9 Terug naar 2008: het duel 30 VOETBAL JOHAN CRUIJFF SCHAAL Kort Inlineskate Dochter Cruijff in Arena Susila Cruijff reikt morgen in de Amster dam Arena de Johan Cruijff Schaal uit aan PSV of Feyenoord. De dochter van de in maart overleden voetballegende is als specia le gast aanwezig. „Het is een bijzondere edi tie van de Johan Cruijff Schaal, waar we zon dag met z'n allen bij stilstaan", zegt KNVB- directeur Bert van Oostveen. Brugge begint met zege Na het behalen van de Belgische Supercup heeft Club Brugge ook de eerste competitie wedstrijd gewonnen. De landskampioen was met 0-2 te sterk voor KV Mechelen. De Nederlanders Ruud Vormer en Stefano Denswil hadden een basisplaats, nieuwko mer Ricardo van Rhijn bleef op de bank. De van NEC overgekomen Anthony Limbombe maakte in de slotfase zijn debuut. Ritzmaier naar Larissa De bij PSV overbodige Marcel Ritzmaier ver volgt zijn loopbaan waarschijnlijk in Grie kenland. De 23-jarige Oostenrijker heeft een persoonlijk akkoord bereikt over een con tract van drie jaar bij AE Larissa. Ritzmaier kwam in 2010 naar Eindhoven, maar kwam niet verder dan negen eredivisieduels. De middenvelder werd tussentijds verhuurd aan SC Cambuur en NEC. Quote van de dag Gestopt Given Jeroen Zoet hoeft zich bij PSV niet meer te bewij zen. Nee, de 25-jarige keeper uit Veendam staat voor het ge voel nog niet in het kleine rijtje van absolute topkeepers dat ooit het PSV-doel bewaakte (Van Beveren, Van Breukelen, Gomes). Toch heeft hij afgelo pen seizoen zijn naam in Eind hoven definitief gevestigd en is hij verdwenen van het vaste mopperlijstje bij de meest kriti sche achterban. Lijstjes en statistieken, dat is aan hem in deze fase van zijn loopbaan niet besteed. „Natuur lijk lees ik weieens wat, maar het is veel beter om te denken in doelen en uitdagingen om beter te worden. Als je denkt dat je er bent of tevreden ach terover gaat leunen, ga je stil staan in je ontwikkeling. Dat is het laatste wat ik wil. Ik kan me nog verder verbeteren en dat kan hier via nóg een mooi jaar. Daarna kijken we verder en denk ik na over iets anders." Angel De transfer-angel is vooraf al door hem uit het verhaal ge haald en Zoet bevestigt dat tij dens het gesprek op trainings complex De Herdgang nog maar eens. Hoewel er in de hui dige transfergekte rare dingen kunnen gebeuren, is de keeper niet bezig met een overgang. In de Champions League zette hij zichzelf op de radar en werd hij door dataleverancier Opta zelfs gelauwerd als beste doelman. „Wat ik hoop is dat we bij PSV zoveel mogelijk spelers van vo rig seizoen bij elkaar kunnen houden, met het doel om drie keer op rij kampioen te wor den. Een paar hebben er een vertrekwens, maar op basis van de ervaringen in de afgelopen jaren weten we dat er dan iets goeds terugkomt. Wat dat be- Als er iemand vertrekt, dan weten we dat er iets goeds voor terugkomt treft is er alle vertrouwen in de leiding. Die heeft bewezen snel en goed te kunnen schakelen als dat het nodig is." Zoet gold jaren als een talent volle, hardwerkende en nuchte re doelman, die de laatste res ten grilligheid uit zijn spel moest zien te bannen. Dat laat ste is hem de afgelopen ander halfjaar in stappen gelukt, hoe wel hij zelf niet kan aangeven waar het omslagpunt nou pre cies heeft gelegen. Het verschil tussen hem en Jasper Cillessen lijkt gevoelsmatig steeds klei ner te worden, en misschien heeft Zoet het gat wel gewoon gedicht. Een streepje voor kan hij dit seizoen afdwingen. „Ik heb bij PSV vanaf het be gin in 2013 het vertrouwen ge kregen en dat was de basis. Vo rig seizoen hebben we na de winterstop als team een onge looflijk goede serie neergezet, die we nodig hadden ook. In ja nuari en februari werd het ver trouwen steeds groter omdat de nul steeds vaker op de goede kant van het bord stond. Daar zitten nog steeds de verbeter mogelijkheden voor ons. De goals vallen soms te gemakke lijk en ik ben ervan overtuigd dat het aantal omlaag kan." Concurrent Nog een jaar knallen in Eindho ven en dan verder kijken, is dus het devies voor Zoet. Om te be ginnen morgen, tegen Feye noord. De ploeg die dit seizoen iets recht wil zetten tegen een team dat zich niet meer hoeft te bewijzen. Na een nederlaag tegen PSV belandden de Rotter dammers vorig seizoen in de plomp. Trainer Phillip Cocu ziet in Feyenoord gewoon weer een concurrent voor de titel. Zoet: „De afgelopen twee jaar hebben we laten zien dat we ne gen maanden scherp kunnen zijn, op een aantal mindere wedstrijden na. De laatste da gen was ik even thuis in het noorden. Als je dan weer terug rijdt, besef je hoe snel het alle maal gaat. Vanaf nu draait alles weer om de bal en vliegt het seizoen om. Ik weet onderhand hoe het werkt." Er zijn voetbalwedstrijden die lang blijven hangen, soms zelfs met de doelpunten en de opstellin gen voor eeuwig in het geheugen gegrift. Andere duels worden snel vergeten. Feyenoord - PSV om de Johan Cruijff Schaal op 23 augus tus 2008 blijkt zo'n anonieme wedstrijd te zijn. Luigi Bruins stond destijds op het veld voor Feyenoord. Maar hoezeer de middenvelder na een oefenduel met Excelsior eerder de ze week ook zijn best doet: er wil hem maar niets te binnen schie ten. „Speelde ik mee? Ja? Dan zul len we niet hebben gewonnen, an ders had ik het nog wel geweten." Dat klopt. Landskampioen PSV wint met 2-0 van bekerwinnaar Feyenoord. De uitkomst verbaast niemand. De hoop van menig Feyenoord-fan wordt al in aan loop naar het duel diep de grond ingeboord. Voetbalquiz Als Gertjan Verbeek die dag een blik opzij werpt, ziet hij reserves op de bank zitten die het tegen woordig goed zullen doen op het NK voetbalquiz: Darley, Manteiga, Norichio Nieveld, Kevin Wattama- leo, Michal Janota en Mitchell Schet. De laatste twee maken als invallers hun debuut in het be taald voetbal. Verbeek moet wel. Roy Makaay en Jonathan de Guzman zijn ge blesseerd teruggekeerd van de Olympische Spelen in Peking. In de overvolle ziekenboeg zitten ook Kevin Hofland, Karim El Ahmadi, Jon Dahl Tomasson, And- wélé Slory en Ron Vlaar. De over gebleven routine bestaat uit Gio vanni van Bronckhorst, Denny Landzaat, Tim de Cler en doel man Henk Timmer. „En vele jon ge honden als Georginio Wijnal- dum en Bruins, maar zij konden het team dat seizoen nog niet dra gen en dat is begrijpelijk", weet 'Ik heb veel ritten op tv bekeken. Het deed pijn dat ik er niet bij was' zaterdag 30 juli 2016 VOETBAL VOETBAL VOETBAL De Nederlandse springruiters zijn bij de wedstrijd uit de Nations Cup in Hickstead sa men met Italië als zevende en laatste geëin digd. De winst ging naar Duitsland Tennisser Robin Haase heeft de halve fina les bereikt van het challengertoernooi in Sche- veningen, na winst op de Rus Aleksei Vatoe- tin. Tallon Griekspoor werd uitgeschakeld. Voetballer Kenji Gorré wordt door Swan sea City verhuurd aan Northampton, dat uit komt op het derde niveau van Engeland. Adriano Correia vertrekt na zes seizoenen bij FC Barcelona. De Braziliaanse voetballer tekende gisteren bij het Turkse Besiktas. I De eerste gou den plak voorde Nederlandse in- lineskaters bij de EK in Heerde is binnen. Manon Kamminga, Irene Schouten en Bianca Roosen boom pakten op de weg de Euro pese titel op de aflossingskoers. 1 Na zeven eind ronden en 120 in terlands houdt voetballer Basti- an Schweinstei- ger het voor ge zien bij Die Mann- schaft. Het hoog tepunt was het winnen van het WK 2014, na de zege op Argenti nië in de finale. 1» Na 134 inter lands voor Ier land vindt Shay Given het mooi geweest. De 40-jarige sluit post van Stoke City debuteerde begin 1996 als in ternational. Given kwam op het EK in Frank rijk niet in actie. ■c o a Op jacht naar drie op een rij Rik Elfrink Eindhoven —Jeroen Zoet as -1 Feyenoord - PSV in de Arena is in zekere zin een herhaling van de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal op 23 augustus in 2008. Een terugblik. Op blessures, een fopspeen en te lang gras. Pim Bijl Amsterdam —Alberto Contador stapte tijdens de negende etappe van de Tour geblesseerd af. Vandaag doet de Spanjaard in de Clasica San Sebastian ritme op voor de Vuelta.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30