen enkele herinnering meer oproept. Luxeproblemen Nee, dan de luxeproblemen bij PSV. Daar zet Huub Stevens ge woon internationals als Danny Koevermans, Balazs Dzsudzsak, 'Maza' Rodriguez en Jason Culina op de bank. Hij heeft een uitgeba lanceerde groep met onder ande ren Timmy Simons, Nordin Amra- bat en Carlos Salcido. Het gebro ken Feyenoord weet er geen strijd van te maken. „Wij waren door al le geblesseerden bij Feyenoord de duidelijke favoriet", zegt Dirk Mar cellis. „Het was volgens mij erg flets, geen echte krachtmeting." Danko Lazovic scoort met zijn hoofd na een voorzet van Mike Zonneveld. De voormalig Feye- noorder viert het doelpunt door een speen in zijn mond te stop pen. Even later bepaalt Marcellis de eindstand. Lachend: „Met een kopbal uit een corner", herinnert de verdediger zich. „Ja, dat heb ik wel onthouden. Maar dat komt vooral omdat ik er daarna niet zo veel meer heb gemaakt." Nooit komt er een sfeer los die past bij een wedstrijd waarbij er een prijs op het spel staat. Na af loop noemt Stevens het duel hard op 'de laatste wedstrijd in de voor bereiding'. Bij Verbeek komt on dertussen de stoom uit de oren. De Feyenoord-trainer heeft zich ontzettend geërgerd aan de erbar melijke grasmat in de Arena. Die oogt hobbelig, glad en hoog. „Als de voetbalbond wil dat wij dit eve nement serieus nemen, dan moe ten ze wel zorgen voor een goede grasmat", vindt Verbeek. Nummertje Koevermans weet de wedstrijd dag nu vooral nog terug te halen, omdat een dag eerder zijn dochter met een keizersnede ter wereld kwam. De oud-spits van PSV noemt de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal 'een verplicht num mertje'. „Zo voelde het toen voor PSV en Ajax en zo is het nu ook nog. Al zal dat bij Feyenoord an ders zijn. Zij smachten naar meer prijzen. Voor ons was het toen even leuk dat je dat ding wint, maar meer ook niet." PSV-speler Edison Mendez begaat een overtreding op Giovanni van Bronckhorst, nu trainer van Feyenoord. foto united photos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31