Oosterschelde vrij voor mosselhandel Verdachte van aanrijding zit vast Wandelaars vinden onderbeen op strand 2 NI MAIKEL HARTE Column Als je die partijcongressen in Amerika ziet dan vallen toch wel de grote verschil len op tussen Amerika en Neder land. Niet alleen het feit dat er daar maar twee partijen zijn en hier veel meer, maar vooral de wij ze waarop zo'n partijcongres gaat en wordt beleefd is echt heel an ders. Van de week was de Democrati sche Conventie in het basketbal stadion van de Philidelphia 76-ers. Bijna twintigduizend man scan deerden uitgedost en uitgelaten voortdurend: Hil-La-ry, Hi-la-ry. Zie je het voor je: twintigduizend PvdA-aanhangers die met petten, sjaals en borden voortdurend 'Die-de-rikDie-de-rik' scande ren voor Samsom? Ik niet. En dan al die fans van Clinton die met tra nen in hun ogen vertellen 'how great she is'. Het zal wel typisch Amerikaans zijn. Wat ook opvalt is de grote rol van de partner. Ook die moet spee chen op zo'n conventie en dat wordt meteen overal uitgezonden. En dus konden Bill Clinton en Me- lania Trump opdraven, de een met meer succes dan de ander. Dit zou bij onze premier niet eens kunnen, want die is vrijgezel. Maar verder zien we nooit de part ners van onze partijleiders in beeld. Ik zou niet eens weten met wie Samsom, Pechtold, Buma en consorten eventueel getrouwd zijn. Alleen van Wilders weet ik het, die is getrouwd met een Hon gaarse. Dat vind ik ook zo opval lend aan Donald Trump, hij heeft een vrouw uit Slovenië. Er wor den nog al eens parallellen getrok ken tussen Trump en Wilders, dat is er dus één. Bijzonder, je zou vanwege hun standpunten over vreemdelingen en het behouden van de eigen cultuur respectieve lijk een echte Amerikaanse of Hol landse vrouw verwachten, maar hun echtgenotes komen uit Oost-Europa. Wilders is notabene tegen arbeidsmigranten die daar vandaan komen. Dat voelt toch beetje als de voorzitter van de Bond van Vegetariërs die ieder dag een biefstuk eet. Er worden parallellen getrokken tussen Trump en Wilders De Stelling TOOS HENK Met 130 per uur door de dorpen Fox Sports 1 mogelijk weg Overval in 'Hart van Nederland' MIDDELBURG Alleen in Zeeland in zomer meer verkeer De NVWA heeft het verbod op verkoop van schelpdieren uit de twee gesloten gebieden bij Brui- nisse en Yerseke opgeheven. Dat is goed nieuws voor de sector. „Tuurlijk, dit heeft heel veel in spanning en logistiek gedoe ge kost. Met name omdat de verwa- terpercelen niet gebruikt kon den worden", zegt Addy Riss- eeuw, secretaris van de PO Mos selcultuur. Hij denkt dat de hele affaire de sector enkele tonnen heeft gekost, maar een echte in schatting is pas later te maken. De NVWA sloot in juni twee gebieden in de Oosterschelde omdat op twee plekken binnen die gebieden in schelpdieren het stofje ttx was aangetroffen en dit is schadelijk. Met mosselen uit andere delen van de Ooster schelde was niets aan de hand. De NVWA heeft dit jaar voor het eerst gecontroleerd op het stofje ttx en trof het gelijk aan. Waar ttx vandaan komt is niet bekend en daarom heeft de sec tor onderzoeksinstituut Imares gelijk opdracht gegeven onder zoek te doen. „En we hebben goede hoop dat dit aanwijzingen gaat geven." Risseeuw wil daar niet op vooruitlopen. „Dat zou speculeren zijn." Hij is ook hoopvol dat het stof je dit seizoen niet weer de kop op steekt. „De hoogste waarden zijn gemeten in de eerste week en daarna is het gestaag gedaald. Ik denk dat we de rest van het seizoen gewoon heel veel lekke re mosselen kunnen eten." NOORDGOUWEHet Openbaar Ministerie verdenkt de 44-jarige man uit Dreischor die vorige week in Noordgouwe met zijn bestelbus tegen een motor reed, van doodslag en poging tot dood slag. De verdachte blijft voorlo pig vastzitte. Ondertussen is de politie op zoek naar een Poolse man, die luistert naar de voor naam Janiek. Deze man heeft mo gelijk informatie die belangrijk kan zijn bij het achterhalen van de toedracht van het ongeval. Bij de aanrijding kwam een 29-jarige vrouw uit Noordgouwe om het leven. Haar bijrijder en tevens levenspartner, een man van 36, raakte zwaargewond. De officiële uitslagen van het onder zoek naar het alcoholpromillage van beide mannen, is er nog niet. „Maar op basis van wat wij weten, hebben wij wel een zeker vermoeden over de mate van roe keloosheid waarmee de verdach te heeft gereden," aldus woord voerster Martine Pilaar. WESTKAPELLE Wandelaars hebben gisterochtend rond kwart voor acht een menselijk onderbeen op het strand bij Westkapelle gevonden. Het on derbeen was aangespoeld ter hoogte van de Joossesweg. Vol gens de politie zat er nog een schoen aan vast. Het been was al deels vergaan. Het lijkt er daarom op dat het al langere tijd in het water lag. Agenten hebben het been van het strand gehaald en naar een mortuarium gebracht voor ver der onderzoek. Het team Forensi sche Opsporing voert het onder zoek uit in de hoop te achterha len van wie het onderbeen is. Het team bekijkt eerst of er een DNA-match is met iemand die geregistreerd staat in de lan delijke databank van vermiste personen. Wanneer dat geen match oplevert, omdat het been niet van iemand uit Nederland is, dan vindt uitgebreider onder zoek plaats. makelaar Nu ook in Zeeuws- Vlaanderen TOOS EN HENK ZIJN OP VAKANTIE zaterdag 30 juli 2016 Parti co na res Vandaag: Onze vrouwen gaan het maken in Rio reageer op pzc.nl Vrijdag: Ik heb geen gadget nodig om op mijn kinderen te letten 210 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS MIDDELBURG Een 23-jarige Middelburger is in de nacht van donder dag op vrijdag opgepakt voor gevaarlijk rijgedrag. Zijn rijbewijs is ingenomen. Agenten zagen de man met snelheden tot 130 km per uur rijden door Aagtekerke, Grijpskerke en richting Mid delburg. De politie kon hem in de Laan der Verenigde Naties in Middelburg aan houden. De man weigerde mee te werken aan fouille ring en verhoor. MIDDELBURG Voetbalzender Fox Sports 1 verdwijnt mogelijk uit het pakket van Delta. Voor 17,95 euro per maand kun je bij Delta live eredivisie wedstrijden zien. Zo'n 7 pro cent van de abonnees doet dat. Per 1 augustus loopt het contract met Fox af. Dat wil de zender alleen aanbieden als providers die standaard in het basispak ket opnemen. Delta wil dat niet, omdat elke abonnee dan extra moet betalen. GOES De politie zendt maandag bij het tv-programma Hart van Nederland beelden uit van de overval op Domino's Pizza in Goes. De overval vond plaats op 30 mei om 22.05 uur. De dader klom over de balie en eiste geld van de drie werknemers. Een van hen gaf de overval ler geld uit de kassa. De man ging er vervolgens van door. De beelden zijn te zien om 18.00 en wellicht ook om 22.30 uur. Zeeland is de enige provin cie in Nederland waar het in de maanden juli en augustus drukker is op de weg dan in andere maanden. Het CBS berekende dat op de Zeeuw se rijkswegen gemiddeld 920 auto's per uur voorbij komen. Het Zeeuwse jaarge middelde is 831 motorvoer tuigen per uur. De Oosterschelde is weer vrij gegeven voor de mosselhan del. Melita Lanting Yerseke Korenbloemlaan Vlissingen Goed onderhouden garagebox Garage Stalen kanteldeur Goed bereikbaar Ruime toerit Capaciteit 1 auto Nabij centrum gelegen Vraagprijs 14.900,- k.k. VOOR WT SOORT ACTIVITEITEN IS &EZE TENT TE KLEIN HENK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2